Marek Biernacki: Przez Weronikę Marczuk CBA chciało dotrzeć do rodziny Leszka Millera

Weronikę Marczuk rozpracowywano nie tylko dlatego, że była związana z TVN. Chodziło o dotarcie do synowej Leszka Millera - powiedział w RMF FM Marek Biernacki, były minister MSWiA i członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.
- Sprawa Kwaśniewskich, tego słynnego domu w Kazimierzu, dziennikarze z drugiej strony, synowa Leszka Millera, sprawa Sawickiej, Leppera, Janusza Kaczmarka... - te operacje CBA Marek Biernacki wymienił dziś u Konrada Piaseckiego jako dowód na to, że CBA zajmowało się przede wszystkim rozpracowywaniem polityków. - "Przykrywkowcy" pokazali, że rządzą światem polityki - powiedział były minister. - Dużo akcji było bardzo dziwnych - dodał.

Polityk przyznał, że według niego tło polityczne miała też akcja wymierzona przeciwko Weronice Marczuk. - Wydaje mi się, że rozpracowywanie pani Marczuk to nie było tylko, że to była dziennikarka związana ze stacją TVN, ale bardziej, że była związana i znała synową Leszka Millera. Takie jest moje stanowisko, takie jest moje zdanie, taka jest moja opinia - oświadczył.

"Przykrywkowcy" rozbawieni i uchachani

- Te zdjęcia są kompromitujące. Pokazują atmosferę, jaka panowała w CBA w tamtym czasie. Z drugiej strony zostały ujawnione rzeczy, które nie powinny zostać nigdy ujawnione opinii publicznej - powiedział w RMF FM Marek Biernacki, komentującopublikowane przez Gazeta.pl zdjęcia . - Żaden policjant profesjonalny, który uczestniczył w operacji przeciwko mafii pruszkowskiej, takich zdjęć by sobie nie zrobił i nie byłby taki rozbawiony i uchachany.

Najlepsze garnitury, setki tysięcy złotych

Stworzenie legendy agenta Tomka i innych "przykrywkowców" to setki tysięcy złotych, najlepsze garnitury i samochody. - Gdyby oficerowie policji w CBŚ mieli takie same środki, działaliby o wiele lepiej, i te środki nie byłyby marnotrawione - stwierdził Biernacki. Dodał, że agent Tomek otrzymał takie środki, jakich sobie zażyczył, bo CBA było bardo bogatą służbą. - Wtedy można było tak działać, były te "efekty", które zadowalały ówczesnego szefa i premiera - podsumował.

Brunon K. był dobrze przygotowany

Marek Biernacki odniósł się także do sprawy Brunona K., który jest podejrzany o próbę zamachu na najwyższe władze państwa. Były szef MSWiA opisał K. jako osobę zdolną do przeprowadzenia zamachów. Według niego zagrożenie było realne. - Mogło dojść do całkowicie innej formy zamachu. To nie musiał być zamach taki, o którym mówimy głośno, taki przygotowany na urzędy centralne. To mógł być też zamach taki przygotowany np. podczas przemarszów, pikiet, które odbywały się 11 listopada i wtedy może doszłoby do większej tragedii, bo zginęłoby o wiele więcej ludzi - stwierdził.

Dodał, że nie ma wątpliwości co do prawidłowego działania ABW w tej sprawie. Zdaniem Biernackiego, służby wyłącznie kontrolowały, a nie inspirowały Brunona K.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Marek Biernacki: Przez Weronikę Marczuk CBA chciało dotrzeć do rodziny Leszka Millera
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 22 razy 22

  To już wiem....bardziej interesuje mnie zasadność wypłaty emerytur tym chłoptasiom tracącym swe cenne zdrowie ku chwale ojczyzny. Żre mnie niezdrowa ciekawość zysków i strat wygenerowanych przez Pana Posła Kaczmarka w trakcie jego pełnej poświęceń służby tak świetnie zilustrowanej w ostatnim serialu pt. "Agent 000..totalne 0".
  Ciekawe kogo pokonał w wyborach do Sejmu? ...czy też używał słynnych i sprawdzonych metod operacyjnych?...

 • j4s4

  Oceniono 17 razy 17

  Panie Biernacki, mówi Pan że .."Te zdjęcia są kompromitujące. Pokazują atmosferę, jaka panowała w CBA w tamtym czasie. Z drugiej strony zostały ujawnione rzeczy, które nie powinny zostać nigdy ujawnione opinii publiczne".. a j uważam że jeżeli takie zachowania Pamprów, specjalistów od demokracji i praworządności miały miejsce to nie tylko powinny ale muszą być ujawniane, abym nie tylko ja wiedział kto zapełnia listy wyborcze! Mieszkańców okręgów wyborczych obu panów "K" wzywam do społecznego pozbawienia poselskich mandatów!

 • tytus14

  Oceniono 5 razy -5

  Facet pierniczy głupoty, Jakby politycy byli uczciwi to nikt by ich nie rozpracowywał, Sawicką skazł sąd prawomocnym wyrokiem , Marczuk też powinna zostać sprawiedliwie osądzona za swoją zachłanność. Nie ma nic wspólnego sprawa Marczuk z Tvn czy Millerami. tvn to szmira, nikt poważnie tym nie zajmuje, sami padną , a czerony jest na aucie , ktoby chciał zajmować się polityczną 2 ligą.

 • 1stanczyk

  Oceniono 5 razy -5

  Robili dokładnie to samo co w poprzednich latach nomenklaturowe SLD-owskie, przez dziesięciolecia sprzedajne Moskwie gó....
  Tyle ze tamto SLD-owskie polityczne wspieranie się na służbach specjalnych (w celu uzyskania nowej wyborczej wiarygodności opartej głównie na naszej wścieklej rusofobii ale rowniez i na naszym watykańskim wasalstwie które PRL) kosztowało nas z stokrotnie drożnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX