Tusk o Lynchu: Nie mieszka w Łodzi. Nie mówię, by lekceważyć jego opinie, ale...

- Nie chcę wykraczać poza moje kompetencje, ale... David Lynch nie mieszka w Łodzi, o ile dobrze pamiętam - tak Donald Tusk odniósł się dziś do słów reżysera, który wczoraj nie zostawił suchej nitki na prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej. - W tym mieście dzieją się bardzo złe rzeczy i źle się z tym czuję - mówił Lynch.
Premier odniósł się w ten sposób do poniedziałkowej wypowiedzi twórcy "Blue Velvet", który wczoraj w programie "Pytanie na śniadanie" obwiniał Hannę Zdanowską za problemy wokół zmodernizowanej EC1 przy ul. Targowej, która miała zostać zaadaptowana m.in. na studio filmowe reżysera.

- Kochałem Łódź, kochałem ludzi, kochałem atmosferę i architekturę. Było tam coś ekscytującego. Ale nowa ekipa i prezydent miasta zabili Łódź. Dzieją się tam bardzo złe rzeczy i źle się z tym czuję. Z tą kobietą prezydentem ten projekt nie ma przyszłości - mówił Lynch.

"Pani prezydent na pewno zrobiła, co mogła"

Tusk przyznał dziś, że o ile "rozumie rozżalenie osób zaangażowanych w duże projekty na rzecz kinematografii i Łodzi", to - jak zwrócił uwagę - projekty te często "wymagają ogromnych nakładów". - Nie chcę recenzować postępowania władz miasta, ale domyślam się, znając panią prezydent bardzo dobrze, że bardzo poważnie się zastanawiała ze swoimi współpracownikami, zanim zdecydowała, by nie wydawać zbyt dużych sum na tego rodzaju projekty - mówił.

Premier wyznał, że nie chce w tej sprawie "wykraczać poza swoje kompetencje", ale przecież "David Lynch nie mieszka w Łodzi, o ile dobrze pamięta". - Ja też znam Łódź i wiem, że nie jest łatwo być prezydentem Łodzi i wyznaczać priorytety - powiedział szef rządu. I dodał: - Każdy wolałby usłyszeć inne słowa, zwłaszcza kiedy wypowiada je osoba znana. Nie możemy kierować się wyłącznie opiniami osób zaangażowanych w konkretne projekty, a nieodpowiadających za całość spraw miasta... Nie mówię, żeby je lekceważyć, ale nie można się kierować wyłącznie tymi opiniami."Wiele osób chciałoby przytulić Kalisza"

Donald Tusk odniósł się także do ostatniego rankingu zaufania, w którym wyprzedził go Ryszard Kalisz. Polityk SLD zdobył o 5 pkt proc. więcej od premiera. Przed szefem rządu znaleźli się też Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski, mimo to Tusk utrzymywał dziś, że "jest bardzo zadowolony z tego poziomu zaufania, który uzyskał".

Premier nie szczędził też ciepłych słów Kaliszowi. - Ryszard Kalisz budzi ciepłe odczucia u wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych. Jest osobą, która pod każdym względem sprawia wrażenie ciepłej, serdecznej. Znam nawet ludzi, którzy chcieliby się do niego przytulić i rozumiem tę potrzebę. Jest też spokojny, nie jest na froncie wojny. Nie odpowiada za trudne sprawy, bo jest w opozycji i to jest sytuacja, która sprzyja. Ale jest wielu polityków, którzy mają taką sytuację, a jednak nie zyskują takiego zaufania. Mogę mu serdecznie pogratulować - skwitował Tusk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Tusk o Lynchu: Nie mieszka w Łodzi. Nie mówię, by lekceważyć jego opinie, ale...
Zaloguj się
 • musa-kusa

  Oceniono 21 razy 15

  "...która miała zostać zaadaptowana m.in. na studio filmowe reżysera."
  dodajmy, za marne pół miliarda, po połowie z kasy miasta i z Unii
  duże wymagania, jak na reżysera, który ostatni długi metraż nakręcił 6 lat temu
  (Inland Empire), ostatni dobry film 11 lat temu (Mulholland Drive)

 • ciotka_ltd

  Oceniono 6 razy 6

  Buhahahaha!!!
  Juz widze, jak sie David Cameron ustosunkowije do tego, co Polanski o Birmingham powiedzial (jesli powiedzial).
  Slon a sprawa polska. :))))

 • kamella_tworzy

  Oceniono 12 razy 2

  Pan Tusk z tego co wiem też w Łodzi nie mieszka.

  Ja owszem i zgadzam się niestety z Lynchem. Pani prezydent uroczyście otwiera przejście dla pieszych w miejscu gdzie jest przejście podziemne, w mieście burzone są kolejne kamienice, ale nagłaśnia się projekt Mia100 Kamienic.... A w ramach niego remontowane są najczęściej kamienice narożne, bo się najbardziej rzucają w oczy i widać je z wielu stron i z daleka. Kilka z nich wcale nie było w złym stanie. A te remonty pochłaniają gruuuuube tysiące. I wyrzuca się przy okazji z nich ludzi a jak się nie dają to do sądu.

 • sonarek

  Oceniono 11 razy -1

  W Łodzi jest straszny kibel i wie to każdy! Żenada. Wszyscy powinniśmy opuścić to miasto i zostawić polityków nieudaczników samych, aniech się rządzą.

 • wondziadu

  Oceniono 15 razy -1

  Ty premierze nie wypowiadaj się na temat Łodzi ponieważ ty tez nie mieszkasz w tym miescie . Łódz to bardzo ciekawe miasto i ma swój ,,klimat,, . Ale niestety nie ma już w nim festiwalu filmowego. To zle swiadczy o wladzach tego miasta .

 • trajkotek

  Oceniono 7 razy -3

  prosty ze mnie kmiotek, ale z tego, co zrozumiałem, mój premier stwierdził, że ten Pan jest OBCY, nie stąd ... no to niech sp.....la do siebie - to takie proste i, jak elegancko POwiedziane !!!

  ***
  glosmichnika.blox.pl/2011/10/Usmiechniety-i-bystry-rasista.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX