Wałęsa: Kaczyński mówi o zamachu, by ulżyć sumieniu

- Sumienie daje znać o sobie. W tamtym czasie Kaczyńscy podejmowali decyzje, które doprowadziły do tego nieszczęścia. Z zamachem byłoby lżej na sumieniu - tak Lech Wałęsa komentuje słowa Jarosława Kaczyńskiego, który sugerował, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu.
Lech Wałęsa ostro komentuje w Radiu ZET ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i Marty Kaczyńskiej dot. katastrofy smoleńskiej. - Ja myślę, że sumienie daje znać o sobie. W tamtym czasie Kaczyńscy podejmowali decyzje, te decyzje doprowadziły do tego nieszczęścia. Dlatego, gdyby można było do tego dopisać jakiś zamach, to byłoby lżej na sumieniu. Tak mi się wydaje - powiedział prezydent.

- Kaczyński decydował o kampanii wyborczej, wizycie w Katyniu i jeszcze wielu innych rzeczach, które w przyszłości będą ujawnione. Dlatego potrzebny jest mu na siłę najmniejszy zamach, aby trochę zluzować sumienie - konkretyzował zarzuty Lech Wałęsa.

Dla byłego prezydenta "niezrozumiałe" jest zachowanie Rosjan, którzy nie w pełni współpracują z polską stroną. - Z jakichś względów Rosjanie przez takie zachowanie powodują, że się [Polacy - red.] sprzeczamy. Nie da się tego zrozumieć, chyba że to wrogie działanie, by Polacy się żarli. Zawsze na nas zarabiają trzeci, jak my mamy problemy u siebie - powiedział Wałęsa.

Wałęsa zarzuca też Kaczyńskiemu, że - organizując marsze w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego - zawłaszcza tę datę. - Na innej drodze nie może mieć osiągnięć, wiec próbuje na historii, przeszłości - stwierdził.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Wałęsa: Kaczyński mówi o zamachu, by ulżyć sumieniu
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 39 razy 35

  W ostatniej rozmowie telefonicznej JK namawiał brata do lądowania w Smoleńsku.
  Próba wyparcia z pamięci przez Jarosława swojej winy jest głównym motorem napędzającym smoleńską histerię. W psychiatrii i psychologii jest to zjawisko znane.
  WINNY obciąża wszystkich absurdalnymi oskarżeniami, aby uspokoić wyrzuty własnego sumienia.

 • ciemnyludd

  Oceniono 40 razy 34

  Kaczyński bredzi o "zamachu" wcale nie po to by ulżyć sumieniu, które jest równie WIRTUALNE jak woda na księżycu....Ale bredzi po to aby WJECHAĆ DO WŁADZY na współczuciu Polaków, i na ich skłonnościach do spiskowego myślenia ....CO MU SIĘ ZRESZTĄ O MAŁO NIE UDAŁO....To nam chwalebnego świadectwa wprawdzie nie wystawia, ale cud zdarza się tylko raz i jest już PO PTAKACH... Po co się biedak tak męczy, skoro powinien wiedzieć że w Polsce już władzy nigdy nie dostanie...Bo niezależnie od poglądów za dużo w nim nienawiści i politycznego szaleństwa.

 • costa3500

  Oceniono 33 razy 29

  Ten kurdupel dla władzy z matki zrobił zaoczną uczestniczkę Powstania Warszawskiego,z siebie robi bohatera stanu wojennego,tylko dla zdobycia władzy wysłał brata nieudacznika do Smoleńska bo myślał że prezydentura w Polsce jest dziedziczna.

 • mercurossaurus

  Oceniono 27 razy 25

  Jeśli przyjmiemy założenie, że są w Yaro ludzkie odruchy, to mamy doczynienia z wyparciem, czyli sumienie wypiera prawdę w jej miejsce przyjmując nawet najbardziej absurdalne wyjaśnienie. Teraz to zamach, równie dobrze mogło to być odparowanie samolotu przez ufo typu k8...

  Niestety Yaro przegrywa sromotnie jeśli "po czynach " go ocenić. Bo i czynów dobrych, odważnych, pro-polskich niewiele albo jeśli są to złe, dzielące, niszczące Polskę albo zachowawcze i tchórzliwe.

  Stawiam tezę, że to cyniczna gra, sposób na zdobycie władzy i tylko boję sie pomyśleć dlaczego? Dla kogo? Czyj on jest?

 • andrzej1.61

  Oceniono 24 razy 20

  Pan panie prezydencie powinien przepraszać raz w tygodniu za Kaczyńskich i nic tego nie zmieni. Jeszcze jedna sprawa która mnie dziwi że córka Lecha Kaczyńskiego współpracuje z organizacją stryja który jest zamieszany w tą katastrofę, chyba że jest wdzięczna za szmalec który wzięła więc spłaca dług, rodziców i tak nie wskrzesi.

 • have2b3

  Oceniono 22 razy 18

  Zgadzam sie z ta diagnoza. Szkoda, ze L. Walesa nie rozciagnal tego spostrzezenia rowniez na 13 Grudnia. Mysle, ze i tu nasz "NAJWIEKSZY" opozycjonista zaglusza sumienie ...

  Jaka prawde ukrywa Jaroslaw Kaczynski? Dlaczego tego NAJWIEKSZEGO opozycjoniste nie internowano 13 grudnia????

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 21 razy 11

  Panie elektryku !
  Rosjanie zachowują się pragmatycznie i jak najbardziej racjonalnie z punktu widzenia własnych interesów. To szeroko rozumiana strona polska popadła w idiotyzm i traci autorytet. Przypadek Jarosława uderza również w pańską legendę. To Pan politycznie wypromował tego Golema.....jak wielu innych zresztą. A że pokłóciliście się w piaskownicy?...że szpadelki poszły w ruch i sypiecie sobie piasek w ślepka?..
  Skorzystaj Pan z prawa do milczenia....

 • kubi62

  Oceniono 12 razy 10

  Jak długo jeszcze będą się wszyscy brandz.... tym Smoleńskiem?
  Ten samolot w takich warunkach, na takim lotnisku i z takimi pasażerami nie miał prawa nawet próbować tam lądować !.
  Winny jest "niestrachliwy" pilot który bał się postawić Kaczyńskiemu i Błasikowi !
  Koniec - kropka !

 • jezierskiadam

  Oceniono 7 razy 5

  Podoba mi się ten znaczek, który sobie przyczepił. Będzie robił wrażenie na całym świecie. Gratuluję pomysłu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX