PiS odcina się od Brauna? "Ta wypowiedź była idiotyczna"

- Wypowiedź Grzegorza Brauna była niestosowna, niepotrzebna, niemądra, wręcz idiotyczna - powiedział Joachim Brudziński na antenie Radia ZET. Polityk podkreślił, że Braun jest osobą prywatną, niezwiązaną z żadną partią polityczną.
Joachim Brudziński skrytykował na antenie Radia ZET kontrowersyjne słowa Grzegorza Brauna, który w Klubie Ronina mówił o zabijaniu dziennikarzy "GW" i TVN. W ocenie posła PiS wypowiedź prawicowego reżysera była idiotyczna i niepotrzebna.

Polityk wyraźnie dystansował się do postaci Brauna. - On jest osobą prywatną, niezwiązaną z żadną partią polityczną - podkreślił. - Dostrzegam próbę przyklejenia poglądów pana reżysera Brauna do konkretnych polityków i partii politycznych. To bardzo niestosowne i obrzydliwe - stwierdził.

Sprawa dotyczy słów wypowiedzianych przez Grzegorza Brauna 10 września w Klubie Ronina. - Wiara w pacyfizm to przesąd. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jeśli się nie wyprawi na tamten świat tuzina redaktorów ''Wyborczej'' i dwóch tuzinów drugiej gwiazdy śmierci, TVN - mówił prawicowy reżyser.

Z powodu tych słów Braunem zainteresowała się prokuratura. Wdrożono postępowanie sprawdzające, czy wypowiedź reżysera można uznać za nawoływanie do zbrodni.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (16)
PiS odcina się od Brauna? "Ta wypowiedź była idiotyczna"
Zaloguj się
 • maura4

  Oceniono 20 razy 20

  Wcale się nie odcina. Wypowiedź idiotyczna czyli głupia, to nie to samo co nienawistna, niedopuszczalna, karalna. Głupimi wypowiedziami prokurator nie powinien się zajmować.To jest takie zmiękczanie, bagatelizowanie slów Brauna, bo choć nie jest członkiem PiS, to stoi po ich stronie i może się jeszcze przydać.

 • ekomorda

  Oceniono 15 razy 15

  Akurat w kwestii przyklejania komuś łatek, to wy pośle Yoyo jesteście w tym mistrzami.

 • tbgmbx

  Oceniono 9 razy 9

  "On jest osobą prywatną, niezwiązaną z żadną partią polityczną - podkreślił."
  Dla równowagi przypomnę, że niejaki Cyba też był osobą prywatną, niezwiązaną z żadną partią polityczną, bo jakoś koledzy Pana Brudzińskiego zapomnieli chyba.

 • piotr_kolec

  Oceniono 5 razy 5

  Nie wszyscy ją mięli
  Tylko ci co chcieli
  A ona dawała
  I słono za to brała

  Potem rodziła
  I dzieci swe uczyła
  Że trzeba być dziwką
  Jak się chce mieć wszystko

  I zaczęły się dzieci
  Kurwić i łajdaczyć
  Wkradały się w łaski
  I biednych i bogaczy

  Rosły konta w banku
  I wpływy i profity
  I matka się cieszyła
  Portfelem obfitym

  Ale jedno z dzieci
  Miało kiedyś niefart
  Rzekła matka wredna
  Spadaj, jesteś bękart

  I cała rodzina
  Łaskawa do tej pory
  Odwróciła się na pięcie
  - Sorry, Gregory

 • nebukadnezar

  Oceniono 5 razy 5

  Yoyo PRZELICYTOWAŁ !!!....odsłuchajcie końcówki wywiadu /time code 20:30 s/ ! brudziński "uśmiercił" jarka,mówiąc : "...zarówno Marta Kaczyńska jak i jej już świętej pamięci ....WUJ..." . A potem zarzuca platformie "mowę nienawiści.

 • klaus.1.58

  Oceniono 3 razy 3

  Boże Wybacz ! Obłuda i fałsz płynący z ust Brudzińskiego jest haniebny !! A dlaczego bo słowa wypowiedziane przez Brauna !! to są przekonania i ideologia Brudzińskiego w 100% !!!!!! Judasz !!

 • rbik53

  Oceniono 3 razy 3

  Brauna, jak sama nazwa wskazuje, podesłali na niemcy.

 • zdzisek1949

  Oceniono 15 razy -9

  Panie Brudziński myślę,że PiS również odcina
  się od słów innego reżysera Andrzeja Wajdy.
  "Kiedy wreszcie z pomocą naszych przyjaciół
  odbierzemy TVP nie będzie litości dla partyjnych
  prawicowych dziennikarzy " WYSTRZELIMY JAK
  PSY"

 • v_kolumna_v

  Oceniono 24 razy -20

  Było zapytać przy okazji o opinię na temat "prośby" Szczuki skierowanej do Czarneckiego podczas programu u Lisa aby ten "nie wycierał sobie swej faszystowskiej mordy jej ojcem". Warto zauważyć że ten na taki afront wobec swego gościa kompletnie nie zareagował. Bezczelność lewaków przechodzi wszelkie granice.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX