Hofman: Powinniśmy grać o 500 miliardów

Konkretne pieniądze dla Polski to 500 mld. Jeśli Donald Tusk wróci z taką kwotą, to Jarosław Kaczyński powie mu: ?dobra robota? - mówił w TVN24 Adam Hofman, wypowiadając się o planowanym szczycie UE ws. budżetu.
Dziś rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej ws. budżetu na lata 2014-2020. Niemcy i Wielka Brytania domagają się cięć w polityce spójności. Sprzeciwia się temu Polska, która wraz z Portugalią zorganizowała niedawno spotkanie przyjaciół polityki spójności. Donald Tusk niedawno zapowiedział, że na szczycie będzie grał o 400 mld zł dla Polski.

- Powinniśmy grać o to, co nam się należy, czyli 330 mld spójności i 170 mld wspólna polityka rolna, bez dyskryminacji polskich rolników. Gdyby z taką ofertą pojechał premier Donald Tusk, to nie mielibyśmy do niego pretensji - mówił Hofman. - Konkretne pieniądze to 500 mld. Gdyby premier Tusk z taką kwotą wrócił, to proszę mi wierzyć - lider opozycji Jarosław Kaczyński powie: "To jest bardzo dobra robota" - dodał.

"Jeśli Tusk ma tak silną pozycję, to..."

Poseł PiS był zdziwiony "zejściem ze stanowiska negocjacyjnego" przez Tuska do kwoty 400 mld i podkreślił, że negocjacje zawsze zaczyna się od kwoty wyższej.

- Od ministra Radosława Sikorskiego przez lata słyszałem, jak wielką i silną pozycję wyrobił sobie Donald Tusk dzięki współpracy z kanclerz Angelą Merkel. Jeśli ma tak wielką i silną pozycję, to nie powinien się obawiać, że jeśli zagra o interes narodowy, to zostanie uznany za wariata.

PiS jest sojusznikiem partii brytyjskiego premiera Davida Camerona w europarlamencie. Hofman w "Poranku" wspominał o kontaktach swojej partii z brytyjskim premierem. - Nastąpił pewien przełom, udało nam się zrobić więcej, niż się spodziewaliśmy - powiedział. Polityk zapowiedział też konferencję PiS o godzinie 12, na której prezes PiS ma powiedzieć, co partii udało się osiągnąć po rozmowach z Cameronem. Nie chciał jednak zdradzić, na czym dokładnie przełom miałby polegać. - Premier Kaczyński wysłał list do pana premiera Camerona. Było spotkanie na Downing Street. Odpowiedź na ten list będzie, ona już jest wyrażona w stanowisku konserwatystów - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (65)
Hofman: Powinniśmy grać o 500 miliardów
Zaloguj się
 • jankrzysz

  Oceniono 50 razy 48

  ....co tam pięćset ,chce osiemset i Niderlandy,to cena za nasze polityczne warcholstwo pisowskich działaczy i antysemitów z Olesnicy.

 • ciemnyludd

  Oceniono 40 razy 40

  TYLKO O 500 ?... Lech Kaczyński grałby o 1000...

 • andrzej1.61

  Oceniono 40 razy 36

  Przecież nam się należy, jesteśmy ostoją jedynie prawdziwej wiary i jedyną droga do zbawienia europy i jeszcze papież był polakiem (oczywiście tylko w słowach). My, my, my, my...................my.

 • to.niemozliwe

  Oceniono 33 razy 33

  Mam pytanie do szanownych redaktorów portalu - dlaczego tak nieistotna merytotycznie, propagandowa papka, skierowana głównie do wewnątrz organizacji w której ten Pan pracuje, trafia jako drugi od góry news w najlepszym portalu informacyjnym w Polsce?
  Przecież to powinno się co najwyżej pokazać w biuletynie wewnętrznym PIS!

 • india2010

  Oceniono 32 razy 32

  Jaki obłudny uśmieszek....

 • kolega77

  Oceniono 28 razy 28

  Prezes-Wódz zagrozi dywanowym bombardowaniem Berlina i kasa będzie nasza /co najmniej pięć bilionów/

 • mamabpl

  Oceniono 25 razy 25

  Czy to normalne, cieszyć się, że się zaspało?

  prezes PiS ma powiedzieć, co partii udało się osiągnąć po rozmowach z Cameronem

  Ciekawe czy Cameron wie o tych osiągnięciach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX