Większość nie ufa Kaczyńskiemu. Hofman: Polacy nie zawsze dostrzegają dobro

- Polacy sami z siebie chcą dobra, ale nie zawsze je dostrzegają - tak Adam Hofman komentuje najnowszy sondaż zaufania do polityków. Według badania CBOS prezes PiS najczęściej spotyka się z nieufnością - nie ufa mu 55 proc. ankietowanych. - Rzeczywistość ich (Polaków) dogoni - dodaje rzecznik PiS.
Adam Hofman, który by gościem programu "Polityka przy kawie" w TVP, tłumaczy, że niekorzystne notowanie Kaczyńskiego to efekt nakładki medialnej: Kaczyński - zły, Tusk - dobry, ale to wkrótce przestanie mieć znaczenie, a zaczną decydować portfel, edukacja itd. Winą za nieprawdziwy wizerunek Hofman obciąża "wpływowych dziennikarzy i istotne programy telewizyjne".

Kolejnym mitem, który wpływa na niskie notowania prezesa PiS - zdaniem Hofmana - jest stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński często zmienia swój wizerunek, a to z kolei powoduje, że jest traktowany jako polityk niewiarygodny.

- Jarosław Kaczyński jest wiarygodny. I właśnie taki, jaki jest, jest Polsce potrzebny - twierdzi rzecznik PiS.

Hofman zmienny język prezesa, który raz mówi o morderstwie w kontekście katastrofy smoleńskiej, a innym razem zwołuje merytoryczną debatę o gospodarce, tłumaczy stosowaniem "różnych narzędzi komunikacji". - Robienie z tego powodu zarzutów politykowi jest możliwe tylko w Polsce - kwituje Adam Hofman.

Jako przykład dysproporcji w polskim życiu publicznym Hofman przywołuje piątkowe negocjacje rządu na szczycie unijnym, na którym jego zdaniem zabrakło szefa polskiej dyplomacji. - Sikorski zamiast walczyć jak lew, siedzi sobie rozparty w fotelu, jeszcze cygara i whisky mu brakuje, a na szczyt posyła wiceministra. I to jest taktowanie poważnie Polski? I nie było tzw. trzydniówki, czyli wielkiego oburzenia w serwisach informacyjnych, dlaczego Sikorski nie walczy, nikt się nawet nie zająknął. I to jest dowód, dlaczego Jarosław Kaczyński wygląda, jak wygląda - podsumowuje Hofman.

W najnowszym rankingu zaufania do polityków liderem pozostaje prezydent Bronisław Komorowski. Ufa mu 69 proc. ankietowanych przez CBOS. Na kolejnych miejscach uplasowali się polityk SLD Ryszard Kalisz i szef MSZ Radosław Sikorski (odpowiednio 48 proc. i 46 proc. deklaracji zaufania). Zaufanie do premiera wzrosło o 5 pkt proc., do prezesa PiS - zmalało o 7 pkt. To największa zamiana w tym miesiącu - podkreśla CBOS.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (33)
Większość nie ufa Kaczyńskiemu. Hofman: Polacy nie zawsze dostrzegają dobro
Zaloguj się
 • albacor

  Oceniono 63 razy 63

  "Polacy sami z siebie chcą dobra, ale nie zawsze je dostrzegają "

  Hofman - tyś się chyba z jakąś częścią ciała rozumem zamienił. W twoim kaczodziobym guru nie ma odrobiny dobra i zrozumienia. Jesteście bandą brnącą w bzdury i idiotyzmy tylko po to, żeby zadośćuczynić debilnym frustracjom Jarusia, chęci władzy i rewanżu na PO. Nie daj boże hołoto, żebys się do władzy dobrała.....

 • gossam.2

  Oceniono 46 razy 46

  "Sikorski zamiast walczyć jak lew, siedzi sobie rozparty w fotelu, jeszcze cygara i whisky mu brakuje..." Panie posle Hofman, minister Sikorski nie byl obecny na szczycie i nie raczyl sie whisky tylko byl na pogrzebie swojego ojca. Czy elementarne uczucie wspolczucia jest panu obce czy celowo wprowadza pan opinie publiczna w blad?

 • marika-live

  Oceniono 34 razy 34

  "Sikorski zamiast walczyć jak lew, siedzi sobie rozparty w fotelu, jeszcze cygara i whisky mu brakuje, a na szczyt posyła wiceministra"
  Z tego, co czytałam, to Sikorskiemu jakoś w tym czasie zmarł ojciec. Jak to jest, że ponad dwa lata nie dajecie nam zapomnieć o śmierci brata Jarosława, tłumaczycie jego wypowiedzi osobistą tragedią, wymagacie współczucia, a drugiemu tylko dlatego, że jest z PO nie pozwolicie w spokoju pochować ojca?

 • senior2244

  Oceniono 34 razy 34

  Hofman,ale ty jesteś niespotykany burak.Wciskanie tej ciemnoty już nawet nie wystarcza tym waszym moherowym ciemniakom.Niektórzy powoli otwierają oczy.

 • wkaspr

  Oceniono 33 razy 33

  Zawsze wszystkiemu winni są Żydzi , dziennikarze i cykliści, no i oczywiście Donald Tusk. To oni napisali,że to w Smoleńsku dokonano zbrodni na 96 Polakach, Prezes w ogóle tego nie mówił. Wmawianie tego że Kaczyński to chodzące dobro to wmawianie że białe jest czarne a czarne jest białe. Proponuję , by Pan Hofman zwrócił się o pomoc do Sw. Walentego, tego od spraw beznadziejnych, bo nad jego pryncypałem znowu jest już tylko szklany sufit.

 • czarna.beata

  Oceniono 30 razy 30

  Ty Hofek jak już coś palniesz to boki zrywać.Kaczyński dobrem,to ci dopiero kawał .

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 28 razy 28

  No czyż Adaś nie jest paradny? Jak ja go kocham...

 • bezspokoju

  Oceniono 20 razy 20

  Tak, Polacy są tak głupi, że nie NIE CHCĄ dostrzec "DOBROCI" nieustannie płynącej z ust Prezesa i jemu podobnych, z ust Rydzyka ze swoją rzeszą, wyrażanych przez dziennikarzy WSZYSTKOWIEDZĄCYCH. Ta "DOBROĆ" przejawia się także w hasłach wykrzykiwanych na ulicach przez kiboli, w hasłach wymalowanych i niesionych każdego miesiąca przez Krakowskie Przedmieście. Tę "MIŁOŚĆ" bliźniego do bliźniego słychać też nieustannie w większości kościołów w Polsce wyrażaną przez księży i przez "gości" przez nich zaproszonych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX