"Oni są mistrzami szantażu". Paradowska o agencie Tomku i dawnym CBA

- Pomyliła się chłopcom piaskownica ze służbami - mówi o najnowszych działaniach agenta Tomka Janina Paradowska z "Polityki". Jej zdaniem, poseł PiS "szaleje" i ostatecznie kompromituje Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Tę służbę trzeba rozwiązać - podkreśla w rozmowie z portalem Gazeta.pl publicystka.
Poseł PiS Tomasz Kaczmarek, po tym jak ujawniliśmy niewygodne dla niego kulisy akcji CBA, niemal zaszantażował w środę obecnego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Myślę, że dziś szef CBA Paweł Wojtunik naprawdę powinien skorzystać ze swoich narzędzi, aby osoby, które ujawniły te tajemnice, poniosły konsekwencje. We wtorek otrzymałem zdjęcia z imprez Pawła Wojtunika, wspólnych zjazdów, będzie wiedział, o czym mówię - stwierdził Tomasz Kaczmarek w Kontrwywiadzie w RMF FM. - Ja nigdy tych zdjęć żadnym dziennikarzom nie przekażę, nie opublikuję. To byłoby niegodne, haniebne i szef CBA może być spokojny - zapewnił były agent.

Oni są mistrzami szantażu

- Nie podoba mi się, jak służby rzucają papierami. Oni są mistrzami szantażu - komentuje Janina Paradowska. Jej zdaniem obecna awantura wokół działalności Biura wynika z samego aktu założycielskiego tej instytucji [powołanie CBA było jednym ze sztandarowych postulatów rządów Prawa i Sprawiedliwości - red.]. - Uważam, że całe CBA nie powinno w ogóle powstać. To był szalony pomysł, by agenta robić posłem, który teraz szaleje. To jest chore. CBA było policją polityczną z nieodpowiedzialnym kierownictwem. Tę służbę trzeba rozwiązać, bo moim zdaniem tego się nie da zreformować - mówi nam Paradowska.

- Zdemoralizowane, rozpaskudzone towarzystwo. Po takich agentach nie spodziewam się niczego więcej poza aferami. To jest niepoważne i chore - dodaje publicystka "Polityki".

Kulisy akcji CBA

Gazeta.pl opublikowała trzyczęściowy wywiad z byłym funkcjonariuszem CBA. Nasz rozmówca anonimowo odsłonił kulisy pracy w Biurze pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego, obecnego wiceprezesa PiS. Opowiedział o bajońskich sumach wydawanych przez CBA na stworzenie legendy takich agentów i wyposażenie ich: Biuro ubierało ich od stóp do głów w markowe ubrania, gotówką płaciło 400 tys. zł za służbowe samochody. Agenci (w tym obecny poseł PiS Tomasz Kaczmarek) niestety często okazywali się lekkomyślni - mimo że musieli działać pod przykryciem, nie mieli oporów przed wspólnym fotografowaniem się w mieszkaniach operacyjnych i rozprowadzeniem zdjęć między sobą za pomocą różnych nośników (co groziło i grozi ich zdemaskowaniem). Na dowód pokazał nam takie zdjęcia, których część opublikowaliśmy. Nasz rozmówca opowiedział nam też szczegółowo, jak wyglądają szkolenia agentów pod przykryciem (posługujących się fałszywą tożsamością do prowadzenia tajnych operacji), zaopatrywanie ich w dokumenty, sprzęt i inne środki. CBA - jak usłyszeliśmy - hurtowo podrabiało wszelkie dokumenty, w tym legitymacje dziennikarskie, m.in. Radia ZET i PAP i mogło bez trudu kopiować wszelkie informacje z komórek i laptopów, które zostawiają w depozycie goście CBA. Co więcej, jak powiedział nasz informator, w CBA Kamińskiego decyzje na temat rozpoczęcia nowej operacji i obrania celu prowokacji podejmowano w oparciu o względy polityczne - a nie interes państwa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (20)
"Oni są mistrzami szantażu". Paradowska o agencie Tomku i dawnym CBA
Zaloguj się
 • hazibula

  Oceniono 34 razy 30

  Chore jest nie tylko CBA i cały koncept IV RP PIS-Kaczy. Kłamstwo smoleńskie jest tolerowane, nieodpowiedzialność piskaczy uchodzi prawie za cnote, pomowienia pod adresem władz panstwowych i konkretnych osób uchodza bezkarnie, mowa nienawisci juz sie stała obowiązujacym językiem milionów ludzi, calkowite zaprzaństwo wobec tego, co jeszcze niedawno uchodzilo za cnoty chrzescijanskie i ludzkie az bije po oczach. Naigrywanie się z prawdy, z faktow, z podstaw nauki, wypychanie rozumu kosztem "jedynej prawdy" polegajacej na dowolnie klamliwych tezach opartych na "wartosciach" to już chleb powszedni.
  Cos mocno nie tak jest z Polską i Polakami.
  Z tym wzorowo katolickim, maryjnym krajem nienawisci wzajemnej.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 22 razy 22

  Ludeczkowie mili...
  Degenerat Kamiński NIE MÓGŁ !!! stworzyć zdrowej i sprawnej instytucji!!! Każda jego wypowiedź to stek bzdur, kłamstw i pomówień!!! CBA pod jego kierownictwem była MANUFAKTURĄ KORUPCJI !!! służącą PiS-owi jako lewar do zdobycia władzy ! To "FIRMA" !!!.....Tak wygląda KACZOKRACJA ! bo z demokracją to ma tyle wspólnego co ja z celibatem!!! Czemu ci ludzie nadal pobierają MOJE pieniądze i jeszcze chodzą na wolności???...W doopie mam taką wolną Polskę!!!

 • ciemnyludd

  Oceniono 24 razy 20

  Jeżeli czegoś są MISTRZAMI, to mistrzami braku jakiegokolwiek mistrzostwa w CZYMKOLWIEK....Co dobitnie wyjaśnia przyczynę ich chorobliwego PARCIA NA POLITYKĘ...

 • jezierskiadam

  Oceniono 8 razy 4

  Celem utrzymania porządku w CBA należy stosować PAŁOWANIE.
  Jest szansa, że w efekcie SPAŁOWANIA funkcjonariusza, uzyskamy coś podobnego do człowieka.
  BENDEM PAŁOWAŁ !!!

 • bogdan331

  Oceniono 3 razy 3

  Polaco, católico fanático!
  www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KI0_tYNAWNU

 • ekomorda

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz wszyscy obrzucą się pozwami sądowym i i na parę lat mamy zagwarantowaną kolejną rozrywkę z cyklu każdy wali każdego po mordzie...

 • kwapek-3

  Oceniono 16 razy 2

  " [powołanie CBA było jednym ze sztandarowych postulatów rządów Prawa i Sprawiedliwości - red.]". Jakim prawem tzw. redakcja, wtrąca takie łgarstwo do poważnego artykułu red. Paradowskiej. Choćby redaktorzy GW, wymyślali podobne łgarstwa, to przecież normalni ludzie pamiętają, że CBA jest dzieckiem Platformy Obywatelskiej i PiS. Premier Tusk, po dojściu do władzy, utrzymał kierownictwo tej policji politycznej w nienaruszonym składzie. Do czego mu to było potrzebne?

 • uczenmichnika

  0

  zlikwidowalisci tekst o TROTYLU niewygodny dla was a zajmujecie sie jak pismo pornograficzne polnagim prywatnym zdjeciem czlowieka stoczylisci sie na poziom burdelu ze stara lampucera BURDELMAMA pARADOWSKA

 • uczenmichnika

  0

  i gdzie jest moj wpis???boli was prawda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX