Czempiński o agencie Tomku: Emocjonalnie nieprzygotowany do pracy w CBA

- To bardzo młodzieńcze zachowanie - ocenia Gromosław Czempiński, kulisy pracy agentów "przykrywkowców" z CBA, które od kilku dni opisujemy. Zdaniem byłego szefa UOP-u upublicznienie zdjęć agenta Tomka to nie zdrada. - Myślę, że wiele osób w CBA ma pretensje do Tomka, lansował się.
- Patrząc na zdjęcia z agentem Tomkiem, potwierdza się to, co przypuszczałem już wtedy, jak CBA powstawało. Ludzie tam pracujący są pełni młodzieńczego entuzjazmu i zaskoczeni instrumentami, jakie mają do dyspozycji. Wygląda to tak, jakby sprawy bezpieczeństwa czy konspiracji były na drugim miejscu - ocenił w TOK FM generał Czempiński.

"Zafascynowanie ogromną ilością pieniędzy"

- Prowadząc tego typu operacje, unika się robienia zdjęć - zaznaczył Czempiński. - A tu mamy jeszcze zafascynowanie ogromną ilością pieniędzy. Zdjęcie z walizką pieniędzy, zrobione, żeby powiedzieć innym: "patrzcie panowie, ja to mam". To bardzo młodzieńcze zachowanie. Podobnie jak młody człowiek, który dostanie broń, nie chce się z nią rozstawać. A broń korci. Jednak użycie broni to porażka służb - przekonuje.

Zdaniem Czempińskiego robienie sobie zdjęć to też efekt nieprzygotowania do służby. - To jest kwestia pracy nad psychiką oficerów. Dzisiaj świat jest bardzo skorumpowany i chodzi o duże pieniądze. Oficerowie powinni być na to przygotowani. CBA szczególnie, bo zajmuje się środowiskami, gdzie się obraca bardzo dużymi pieniędzmi. A jeśli ktoś robi sobie takie zdjęcia, to nie jest emocjonalnie przygotowany do operacji - podkreśla.

Czempiński mówił, że ma świadomość, że zdjęcia mógł robić jeden z oficerów CBA. Ale ich przekazania mediom nie nazwał zdradą. - Myślę, że wiele osób w CBA ma pretensje do Tomka, że w taki, a nie inny sposób postępował. Lansował się, a potem błyskawicznie skonsumował popularność, kandydując do Sejmu - wskazał.

- Pieniądze, samochody, stroje. W operacjach wywiadowczych brałem udział w różnym przebraniu, ale zwykle stroje mieliśmy własne. Tylko to inne czasy - wspominał.

Kulisy działania agentów CBA

Przypomnijmy: w naszym trzyczęściowym cyklu artykułów na podstawie rozmów z byłym funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego opisaliśmy, jak wyglądały werbunek, szkolenie i działania agentów CBA działających pod przykrywką , w tym osławionego agenta Tomka. Napisaliśmy, jak Biuro podrabiało dokumenty, w tym legitymacje dziennikarskie, opisaliśmy zaopatrywanie agentów w sprzęt, ubrania i inne środki do działania oraz ich najbardziej spektakularne akcje .

Opisaliśmy też, dokumentując materiał zdjęciami, jak wyglądała praca agenta Tomka , czyli obecnego posła PiS Tomasza Kaczmarka (stał się obiektem wrogości swoich byłych kolegów po tym, jak zaczął robić karierę polityczną).

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (138)
Czempiński o agencie Tomku: Emocjonalnie nieprzygotowany do pracy w CBA
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 295 razy 269

  ... zgadzam się z diagnozą... teraz należałoby wszcząć postępowanie w celu wyjaśnienia: CZY TO BYŁA SŁUŻBA CZY ZABAWA, ja uważam że zabawa i za taką nie należy się wcześniejsza emerytura z podatków Polaków ciężko zachrzaniających na takich oligarchów!!!!... rozumiem mundurowych, którzy mają ciężką służbę ale bawidamek który chwali się majtkami, zegarkami nadaje się tylko dalszej pracy i zapracowania na swoją emeryturę!!!!... w tym miejscu szczególne ukłony dla wyborców którzy głosowali na takich ludzi, gratuluję:)

 • nota_bene_66

  Oceniono 271 razy 249

  chłoptaś, lowelas i przy okazji agencik - dżolero Tomek vel Batman - Utrata pracy w CBA nie nadwyrężyła jego kieszeni, bo w wieku 34 lat przeszedł na dobrze płatną emeryturę. 36 lat, EMERYT. W 2011 r. pobrał prawie 65 tys. zł z tego tytułu. So-li-darność!!! So-li-darność!!! So-li-darność!!! So-li-darność!!! So-li-darność!!! So-li-darność!!!.....

 • moherowy_dresiarz

  Oceniono 210 razy 186

  .

  Tacy młodzi "lanserzy" jak Kaczmarek, Hofman nie zdają sobie sprawy że są narzędziem w ręku "starego " wyjadacza, który jak przyjdzie odpowiedni moment to kopnie ich w dvpsko aż wióry polecą. Takie kopniaki dostali już inni .... Kempa, Ziobro, Kamiński, Bielan .... można wymieniać w nieskończoność.

  PiSowska Policja polityczna działała tak jak dawna SBecja ....

  Podsłuchy , prowokacje , fałszowanie dokumentów, szantaż emocjonalny , materiały kompromitujące .... przecież to były metody stosowane przez SBecję .
  CBA zostało "powołane" przez polityków wszystkich opcji na zapotrzebowanie PiSu .... to była PiSowska policja polityczna i tylko ta formacja odpowiada za to co teraz jest ujawniane ....

  .

 • ewa5.0

  Oceniono 165 razy 157

  Agent Tomek -totalne bagno,zero i to wszystko za nasze pieniadze,a jeszcze go jakies cioty wybrały na posła,no żyję w popieprzonym kraju111

 • wmc-33

  Oceniono 135 razy 129

  Żałośni gó...arze robiący za tajnych agentów i uwieczniający na fotografiach swoje wyczyny to jeszcze nic w porównaniu z imprezowaniem z ich byłym szefem Kamińskim. To też ociera się chyba o zdradę, nie mówiąc o przekraczaniu granic skrajnej głupoty.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 135 razy 117

  Agent gamoń

 • vinogradoff

  Oceniono 103 razy 103

  A Kto mial ich tam formatowac w CBA jak to nowa sluzba zdominowana przez Harcerzykow i podworkowych Konspiratorow jak jej bywszy Schef. Dobrego Agienza szkoli sie 15 lat gdyz to nie tosamo co lepienie styropianu do fasady gdzie dobrego styropianowca daje sie wyszkolic w 36 godzin.

 • costa3500

  Oceniono 96 razy 90

  Kiedy za przepuszczanie publicznych pieniędzy odpowie eunuch Tomek i jego szef,czy publiczne pieniądze mogą być przepuszczane na wy7godne życie takich ćwierć agentów.

 • tia666

  Oceniono 90 razy 88

  agent Tomek.... jaki kraj takie Miami Vice hehehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX