Kurski: Słowa Brzezińskiego są przykre, ale nie byłoby ich, gdyby nie oskarżenia prezesa PiS

- Przykra wypowiedź, ale pewnie by jej nie było, gdyby nie ten nieszczęsny artykuł - mówił europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. - Brzeziński powiedział to, co jest jeszcze u nas tabu. Tego nie powiedział dotąd ani premier, ani Platforma - zaznaczył Marek Siwiec. Politycy w ?7 Dniu Tygodnia? w Radiu Zet komentowali m.in. ostatnią wypowiedź Zbigniewa Brzezińskiego nt. katastrofy smoleńskiej.
Brzeziński w TVN24 mówił, że gra polityczna w Polsce związana z katastrofą smoleńską stała się nieodpowiedzialna i zmierza do podważenia fundamentów państwa. Skrytykował on "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim". Zaznaczył, że Rosji zależy na tym, by ta sprawa dzieliła Polaków.

"Pan profesor mieszka w USA"

- Przykra wypowiedź, ale pewnie by jej nie było, gdyby nie ten nieszczęsny artykuł i oskarżenia w trybie ultymatywnym, sformułowane przez lidera PiS, o zamachu, o zbrodni - mówił Jacek Kurski. - Nie neguję prawa Jarosława Kaczyńskiego do szczególnych emocji w tej sprawie. Natomiast jako lider partii opozycyjnej, człowiek, który widzi się w roli przyszłego premiera, nie może dopuszczać się tego rodzaju skrajnych sformułowań. One obiektywnie szkodzą wyjaśnieniu sprawy smoleńskiej - uważa Kurski. Jego zdaniem wypowiedzi Kaczyńskiego "zaszkodziły też powstaniu międzynarodowej komisji".

- Brzeziński powiedział to, co jest jeszcze tabu u nas. Tego nie powiedział premier ani Platforma. Dzisiaj nie sposób już powiedzieć, że to Palikot znieważył. To, co powiedział Brzeziński, jest ważne - mówił Marek Siwiec, europoseł SLD.

Inaczej sprawę widzi Jacek Sasin z PiS. - Nie będę podważał autorytetu Brzezińskiego, ale poszukałbym źródeł tej wypowiedzi. Brzeziński jednostronnie podsumował sprawę katastrofy smoleńskiej. Pan profesor mieszka w USA, korzysta z informacji, które są dostępne w Stanach. Nie jest w stanie śledzić zawiłości tej sprawy - podkreślił.

Nałęcz do PiS: Poniewieracie żołnierzami

Po raz kolejny wróciły też słowa Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy: po informacjach "Rzeczpospolitej" o śladach materiałów wybuchowych znalezionychwe wraku Tu-154M prezes PiS mówił : "Zamordowanie 96 osób to niesłychana zbrodnia. Każdy, kto choćby popełnił w tej sprawie matactwo i poplecznictwo, powinien ponieść konsekwencje". Chwilę później - m.in. za matactwa - żądał dymisji rządu Tuska.

- Kaczyński powiedział to, co powiedział. Nie wskazał, kto dopuścił się zbrodni - oświadczył Sasin. Jednak zdaniem prowadzącej audycję Kaczyński wskazał winnych w ostatnim wywiadzie w "Uważam Rze". "Leszek naraził się bardzo różnym wpływowym ośrodkom politycznym, biznesowym, powiązanym ze służbami albo składającym się z ludzi służb. Na całym wielkim obszarze byłego imperium, w tym oczywiście w Polsce, było bardzo wielu, którym przeszkadzał", powiedział w wywiadzie Kaczyński .

- Co jest nieprawdziwego w tych słowach? - pytał Sasin.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Kurski: Słowa Brzezińskiego są przykre, ale nie byłoby ich, gdyby nie oskarżenia prezesa PiS
Zaloguj się
 • basiacan

  Oceniono 43 razy 37

  A ja caly czas chce sie dowiedziec:
  1. dlaczego "ZAMACH" "zaplanowano" na godzine 8:40 a lot mial trwac od 7:00 do 8:02 (62 minuty)
  2. czy polgodzinne spoznienie Kaczynskich to celowa akcja dywersyjna zamachowcow?
  3. gdyby wylecieli zgodnie z planem to o ktorej i gdzie nastapilby wybuch?
  4. czy wybuch nastapil przed czy po "KURWA MAC!" - drugiego pilota ?
  5.dlaczego wybuch nastapil w okolicach brzozy?

 • ciemnyludd

  Oceniono 15 razy 13

  KURSKI P R Z E J R Z A Ł....? Pewnie porozmawiał z jakimś D Z I A D K I E M.....

 • krukpl

  Oceniono 17 razy 11

  solidarnych nie wymieniał bo to dla niego to samo co pis tylko nazwa inna wiec się nie ciesz i nie graj słówkami bo to co pis-u tyczy się was też

 • leticom

  Oceniono 9 razy 9

  ..."ciemny lud to kupi" to ci nie będzie zapomniane prostaku..

 • arvelli_net

  Oceniono 10 razy 8

  ... ja cały czas powtarzam: świat byłby lepszy gdyby w polityce NIGDY nie zaistnieli kaczyński, kurski, cymański, ziobro, kempa... cóż wypadałoby wymienić wszystkich pisowców ale szkoda czasu:) panie...ośle, przy pirackiej pana jeździe życzę stalowej bariery na swojej drodze...

 • kamilakarabasz

  Oceniono 2 razy 2

  Czemu tok fm informuje, jakie ta kreatura wydaje odgłosy? Kogo to obchodzi? Czemu media promują takie społeczne pasożyty?!!! Nie chcę go!!! Niech wraca do Prezesa!!!

 • wolnomysliciel2010

  Oceniono 21 razy -9

  a ty Kurasiu nie byłbyś w PE gdyby nie Kaczor, hahahahah ...
  Donek nie musiałby podnosić podatków, gdyby ich Kaczor nie obniżał ...
  Brzeziński się zagalopował i tyle w temacie
  ciężki żywot ...

 • jozef.ok

  Oceniono 23 razy -19

  Panie Nałęcz - a propos honoru polskiego obywatel i oficera.
  Co pan myśli o szkalowaniu pamięci gen. Błasika i wmawianie nieudolności pilotom samolotu TU ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX