Pawlak po dymisji krytykuje rząd: Pani minister lekceważy politykę rolną

- Trzeba grać szeroko. Bardzo złym sygnałem był wywiad minister Elżbiety Bieńkowskiej o tym, że z lekceważeniem odnosi się do polityki rolnej i dopłat. To istotnie osłabiło naszą pozycję - mówił w TVN24 Waldemar Pawlak.
Pawlak, tydzień po porażce w wyborach PSL i dymisji ze stanowiska ministra gospodarki, krytycznie odniósł się do słów Elżbiety Bieńkowskiej. Minister rozwoju regionalnego mówiła, jeszcze przed zakończonymi fiaskiem negocjacjami ws. europejskiego budżetu, że Polska nie powie w Brukseli: "dopłaty dla rolników albo weto". - Dostaniemy najpewniej 300 mld zł z unijnej kasy na lata 2014-20, a Polska nie zawetuje budżetu UE, nawet gdyby zmniejszone zostały bezpośrednie dopłaty dla rolników. Ważniejsze są pieniądze na rozwój obszarów wiejskich - oceniała Bieńkowska w rozmowie z "Gazeta Wyborczą" .

"Zostaje w polityce. Na razie"

Zdaniem Pawlaka Bieńkowska z "lekceważeniem odnosi się do polityki rolnej". - Jeżeli gramy o wszystko, to i tak kończy się to ustępstwami. A jeśli już na początku ustępujemy, to potem już nie ma z czego rezygnować - mówił Pawlak. - Ważna jest współpraca i z Niemcami, i z Wielką Brytanią, Francją i Włochami. Każdy z nich ma nieco inne interesy - dodał.

Pawlak odniósł się też do spekulacji, jakoby miał odejść z polityki i zająć się biznesem. - Na pewno w polityce do końca tej kadencji zostaje. Ale ważne będzie spożytkowanie kontaktów. Jako minister gospodarki poznałem wielu fantastycznych polskich przedsiębiorców. Te kontakty chciałem rozwijać, ale w innej roli niż dotychczas - powiedział.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Pawlak po dymisji krytykuje rząd: Pani minister lekceważy politykę rolną
Zaloguj się
 • saidakbar

  Oceniono 12 razy 12

  kurcze że ten obłudnik wcześniej tego nie powiedział jak przy korycie siedział :):):)

 • r0b0l

  Oceniono 8 razy 6

  Walduś do budy !!!!!

 • banan125

  Oceniono 7 razy 5

  tow. Palwak jest w szoku - był tak pewny swojej pozycji że innych miał w d....ie i się doczekał ...
  od ponad 20 lat był na świeczniku współpracował skutecznie z biznesem i wszyscy z nim sie liczyli - np; Kluczyk, Krauze i inni
  ... a tu bęc !

 • kajkokosz

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Pawlak & Consortes ( wszelkie consortes w zbiorze), doszliście już do aż tak pojemnej pojemności majątkowej, że dalsze korzystanie z koryta wydaje się być tu nad pojemne.
  Chociaż zapewne miło łechce anegdota następująca :
  Sokrates odpoczywał sobie pod drzewkiem, a jego ramię nieco odkryte obsiadły owady żerujące na krwi jego. Uczynny uczeń pełen troski o mistrza rozgonił owe owadorzyska na co filozof rzekł
  - i po coś to uczynił teraz przylecą nowe, a te przepędzone już się były napiły.

  Ale jak to mówią, nic co majętności przysparza w kumoterstwie nie ginie. Najwyżej zmienia się funkcjonalność otoczenia względem progresywnej korzyści, ku uciesze jeszcze większej majętności.

 • wondziadu

  Oceniono 5 razy 3

  Włochy panie Pawlak to kolos na glinianych nogach i przewróci się niedługo tak jak grecja. Mam pytanie dlaczego Pawlak na wyborach psl i po wyborach w TV tak często reklamował kilka firm wymieniając czesto i nachalnie ich nazwy. Między innymi firme produkujaca panele słoneczne itd.

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  ... no to zacznie teraz Pawlak krytykować, obnażać - za swoje krzywdy, za swój BUL.... przedtem bulu nie miał, to i taka potrzeba nie występowała....

 • czarna.beata

  Oceniono 1 raz 1

  Ty Pawlak już zakończyłeś karierę polityczną.To Twoje słowa .Czego Ty teraz otwierasz buzie i szczujesz.Nie chciałeś dalej piastować stanowiska ,obraziłeś sie To panu już dziękujemy!

 • arvelli_net

  Oceniono 1 raz 1

  ... szanowny panie strażak: to PSL rozwaliło rolnictwo, sami o tym wiecie co pokazała ostatnia afera z udziałem waszych ludzi... oligarchów psl-u:)

 • be-rtil

  0

  Pawlak,opowiedz Nam o umowie gazowej a przy okazji wyjaśnij dlaczego ten gaz tyle kosztuje Polaków!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX