"Prawdziwy prezes wrócił". Politycy o pomyśle Kaczyńskiego ws. "repolonizacji mediów"

- Prezes żyje w innym świecie. W innym wieku. Dziś nie da się zrepolonizować banków ani prasy - komentował w Radiu ZET słowa Jarosława Kaczyńskiego poseł PSL Stanisław Żelichowski. - To powrót prawdziwego Kaczyńskiego. Jest nieobliczalny - dodał europoseł PO Jacek Protasiewicz.
- Trzeba jasno powiedzieć i ja to już dzisiaj jasno mówię, że naszym celem jest repolonizacja polskich banków, repolonizacja polskich mediów. Musi być tak, że polskie media są polskie - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas piątkowego spotkania z sympatykami PiS w Zielonej Górze.

"Wizja Kaczyńskiego kiedyś doprowadziła w Europie do wielu nieszczęść"

- To powrót prawdziwego Kaczyńskiego. Wreszcie spada maska męża stanu, który wycofuje się na dalszy plan i bierze fachowców. Odsłania się twarz populisty i demagoga. Jest nieobliczalny. A jeszcze do tego mamy atakowanie mniejszości niemieckiej na Opolszczyźnie. To jest skandal - ocenił Jacek Protasiewicz. - To, co robi Kaczyński, to jest przedwojenny sposób prowadzenia polityki. Przecież to są ludzie, którzy zamiast wyjechać do Niemiec, wybrali pozostanie w PRL-u - dodał.

Słowa prezesa ostro skrytykował również Stanisław Żelichowski. - Uważam, że prezes PiS żyje w innym świecie. W innym wieku. Dziś nie da się zrepolonizować banków ani prasy. Kiedyś próbowaliśmy stworzyć koalicję z PiS. I mnie to przerażało. Wizja, którą przedstawia prezes, doprowadziła do wielu nieszczęść w naszej historii, ale też w historii Europy - powiedział.

Wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego bronił Jacek Sasin, poseł PiS. - Przez 20 lat wmawiano nam, że kapitał nie ma narodowości. Teraz przyszedł kryzys i widzimy, co to znaczy, co to znaczy, że kapitał ma narodowość. Włosi wyrzucili teraz tysiąc Polaków, by chronić u siebie miejsca pracy - mówił poseł PiS Jacek Sasin. - W "Rzeczpospolitej" w ciągu jednego dnia wyrzucili wszystkich na bruk. Wspierajmy powstawanie polskich mediów. Jest wiele lokalnych, polskich mediów - wskazywał Sasin.

"Mamy dosyć spisków i wojen wywoływanych Rosji"

Politycy odnieśli się też do komentarza Andrzeja Halickiego. Na łamach portalu NaTemat poseł PO powiedział: "Jeśli Marta Kaczyńska wierzy w zamach w Smoleńsku, to oznacza, że wyłudziła trzy miliony złotych, jakie otrzymała z tytułu ubezpieczenia za śmierć rodziców". Halicki pisał też podobnie na Twitterze: "Skoro w Smoleńsku był zamach, to Marta Kaczyńska wyłudziła 3 mln złotych".

- To jest pewne logiczne rozumowanie. Kaczyńska podważa przyczyny katastrofy jako wypadku i to może nieść konsekwencje. Ubezpieczenie będzie inaczej naliczane i wypłacane - mówił Protasiewicz. Ale dodał: "Pewnie te słowa padły niepotrzebnie".

- Codziennie kilka, kilkanaście osób ginie na naszych drogach i nie otrzymują takich odszkodowań. Katastrofa od dwóch lat jest rozgrywana politycznie przez PiS. Mamy już tego dosyć. Mamy dosyć wojen wywoływanych Rosji, spisków. Wywoływanie wojny polsko-polskiej trwa od dwóch lat i napięcie rośnie. W końcu ktoś kogoś zamorduje i będziecie mieć krew na rękach - mówił Andrzej Rozenek, poseł ruchu Palikota.

- Rodziny smoleńskie mają prawo mówić to, co uważają. Wypowiedzi, które wynikają z bólu po utracie bliskich, bym nie komentował - mówił Żelichowski.

- Ale ja jestem porucznikiem saperów. Na miły Bóg! Trotyl i nitrogliceryna były materiałami wybuchowymi w XVIII, no na początku XIX wieku. Dziś? No dajcie spokój! Pojedźcie do Smoleńska, zobaczycie, że samolot nie spadał, ale pikował - mówił Stanisław Żelichowski.

"Apelowałbym o większy szacunek"

- Wypowiedź Halickiego jest zupełnie niegodna i nie w jego stylu - dziwił się Jacek Kurski. - W żaden sposób nie wolno dotykać rodzin ofiar smoleńskich. Czy to nowa odsłona mowy miłości PO? - pytał.

Polityk Solidarnej Polski postawił też diagnozę. - Idiotyzm tej sytuacji wynika z fałszywych interpretacji. To, że są cząstki wysokoenergetyczne, nie oznacza, że był trotyl, trotyl nie oznacza, że był wybuchł, a wybuch nie oznacza, że był zamach. Zamach jest najbardziej na rękę Rosji. Jeżeli udowodnimy, że był u nas zamach, to znaczy, że Rosja ma czyste ręce - stwierdził. - Czy to, że w drugim tupolewie były wykryte cząstki trotylu, znaczy, że mamy ewakuować Okęcie i okoliczne dzielnice, bo będzie tam wybuch? - pytał.

- W PO obserwujemy wyścig, kto zawrze w słowach większą nienawiść w stosunku do adwersarzy politycznych. Teraz PO rozpoczęło atakowanie osób, które w polityce nie funkcjonują. Nie może być zgody na tego typu zachowanie. Apelowałbym o większy szacunek. Państwo sprowadzacie katastrofę smoleńską do rynsztoku - mówił Sasin.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (22)
"Prawdziwy prezes wrócił". Politycy o pomyśle Kaczyńskiego ws. "repolonizacji mediów"
Zaloguj się
 • ekomorda

  Oceniono 38 razy 34

  Panie Sasin, rynsztok to wy już dawno temu wprowadziliście do polityki...więc niech pan nie odbiera swojej partii tych jakże "patriotycznych" zasług!

 • mercurossaurus

  Oceniono 36 razy 32

  "Prawdziwy prezes" nie jest groźny, bo nigdy nie wygra. Ja boję się "fałszywego prezesa", bo może wygrać a wtedy ............

 • kiki_pawelek

  Oceniono 34 razy 30

  Kaczor pewnie po nocach sni haslo "komuno wroc!" i siebie jako pierwszego sekretarza....

 • bibelotx7

  Oceniono 30 razy 24

  Prezes JK ruszyl na nastepna wojne. Nie dokonczyl polsko-polskiej a juz ma pomysl na polsko-niemiecka. Ciekawe kto jest nastepny na liscie tego ''walecznego bohatera'' ?

 • bezspokoju

  Oceniono 26 razy 22

  Kaczyński znikąd nie wraca, on tylko chce się przypodobać raz tym, raz innym. Dzisiaj kocha Rosjan, Gierka i Oleksego, by za chwilę wsadzić ich wszystkich do wora z nazwą; POSTKOMUNA. Innym razem udaje, że interesuje go ekonomia, życie ludzi pracy, służba zdrowia i inne "pierdoły", by za chwilę oznajmić, że WĘGRY są jego ideałem. Kiedyś uważał Rydzyka za szkodnika, by teraz z tym szkodnikiem trzymać sztamę i do d...y zasrańcowi wchodzić. On już taki jest, że wszystko powie i wszystko zrobi, by do WŁADZY się dorwać.

 • zorn.gottes

  Oceniono 30 razy 22

  zabierzcie temu psychopacie brzytwę!
  natychmiast !

 • szarlej-1

  Oceniono 28 razy 22

  Arcyprezes osiąga szczyty skretynienia. Musi utrzymać tempo narzucone przez młodych tj. A'Tomek. Jest jeszcze sporo miast do których zawita. Będzie musiał podkręcać napięcie...co jeszcze wymyśli?...

 • nebukadnezar

  Oceniono 24 razy 20

  ...hm...Czekam, aż p. Kaczyński / z pełnym uszanowaniem/ wystąpi w kontuszu i będzie bił w dzwony trwogi widząc hordy tatarów na południu a od północy szwedzki potop....Mesjanistyczny kompleks prezesa / z pełnym uszanowaniem/ wynika z niedoboru patriotycznej batalistyki, którą to przespał kiedy odwaga miała swoją okrutną cenę i nie była wyświechtanym hasłem podgrzewającym pogadanki przypominające raczej eventy promocyjne duralowych naczyń stołowych niż poważne dyskusje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX