Kwiatkowski: Grupka bandytów nie zabierze obywatelom Święta Niepodległości

Jeżeli ktoś dziś mówi, że w wyniku działań policji byli zagrożeni zwykli uczestnicy marszu, to niech sobie przypomni, co było w zeszłym roku. Tym razem policja szybko zatrzymała 130 zadymiarzy i dzięki temu uczestnicy różnych zgromadzeń mogli spokojnie demonstrować - przekonywał w TVN24 Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że w demokratycznym państwie ?grupka bandytów nie zabierze spokojnym obywatelom Święta Niepodległości?.
- Policja ma nie tylko prawo, ale i obowiązek dbać o obywateli, którzy przychodzą demonstrować swoje poglądy - mówił Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości w TVN24. Pytany o użycie broni gazowej i gładkolufowej przez policję, zaznaczył, że ustawa o policji jasno precyzuje, w jakich sytuacjach możliwe jest użycie takich środków. - Policja ma do tego prawo między innymi właśnie w takich sytuacjach, gdy dochodzi do rzucania kostką brukową czy kamieniami w stronę policjantów - przekonywał.

Dodał, że jeżeli ktoś dziś mówi, że w wyniku działań policji byli zagrożeni zwykli uczestnicy marszu, to niech sobie przypomni, co było w zeszłym roku. - Tym razem policja szybko zatrzymała 130 zadymiarzy, bo tylko tak można ich nazwać. I co się stało? Tysiące uczestników, którzy przyjechali uczestniczyć w różnych marszach mogli spokojnie demonstrować. Trzeba pamiętać, że w tym roku nie było bijatyk między uczestnikami różnych zgromadzeń - wszyscy mogli spokojnie demonstrować swoje poglądy - mówił poseł PO.DOSTĘP PREMIUM