Brzeziński: Rosji zależy, by Smoleńsk dzielił Polaków, ale te bzdury o zamachu? Wstrętne

- Dlaczego Rosjanie nie oddali wraku samolotu? Bo Rosji zależy na tym, żeby ta sprawa dzieliła w dalszym ciągu Polaków - uważa Zbigniew Brzeziński, doradca byłego prezydenta USA Jimmy'iego Cartera. - Są na scenie politycznej osoby, które - świadomie lub podświadomie, bo są chore - dzielą społeczność i podważają wiarygodność państwa, rządu, sprawiedliwość. I to jest wstrętne - mówi politolog.
Prof. Zbigniew Brzeziński doradca byłego prezydenta USA Jimmy'iego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego w wywiadzie wyemitowanym w "Faktach po faktach" w TVN24 skrytykował "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim". - Bez wskazania, kto jest za ten zamach odpowiedzialny, ale sugerując, że jest to prawdopodobnie rząd polski, a może i Sowieci, a może i razem, to jest coś tak wstrętnego i obrzydliwego - powiedział.Po publikacji "Rzeczpospolitej" "Trotyl we wraku tupolewa" Jarosław Kaczyński stwierdził: - Zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP i innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to niesłychana zbrodnia i każdy, kto choćby tylko poprzez matactwo lub poplecznictwo miałby cokolwiek z nią wspólnego, musi ponieść tego konsekwencje."To jest wstrętne"

- To wszystko Polsce szkodzi i podważa demokrację. I daje Rosji okazję do pogłębiania rozdźwięku w samej Polsce. Dlaczego Rosjanie nie oddali wraku samolotu? Bo Rosji zależy na tym, żeby ta sprawa dzieliła w dalszym ciągu Polaków - dodał. Jego zdaniem "są na scenie politycznej osoby, które świadomie lub podświadomie, bo są chore, dzielą społeczność i podważają wiarygodność państwa, rządu, sprawiedliwość itd. I to jest wstrętne".

Zdaniem Brzezińskiego "jeżeli oni są gotowi wyciągnąć wnioski z tego, co mówią, czyli powiedzieć, to co nasuwają, to niech powiedzą wyraźnie, kogo uważają za morderców". - Tego nie robią, bo wiedzą, że nie ma żadnych wskazówek. Jednak grają konsekwentnie w te grę. I to jest nieodpowiedzialne i godne pogardy - dodał. Według Brzezińskiego zmierza to do podważenia fundamentów i szacunku dla państwa, dla Polski i dla polskiej demokracji."Nie ma dla nich miejsca w polityce"

- Mam nadzieje, że społeczność w Polsce - obserwując wybory w USA i szczególnie postscriptum do tych wyborów ze strony zwycięzcy i przegranego - zastanowi się trochę nad obecnym stanem życia politycznego w kraju. Jeśli obserwuje się dialog polityczny w kraju, to trudno nie być przerażonym, do jakiego stopnia język polityczny stał się brutalny, do jakiego stopnia gra polityczna stała się nieodpowiedzialna - uważa Brzeziński. Tuż po ogłoszeniu wyników wyborów zarówno Barack Obama, jak i Mitt Romney podziękowali wyborcom i życzyli sobie nawzajem powodzenia w dalszych działaniach.

Profesor "ma nadzieję, że osoby bardziej odpowiedzialne w opozycji rządowej odniosą się inaczej" do doniesień ws. Smoleńska: - Bo to jest strasznie wredna robota robiona widocznie przez parę osób cierpiących na jakieś psychologiczne trudności, które z punktu widzenia ludzkiego są zrozumiałe, ale dla których nie ma miejsca w życiu politycznym.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (43)
Brzeziński: Rosji zależy, by Smoleńsk dzielił Polaków, ale te bzdury o zamachu? Wstrętne
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 115 razy 99

  Mam nieskromną wiarę i nadzieję iż wypowiedź Brzezińskiego ośmieli innych.
  Dość finansowania socjopaty Jarka i psychopaty Antoniego. Amen.

 • arvelli_net

  Oceniono 90 razy 70

  ... super wywiad i super diagnoza czołowych, Polskich kretynów:) Panie profesorze, Polska demokracja skończyła się w dniu kiedy pis i samoobrona doszły do władzy, rozpoczęto wtedy rekonstrukcję ubecji czyli podsłuchów, tajniaków, agencików na druciku... Dzisiaj, gdy pomalutku z powrotem (po "żondach" pisowców) odzyskujemy niepodległość i demokrację, gdy przestajemy dziesięć razy dziennie poszukiwać podsłuchów, ukrytych kamer czy tomusiów pod kołderką, nadchodzi pora rozliczenia i konfiskaty dóbr i majątków ludziom którzy dorobili się na krzywdzie swoich ofiar a którzy maja jeszcze tyle siły aby od nowa zapracować na swoją emeryturę:)

 • yamako

  Oceniono 70 razy 64

  No, to zaraz się Profesor dowie kim jest, od naszych niezawodnych ekspertów z PiSychiatryka.

 • big_gadu

  Oceniono 77 razy 61

  Prosto i jasno powiedziane o wypadku lotniczym,

  a kaczka ma zaburzenia psychiczne !

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 62 razy 52

  Brzezinski ma przerabane: Kaczynski poszczuje na niego swojego kota.

 • 1utek

  Oceniono 54 razy 42

  Warto zaczynać od siebie. Jeżeli Rosjanom zależy by sprawa Smoleńskiej katastrofy dzieliła Polaków (co jest tezą raczej naciąganą) to o wiele bardziej zależy pisiakom.

 • druz_2

  Oceniono 44 razy 36

  Na konkurencyjnym portalu zaproponowano wgląd na youtube i wklepanie "DC7 crash test"...
  Macierewicza &company należałoby przywiązać silą do krzeseł i nakazać oglądanie tego krótkiego filmiku do skutku...
  A właściwie powinno się go pokazać w mediach publicznych i nie komentować - myślący zrozumieją a lemingi i tak zobaczą co chcą zobaczyć i powiedzą, ze to DC7 a nie TU-154M.
  P.S.
  "Jak chcecie udowodnić coś w co ludzie uwierzyli bez dowodów"??? - Brzeziński potwierdził tylko oczywista oczywistość a groza polega na tym, że prawie połowa narodu nie myśli samodzielnie...

 • gregorry1953

  Oceniono 36 razy 30

  Yes, Yes, Yes

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX