Kalisz: Mamy dezintegrację PO, abdykację. Trzeba wykorzystać lukę

- Bezsporne jest, że mamy w Polsce totalny przechył prawicowy, który niszczy świadomość społeczną, mamy dezintegrację PO - mówił na antenie radia RMF FM Ryszard Kalisz. - Dlatego powstaje pewnego rodzaju przestrzeń, którą trzeba wykorzystać - podkreślił poseł. Nie zdradził jednak, jaka w tej przestrzeni przypadnie mu rola.
Zdaniem Ryszarda Kalisza obecnie na polskiej scenie politycznej powstaje luka, która może być szansą dla lewicy. - Mamy dezintegrację Platformy Obywatelskiej, swoistego rodzaju oddanie władzy faktycznej, abdykację - powiedział. Polityk unikał jednak odpowiedzi na pytanie o to, jak lewica zamierza wykorzystać tę sytuację.

- Nie podjąłem żadnych decyzji - stwierdził zapytany o to, czy zamierza kandydować w kolejnych wyborach. Zaznaczył także, że kandydować nie będzie Aleksander Kwaśniewski. - On może tylko wspierać - przekonywał Kalisz. - Aleksander Kwaśniewski jest byłym prezydentem i wszystko, co miał w Polsce do zrobienia, już zrobił.

W polityce nie ma nigdy terminów szczęśliwych

Ryszard Kalisz odniósł się także do podpisanych przez SLD wniosków o Trybunał Stanu dla Jarosława Kwaśniewskiego i Zbigniewa Ziobry. - Te wnioski są doskonale uzasadnione - powiedział. Polityk przekonywał, że trybunał należy uruchomić, aby uniemożliwić ministrom łamanie konstytucji, co jego zdaniem obecnie jest nagminne. - Takich spraw jak sprawa Kaczyńskiego i Ziobry mamy dziś mnóstwo - zaznaczył.

- Dzisiaj trybunał nie jest uruchomiony i przez to ministrowie i inni najwyżsi funkcjonariusze co i rusz łamią konstytucję i ustawę - powiedział Kalisz. - Moim marzeniem jest ustanowienie standardu funkcjonowania najwyższych funkcjonariuszy państwa tak, żeby nie łamać konstytucji - dodał.

- W polityce nie ma nigdy terminów szczęśliwych - stwierdził Kalisz, zapytany, dlaczego jego zdaniem akurat teraz PO wystąpiło z wnioskiem o Trybunał Stanu dla polityków prawicy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Kalisz: Mamy dezintegrację PO, abdykację. Trzeba wykorzystać lukę
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 2 razy 2

  ... panie kalisz, próbując wejść w "lukę" proszę przyświecać sobie latareczką, Polacy już dawno powiedzieli wam DOŚĆ!

 • mojepsy

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedyś wydawało mi się, że pan Kalisz to poważny gość. A tu proszę - farbowane włoski, młode kobietki, celebryta pełną gębą. Jak widzi kamerę, to aż nóżkami przebiera. I głupoty coraz częściej plecie, różne objawione farmazony. Smutny pajacyk, nie czuje obciachu.

 • mojepsy

  Oceniono 1 raz 1

  do milorex10
  Panie prezesie, obiecywał pan milczeć. Znów pan wszystko popsuje.

 • milorex10

  Oceniono 4 razy -2

  Należy obalić wszelkimi siłami ten głupi rząd. Jak długo możemy tolerować tych piłkarzyków, którzy dorwali się do władzy i napychają państwowymi pieniędzmi własne kieszenie. Marnotrawią przy tym nasz polski wysiłek i prowadza do upadku państwo polskie. Powodują ucieczkę Polaków z ojczyzny, zadłużają niemiłosiernie budżet państwa, nie potrafią zapewnić pracy młodym i starszym. Są gorsi niż komunistyczna nieboszczka PZPR. Po co nam taki rząd, skoro o pracę dla Polaków lepiej dba rząd brytyjski niż polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX