Zaskoczenie w PSL. Kierzkowska: "Nie podoba mi się ten wybór"

- Nie podoba mi się ten wybór. Jest mi przykro z tego powodu, że nie potrafimy docenić tych, którzy naprawdę pracują bardzo rzetelnie na silną pozycję PSL - powiedziała Ewa Kierzkowska z PSL po wyborze Janusza Piechocińskiego na szefa ludowców. Działacze partii wydawali się zaskoczeni wynikami wyborów.
- Wynik jest dla mnie zaskakujący, nie bardzo to potrafię zrozumieć. Okazuje się, że czasami wystarczy zastosować kilka chwytów marketingowych, by osiągnąć sukces. Będziemy patrzyli, jak będzie nowy prezes prowadził naszą organizację - powiedziała w TVN24 była wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL.

Kierzkowska dodała, że głosowała na Waldemara Pawlaka, bo uważa, że to świetny lider, prezes, który mógłby w tej sytuacji poprowadzić PSL.

Janusz Piechociński pokonał Waldemara Pawlaka w partyjnym głosowaniu i został prezesem PSL.

Poseł Andrzej Kłopotek głosował na Piechocińskiego, ale też - jak przyznał - jest zaskoczony jego wysokim wynikiem.Decyzja ta była zaskoczeniem dla samych ludowców. Wśród nich była i Kierzkowska. Nie podała ona ręki nowemu prezesowi. - Czas pokaże. Słuchając dołów, niektórzy uważali, że jest czas na zmiany, i to się potwierdziło. Posłowie związani z Sejmem byli twardo za Pawlakiem, przez wzgląd na to, że jest osobą mocno ustawioną w układach władzy. Pozostali chcieli zmiany i nowej osoby - powiedział inny z działaczy PSL.

Podczas głosowania Janusz Piechociński dostał 547 głosów, a jego kontrkandydat i dotychczasowy prezes PSL Waldemar Pawlak - 530 głosów. W swoim przemówieniu, tuż po ogłoszeniu wyników, Pawlak zapowiedział złożenie dymisji z funkcji rządowych.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Zaskoczenie w PSL. Kierzkowska: "Nie podoba mi się ten wybór"
Zaloguj się
 • dar123456

  Oceniono 51 razy 47

  Kierzkowska jest beznadziejna i się beznadziejnie zachowuje. Nie podanie ręki nowemu prezesowi psl to żenada. Najważniejsze jest jednak BMW (bierny, mierny ale wierny). Przydupaska prezesia pawlaczka.

 • eu23

  Oceniono 22 razy 20

  Ciepłe posadki zaczynają stygnąć , i stąd taka panika m.in. Kierzkowskiej i Kłopotka (Eugeniusza) nie Andrzeja , który nie ma czasu na różne posiedzenia bo tam ponad 1000 ha czeka do ogarnięcia...........

 • costa3500

  Oceniono 15 razy 15

  Ta jakimś cudem ćwierć-marszałek wyglądem jak i posturą przypomina zananą intelektualistkę z samoobrony Beger.

 • samozwaniec1

  Oceniono 15 razy 15

  Nie zwyklem kopac lezacych po ciezkim tko.Kierzka,wysunieta kiedys przypadkiem na vice,co oczywiscie bylo totalnym bezsensem,gdyz jej gabaryty to np.przedszkolanka lub ajentka "Ruchu",dalej lezy przed pustym tronem i stroi fochy.Jestem tu Waldku...Nadal wiernam,az do twego powrotu...
  Ale oceny kolejnego 999 upadku Bunga,/p/osla Ogromnego Klopotu juz sie nie podejmuje.Najlepiej okresla go mlodziez PSL.Tu cytat z ich ostatniej narady integracyjnej:Kazda jego wypowiedz to wydzielina analfabety.Caly czas pracuje nasz /p/osel na prawdziwa nazwe partii koalicyjnej,czyli wsioki z bardzo wysokim wyobrazeniem o sobie...Nawet Gorski,Maciar czy Jojo Bredzinski to przy Klopoteczku giganty intelektu...Az nam wstyd.

 • yesname

  Oceniono 12 razy 12

  Kierzkowska po wyborze Piechocińskiego na szefa PSL ostentacyjnie nie podała mu ręki. Widać słoma z butów wylazła. Ale nie można jej się dziwić. Mówią, że teraz będą zwalniać ze stanowisk działaczy PSL całymi rodzinami. A Kierzkowska ma o co walczyć. Pełni funkcję podsekretarza stanu, a wykszałcenie zaledwie z trudem zdobyte średnie.

 • czesarna

  Oceniono 7 razy 7

  Kierzkowskiej się nie podoba! Czy ona zdaje sobie sprawę, że przede wszystkim wielu ludziom nie podoba się ostentacyjne niepodawanie ręki? Nie skorzystała z prawa niewypowiedzenia się i przez to wystawiła sobie kolejny raz cenzurkę, bez której lepiej by się kojarzyła.

 • mej2

  Oceniono 7 razy 5

  Ona myślała że ze spokoje dojedzie do emerytury.Piechociński powinien zwrócić na takich pierdzących w stołki na sali sejmowej (dla odświeżenia założono klimę za naszą kasę) uwagę i zmusić ich do działania albo fora ze dwora.Kasę brać za zasiadanie każdy potrafi .Polacy przestańmy płacić nie kompetentnym.Każdy będąc pracodawcom w pierwszej kolejności pozbył by się nie kompetentnych i leniwych pracowników .Takie są prawa na rynku pracy memeje zastępuje się ludźmi którzy dążą do celu mają ambicje .

 • amica.veritas

  Oceniono 3 razy 1

  Słoma z butów wyszła pani Ewie Kierzkowskiej - wsiowe zachowanie, inaczej mówiąc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX