"Solidarność" nie weźmie udziału w marszu PiS. "Ale kibicuje Kaczyńskiemu"

- To dzień bardzo smutny. Ja osobiście ten dzień spędzam w zadumie - mówił o 13 grudnia w RMF FM przewodniczący NSZZ Solidarność. Piotr Duda zapowiada, że związek nie weźmie udziału w zapowiadanym na ten dzień marszu PiS. - Solidarność ten smutny dla Polaków dzień spędzi we własny sposób - powiedział.
Szef związku dodał jednak, że "trzyma kciuki za PiS". - Każdy marsz przeciwko temu rządowi jest dobry - uważa Duda. Na 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, PiS zapowiedział Marsz Niepodległości i Solidarności w Warszawie. - Wolność w Polsce jest zagrożona, a niepodległość kwestionowana - ogłosił prezes partii Jarosław Kaczyński. Na marszu z pewnością pojawi się też sprawa katastrofy smoleńskiej. - Nie wierzę w zamach w Smoleńsku, ale wiem, że było wiele zaniedbań. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za zaniedbania staną przed sądem - mówił Duda. 

"Balcerowicz opluwa związki zawodowe"

Przewodniczący NSZZ Solidarność ostrzegł też przed groźbą strajku na kolei. - Minister Nowak i zarząd PKP bardzo długo zwodzili związkowców. To niebezpieczne. Może dojść do strajku. Ministrze Nowak, jeśli się jest ministrem, to trzeba usiąść i z ludźmi rozmawiać. Nie ma dialogu społecznego. Rządzący mówią nam 'ugryźcie się w nos'. To może doprowadzić do trudnej sytuacji w Polsce - twierdzi Duda.

- Kiedy Balcerowicz pchał się do politycznego koryta, to 'Solidarność' była mu po drodze, teraz opluwa związki zawodowe - mówi przewodniczący NSZZ Solidarność o propozycjach FOR dotyczących funkcjonowania związków zawodowych w Polsce. - Dla mnie FOR jest niewiarygodne. Sprawdziłem to. Forum jest finansowane przez pracodawców, więc jak może być wiarygodne? Pieniądze, które wydają na swoje "badania", powinni oddać ludziom - dodaje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
"Solidarność" nie weźmie udziału w marszu PiS. "Ale kibicuje Kaczyńskiemu"
Zaloguj się
 • 1ewkas

  Oceniono 28 razy 24

  "Na marszu pojawi się też sprawa katastrofy smoleńskiej".
  Ciepło, cieplo, panie Duda.
  Na marszu pojawi się też SPRAWCA katastrofy smoleńskiej.

 • rot.leszek

  Oceniono 24 razy 22

  Kurski ze swoja mafia nie przyjedzie , Duda z banda tez nie .. Kurcze, niech jeszcze drogowcy zawala sypanie soli - to kaczor zostanie doslownie na lodzie

 • arvelli_net

  Oceniono 18 razy 16

  ... panie duda, związki niech odsuną się od polityki (bo z was tacy politycy jak z koziej dupy....) a zacznijcie zabiegać o większą ochronę pracowników, zwykłych takich zjadaczy chleba, pracujących na oligarchów, związkowców, prezesów i innych ale nie mających z tego nic poza najniższą pensją... wy w takiej manifestacji "topicie" kilkaset tysięcy złotych i dla was to nic nie znaczy... sorry, jak pokazuje historia wyborów to przy najblizszych ZAWSZE trafiacie do sejmu a tam już zapominacie skąd i po co przyszliście bo wtedy to już tylko salon i kasiora się liczy)

 • jezierskiadam

  Oceniono 17 razy 15

  Postawili na nim krzyżyk.
  Paweł Deresz ma rację. Oczywista oczywistość.
  Starają się odciąć od Kaczyńskiego.

 • zorn.gottes

  Oceniono 12 razy 10

  wystarczy, że obecna będzie e. stankiewicz i nakręci, jak kartofel zaciska piąstki i tupie nóżką.

 • peter-321

  Oceniono 9 razy 5

  Duda nie przyjdzie, bo jest z nikim , tylko tak jak Kaczynski ,dla siebie. Problem w tym ze ten z nieba ladujacy uzurpator "Solidarnosci" nigdy od Krzaklewskiego poczawszy nie zajmowaj sie sparwami pracowniczymi i sam nie trawi dzien w dzien swojego zycia z wlasna umowa smieciowa , tylko oblizuje sie swoimi tysiacami ze skladek naiwnych.Zwiazkowe i ludzkie scierwo, demontazysta Polski.

 • andrzej1.61

  Oceniono 4 razy 4

  Kaczyńskiemu zabrakło pianki i Duda nie będzie miał co zlizywać, więc nie widzi potrzeby uczestnictwa w tym marszu.

 • mirekch60

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Duda solidarność obaliła komunę,a wprowadziła nam okupanta Watykańskiego,czyli nic się nie zmieniło.Z jednego g-a żeśmy się wyrwali a wpadli w drugie g-o.Nic dodać, nic ująć.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 3 razy 3

  No... Trzymać kciuki w zadumie... To jest coś!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX