Skąd Lynch wie, co robię, skoro mieszka na drugiej półkuli? - Zdanowska odpowiada na atak

- Jak można oceniać, czy ktoś niszczy Łódź czy nie, żyjąc na drugiej półkuli? - tak prezydent Łodzi Hanna Zdanowska komentuje dzisiejszą wypowiedź Davida Lyncha, który oskarżył ją o "niszczenie miasta".


David Lynch zaczął być kojarzony z Łodzią po tym, jak miasto pokazał mu Marek Żydowicz, organizator festiwalu Camerimage. Miało powstać tu jego studio filmowe.

- Pan Lynch był w Łodzi ponad dwa lata temu, jeszcze zanim objęłam urząd - mówi Zdanowska. Wtedy Marek Żydowicz ogłaszał przeniesienie festiwalu Camerimage do Bydgoszczy. Był to kolejny odcinek sporu między miastem a organizatorami festiwalu.

Władze Łodzi nie chciały zgodzić się na finansowanie centrum festiwalowego projektu Franka Gehrego z uwagi na zbyt duże koszty. Budynek miał kosztować pół miliarda złotych, z czego połowa miała pochodzić z budżetu miasta. Projekt odrzucono po zmianie władz.

Żeby podtrzymać dobre wrażenie i kontynuować współpracę z reżyserem, prezydent wysłała mu osobiście zaproszenie do Łodzi, z którego Lynch nie skorzystał. - Pan David Lynch nie ma podstaw, by krytykować to, co się dzieje w mieście - komentuje Zdanowska. - Skąd może wyciągać wnioski, że w Łodzi dzieje się tak źle, odpowiedź pozostawiam państwu - dodaje.

Prezydent Zdanowska akurat dzisiaj podsumowywała swoje 20 miesięcy władzy w mieście. Mówiła o stabilnym budżecie i rozpoczętych inwestycjach, takich jak remont Piotrkowskiej, budowa Nowego Centrum Łodzi czy projekt rewitalizacji zabytkowych kamienic "Mia100 Kamienic". Między innymi na te inwestycje w przyszłym roku Łódź ma przeznaczyć, razem ze środkami unijnymi, ponad miliard dwieście tysięcy złotych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Skąd Lynch wie, co robię, skoro mieszka na drugiej półkuli? - Zdanowska odpowiada na atak
Zaloguj się
 • kamella_tworzy

  Oceniono 1 raz 1

  Skąd Lynch ma wiedzieć... Otóż mamy XXI wiek i nie sądzę żeby problemem było wiedzieć.
  Rozumiem pewne racje obojga, zarówno premiera jak i prezydent Zdanowskiej, ale chociaż z odpowiadać z sensem to chyba nie jest duży wysiłek. Warto chwilę pomyśleć zanim zacznie się na ślepo ciąć bo w nas biją.

  Pani Zdanowska chełpi się remontem Piotrkowskiej... Wiele osób które znam, sądzi że ten remont nie był potrzebny. Miejscami kilkuletnie chodniki wymagają poprawy, ale rozkopywać całą ulicę to przesada. Kamienice są remontowane sukcesywnie i niewiele z nich wymaga jeszcze interwencji.

  Nowe Centrum Łodzi wydatkiem nie jest? Może dzięki niemu będzie się lepiej żyło szerokiemu gronu mieszkańców? Poza tym Studio Lyncha miało być jego elementem. Jakoś mnie nie przekonują te przykłady jako argument że nie wydaje się na głupoty tylko ludziom byt poprawia. Na temat projektu Mia100 Kamienic wypowiedziałam się pod artykułem z wypowiedzią premiera, więc nie będę się powtarzać.

 • losarek1980

  0

  a Pani Z mieszka na księżycu, bo na pewno nie w Łodzi... Powiesiła osttanio tablice: "Łódź miasto filmowe" - i o tej filmowości świadczy festiwal w Bydgoszczy :-) o którym mówi się na całym świecie. A o Łodzi? Kropiwnicki był złym prezydentem ale Pani jest GORSZYM. Najwyższe bezrobocie wśród dużych miast w Polsce, najmniejszy przyrost naturalny, a mniej niż w Łodzi zarabia się tylko w wielkim mieście Białymstoku, z całym szacunkiem dla Białegostoku, który bardzo lubię i podziwiam za to jak się ostatnio rozwija.

 • piotrzielonka87

  0

  Moim zdaniem to bardzo dobrze, że odnawia się budynki, remontuje drogi, czy wydaje pieniądze na pomoc mieszkańcom, a nie na jakieś centrum filmowe dla Davida Lyncha. I to aż 250 mln zł???
  To bardzo odpowiedzialne zachowanie.

 • milorex10

  Oceniono 2 razy 0

  Głupiutka Pani Prezydent, która zamiast służyć ludziom i miastu postanawia na swym urzędzie "piastować" , czyli udawać władczynię, której inni winni składać hołdy. Taka mentalność to pozostałość wschodniego obrządku po carskich urzędnikach i namiestnikach. W Łodzi jest znana szkoła filmowa i przemysł filmowy, a ta kobieta chce to zniweczyć. Chce zniszczyć te atuty (jest ich w sumie niewiele), z których Łódź może być dumna. Działa na szkodę miasta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX