Pitera: Agent Tomek psuje opinię wszystkim posłom. Nie powinien być w Sejmie

- Agent Tomek swoim zachowaniem psuje opinię wszystkim posłom - mówi w rozmowie z Radiem TOK FM Julia Pitera z PO. Zdaniem posłanki, Tomasza Kaczmarka w ogóle nie powinno być w Sejmie.
Posłanka PO Julia Pitera mówi wprost: - Agent Tomek swoim zachowaniem psuje opinię wszystkim posłom. Psuje wizerunek Izby. Nie powinien w niej być. Pitera zaznacza, że odpowiedzialność za to, co robią poszczególni posłowie, jest przenoszona na wszystkich.

Z kolei poseł PiS, Zbigniew Girzyński postanowił bronić kolegi. Jego zdaniem publikacja portalu Gazeta.pl i "Gazety Wyborczej" o kulisach działań CBA służy przestępcom. Na pytanie dziennikarki TOK FM, czy słynne zdjęcia niekompletnie ubranego agenta Tomka nad walizką pełną pieniędzy traktować można jako zdjęcia operacyjne, poseł ironizował: - Z całą pewnością pani redaktor idąc do pracy, w ramach czynności przygotowujących się, bez koszuli nigdy nie chodzi. Zawsze jest ubrana.

Jak się robi przykrywkowca...

Gazeta.pl opublikowała trzyczęściowy wywiad z byłym funkcjonariuszem CBA. Nasz rozmówca anonimowo odsłonił kulisy pracy w Biurze pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego, obecnego wiceprezesa PiS. Opowiedział o bajońskich sumach wydawanych przez CBA na stworzenie legendy takich agentów i wyposażenie ich: Biuro ubierało ich od stóp do głów w markowe ubrania, gotówką płaciło 400 tys. zł za służbowe samochody. Agenci (w tym obecny poseł PiS Tomasz Kaczmarek) niestety często okazywali się lekkomyślni - mimo że musieli działać pod przykryciem, nie mieli oporów przed wspólnym fotografowaniem się w mieszkaniach operacyjnych i rozprowadzeniem zdjęć między sobą za pomocą różnych nośników (co groziło i grozi ich zdemaskowaniem). Na dowód pokazał nam takie zdjęcia, których część opublikowaliśmy.

Nasz rozmówca opowiedział nam też szczegółowo, jak wyglądają szkolenia agentów pod przykryciem (posługujących się fałszywą tożsamością do prowadzenia tajnych operacji), zaopatrywanie ich w dokumenty, sprzęt i inne środki. CBA - jak usłyszeliśmy - hurtowo podrabiało wszelkie dokumenty, w tym legitymacje dziennikarskie, m.in. Radia ZET i PAP i mogło bez trudu kopiować wszelkie informacje z komórek i laptopów, które zostawiają w depozycie goście CBA. Co więcej, jak powiedział nasz informator, w CBA Kamińskiego decyzje na temat rozpoczęcia nowej operacji i obrania celu prowokacji podejmowano w oparciu o względy polityczne - a nie interes państwa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Pitera: Agent Tomek psuje opinię wszystkim posłom. Nie powinien być w Sejmie
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 32 razy 30

  Wolał bym by kto inny tą słuszną opinię wypowiedział. Ale się zgadzam i popieram. Kretyn wybrany w 33 O.W. Kielce jest nie tylko pasożytem...jest sabotażystą . Kielczanie ! Opamiętajcie się!!!

 • pannamarianna777

  Oceniono 15 razy 13

  W Sejmie znalazłabym dużoooooooooooo posłów mających zepsutą opinię

 • andodo

  Oceniono 10 razy 8

  Pamiętam jak prasa oceniała posłów w latach 90-tych, że wielu z nich to agenci służb specjalnych. Krytykowano, że Polską rządzą służby. Uznawano to za zamach na nasz kraj przez służby. Nie wiem czy była w tym prawda. Wiem że dziś ludzie związani ze służbami są oficjalnie w Sejmie. Czy rządzą Polską? Przez swoją tam obecność mogą. O inwigilacji i podsłuchach obywateli pisze prasa i nie ma reakcji. Likwidacja części służb i ścisła kontrola przez rząd pozostałych jest pilna. Piszmy o tym!

 • wazps

  Oceniono 10 razy 8

  CO PSUJE !!!!!!???????

 • dzikowy

  Oceniono 24 razy 8

  Przygadała patelnia garnkowi. Jest bardzo niewielu posłów, którzy opinii nie psują. Leń i pasożyt budżetowy, specjalistka od wszechdziedzin, autorka odpowiedzi na wszechpytanie, która kilka lat pracuje nad projektem ustawy, akurat średniej nie podnosi.

 • cichy_kurt

  Oceniono 21 razy 7

  Pitera jest tak samo bezwartościowym posłem jak pajac Tomek

 • tegepe

  Oceniono 10 razy 6

  Po raz drugi w życiu przyznaję rację pani Piterze. Tylko jak to wyegzekwować, żeby tę lalcię agencką (sądząc po jej wygibasch striptizerskich na zdjęciach) wywalić z Sejmu???

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 8 razy 6

  On jeden psuje??? Śmiem wątpić. Nie jest jedynym "psującym"...

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 14 razy 4

  A czym różnią się wygłupy Kaczmarka od wygłupów Pitery. Jeden i druga skasowali wypłatę a nic w tym samym temacie nie osiągnęli! print screen

  zdjecia.newsweek.pl/kobieta,szeryf-pitera,38312,1,1.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX