Marcinkiewicz: Kaczyński ma jeden cel w życiu. Posadzić do więzienia Tuska

- Jak słucham Kaczyńskiego, który wypowiada się na temat Smoleńska, to wydaje mi się, że ma teraz jeden cel w życiu. Posadzić do więzienia Donalda Tuska - ocenił Kazimierz Marcinkiewicz, były premier za rządów PiS.
Marcinkiewicz w "Kropce nad i" w TVN24 odnosił się m.in. do wypowiedzi Kaczyńskiego o "zamordowaniu 96 osób, w tym prezydenta". - To straszny język - ocenił Marcinkiewicz. Zdaniem byłego premiera Kaczyński chce wsadzić Tuska do więzienia. - Jeśli robi się różne zabiegi, żeby zwiększyć popularność swojej partii i wygrać następne wybory parlamentarne, to celem już nie jest nawet zmienianie Polski. Nie jest osiągnięcie władzy, tylko jest wsadzenie obecnego premiera do więzienia - uważa Marcinkiewicz.

"Wiem, że zginął dla niego więcej niż brat"

- Wypowiedzi Kaczyńskiego są strasznie ostre. Zginął jego brat, nawet więcej niż brat, zginął bliźniak. Widziałem ich z bliska i byli ze sobą strasznie związani. Ale jeśli to, co robi Kaczyński, robiłby tylko prywatnie, to dobrze. Ale robi to jako lider opozycji, a to dla państwa jest zabójcze - mówił Marcinkiewicz.

Przypomnijmy: PO złożyła dzisiaj w Sejmie wnioski o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. Za "wykorzystywanie stanowisk państwowych dla korzyści politycznych". Pod wnioskami podpisali się parlamentarzyści PO, Ruchu Palikota i SLD.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Marcinkiewicz: Kaczyński ma jeden cel w życiu. Posadzić do więzienia Tuska
Zaloguj się
 • bibelotx7

  Oceniono 26 razy 16

  Czlowiek bedacy w takiej traumie (strata blizniaka) nie jest poczytalny w swoich muslach i dzialaniach. A co dopiero w pelnieniu funkcji polityka, Kaczynski potrzebuje glebokiej terapii psychologicznej a potem mozna mowic o jego odpowiedzialnosci za swoje slowa i dzialalnosc. Niewyleczony z traumy nie ma prawa wypowiadac sie na jakikolwiek watek katastrofy smolenskiej i innych problemow a co dopiero prowadzic swoja tendencyjna polityke. Zwykli pracownicy przechodza badania lekarskie. Dlaczego nie dotyczy to sejmowych ?

 • iku1

  Oceniono 14 razy 8

  Myślę że nie chodzi nawet o to że zginął brat ale o to że nie zginął razem z Tuskiem.

 • zorn.gottes

  Oceniono 18 razy 8

  z oddziału zamkniętego trudno będzie

 • arvelli_net

  Oceniono 19 razy 7

  ... niestety... najpierw będzie odwrotnie:) prezesik trafi za kratki:)

 • olowas1

  Oceniono 15 razy 5

  No tak, tylko kogo obchodzi, co mówi Marcinkiewicz - niegdyś średnio rozgarnięty króliczek z kapelutka Jarusia? A teraz proszę uprzejmie - mąż stanu i ekspert. Żałosna postać, przypominająca niejakiego Dyzmę. Yes, yes, yes.

 • fan-po

  Oceniono 3 razy 3

  Zapomniał dodać - bo to dla niego odpowiednie miejsce !

 • rot.leszek

  Oceniono 5 razy 3

  "Kaczynski nie chce osiagniecia wladzy.."

  Pier**li jak maly kazio po duzym piwie - cicho ciemny, (byly) premier "techniczny" ..na uchodzctwie

 • falowod

  Oceniono 9 razy 3

  Wizja dojscia do wladzy jest dla PiSuarowcow prosta: morderstwo Blidy,katasrofa smolenska ( Bracie ! misja jest najwazniejsza !) i,wyprowadzenie czesci ludzi na ulice. i zamach stanu.

 • zdzisek1949

  Oceniono 11 razy 1

  Marcinkiewicz do więzienia - chodzą słuchy, że nie płaci alimentów !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX