''Incydent na spotkaniu Macierewicza pokazuje jak głęboko PiS zakorzenia się społecznie''

Na spotkaniu z Antonim Macierewiczem, młody człowiek otwarcie nie zgodził się z wypowiedziami posła PiS. Publiczność zareagowała agresją, także fizyczną. ?To pokazuje, jacy ludzie przychodzą słuchać Macierewicza? - pisze na swoim blogu Adam Szostkiewicz.
W czasie spotkania z Antonim Macierewiczem w Czeladzi doszło do awantury. Andrzej Kostewicz, młody mieszkaniec miasta, zaprotestował przeciwko tezom posła PiS. - Dla mnie to, co pan teraz mówi, to zwykłą polityczna indoktrynacja. Pan w gruncie rzeczy oskarża demokratycznie wybrany rząd o zdradę - podkreślił.

Jego wypowiedź wywołała awanturę, krzyki, wyzwiska i przepychanki. W końcu zainterweniował sam Macierewicz, wyciągając Kostewicza z publiczności.

Zdarzenie zostało nagrane (a operator nazwany przez ochroniarza "pederastą"):To pokazuje, jak PiS jest aktywny

Publicysta "Polityki" Adam Szostkiewicz uważa, że ta reakcja jest znamienna. "Fizyczna napaść na młodzieńca, który miał odwagę pójść pod prąd na tym zgromadzeniu pokazuje, jacy ludzie przychodzą słuchać Macierewicza. Ale incydent pokazuje też, jak aktywny jest PiS poza wielkimi miastami i jak się głęboko zakorzenia społecznie" - pisze na swoim blogu.

Cały tekst Adam Szostkiewicza w serwisie polityka.pl >>

Publicysta jest w rozterce i sam "nie wie co gorsze". "Czy ci napastnicy w Czeladzi, co przyszli posłuchać Macierewicza a komuś, kto miał inne zdanie wyrwali mikrofon, czy środowiska ekstremistyczne? (Tak, jest też ekstrema lewicowa, ale póki co nie grozi obaleniem republiki okrągłego stołu jak radykalna prawica)" - zastanawia się.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (193)
''Incydent na spotkaniu Macierewicza pokazuje jak głęboko PiS zakorzenia się społecznie''
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 469 razy 413

  pisobolszewizm głęboko się zakorzenia, prawda ale i też zakorzenia bardzo głęboko nienawiść - za to właśnie, za sianie nienawiści do współrodaków należałoby pisobolszewię rozwiązać, a kaczyńskiego, maciorewicza, płaszczaka, bredzińskiego i resztę tej sowieckiej hołoty przed sąd zaprowadzić...

 • bioder65

  Oceniono 415 razy 391

  zawziętość tych starych durniów przebija fanatyzm afgańskich talibów.To jacyś durnie.Ciekawe jak się muszą czuć ich dzieci bo nie wierzę żeby byli do nich podobni.Nie przepadam za Po ale nie daj Bóg żeby PIS rządził.

 • kat-kk

  Oceniono 375 razy 353

  Mniej agresji jest w walce w klatkach, jak na spędach smoleńskich psychopatów.

 • kopandol

  Oceniono 244 razy 224

  Tia,
  a to Wolska właśnie jest.....
  Ciekawe jak daleko byliby zdolni się posunąć, czy skończyłoby się tylko na poszarpanym ubraniu.

  Czy nie zauważyliście, że ostatnimi czasy powstał "nowy, świecki obyczaj" - jeśli spotyka się dwóch nieznajomych sobie bliżej ludzi, zaczynają rozmowę, a ta nieuchronnie zmierza ku ujawnieniu swych
  poglądów politycznych następuje ostrożne badanie adwersarza, czy aby nie jest Wolakiem bo w takim przypadku można narazić się na obsobaczenie, oplucie , a w najlepszy przypadku wyzwaniem od ubeków lub ich potomków.

 • dartiko

  Oceniono 223 razy 217

  Tę napaść powinno się pokazywać w kinach przed projekcją, aby jak największa liczba Polek i Polaków mogła wyrobić sobie zdanie, do jakich rozłamów w społeczeństwie doprowadziła wojna polsko - polska, którą cały czas prowadzi PiS.

 • misiek3088

  Oceniono 225 razy 207

  Nie na darmo PiS to
  Potwory
  i
  Spółka
  a na dodatek te stare dziadostwo co tydzień chodzą do kościoła i wierzą w Boga.
  Kanalie i tyle

 • piotr_kolec

  Oceniono 189 razy 177

  Znów szybki Antoni
  Sensacyję goni

  Jest na tropie detonacji
  W swojej własnej ubikacji

  Zaskoczony bardzo mile,
  Że narobił znów aż tyle.

 • okoni

  Oceniono 178 razy 168

  brak argumentów = agresja . proste.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 177 razy 167

  Te mściwe gamonie katolickie twierdzą jeszcze że pójdą do nieba i będą mieć białe skrzydła z piórami , a reszta co nie wierzy w ich pierdoły o trójcy i czyśćcu ma iść pod ziemię i smażyć się w wielkim garze .... Takie tępaki chcą rządzić krajem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX