U Lisa: Kaczyński dzieli bardziej niż Jaruzelski - ludzie skaczą sobie do oczu

- Jarosław Kaczyński jest cynikiem, który dzieli społeczeństwo i z rozmysłem przywraca podział na "my" i "oni". Dzieli mocniej niż Jaruzelski, to okropne - mówił Władysław Frasyniuk w programie Tomasza Lisa. W studiu TVP 2 odbyła się dyskusja o stanie wojennym i o tym, jakie kwestie dzielą dziś Polaków najbardziej. - Polakom wciąż należy się uczciwe wspomnienie 13 grudnia, i właśnie w kontekście stanu wojennego, a nie w kontekście traktatów, marszów czy zagrożonej wolności - mówił Marek Siwiec.
- Ja zawsze jestem przerażony tego dnia. Przez dwadzieścia lat nie doczekałem, żeby prezydent państwa wygłosił taka mowę, w której przekazałby, co wydarzyło się 13 grudnia - zaczął Władysław Frasyniuk. Były działacz "Solidarności" stwierdził, że chciałby, żeby prezydent podziękował tym, którzy mieli odwagę sprzeciwić się totalitaryzmowi.

Frasyniuk mówił też o współczesnych podziałach i o tym, że Jarosław Kaczyński z rozmysłem przywraca podział na "my" i "oni" - Dzieli mocniej niż Jaruzelski, to okropne - mówił Frasyniuk. Zaznaczył, że Jarosław Kaczyński musi wreszcie zrozumieć, że w systemie demokratycznym "czasem też przegrywa się wybory". - Bo inaczej on zwariuje, a my przez niego posiwiejemy - mówił. Podkreślił, że najgorsze jest to, że Kaczyński "psuje następne pokolenie i ludzie skaczą sobie do oczu, i to we własnych rodzinach".

"Marsz PiS-u to marsz kłamstwa"

- Jak można organizować marsz pod hasłem obrony niepodległości Polski? To przecież nonsens. To tak, jakby ktoś żądał, żeby Polska miała dostęp do morza. Postulat obrony wolności, niepodległości jest kłamliwy. Marsz PiS-u to marsz kłamstwa. To rocznica, oddajmy hołd. Wszystko zostało w tej sprawie już powiedziane - mówił Stefan Niesiołowski. Stwierdził, że nie rozumie, jak można dziś "wyciągać 13 grudnia i bić nim dzisiejszych polityków po głowie". - I ten obrzydliwy PiS-owski spektakl nienawiści przed kancelarią premiera Tuska, i po co to? To Tusk wprowadził ten stan wojenny? Mamy nowe problemy - przekonywał.

"Nikt ich nie rozliczył"

Andrzej Dera z Solidarnej Polski stwierdził, że stan wojenny ciągle wykorzystywany jest do walki politycznej. - Ludzie starego systemu przeniknęli do nowego i nikt ich nie rozliczył. Poradziły z tym sobie inne kraje. Polska, nie - mówił poseł SP.

Z kolei Marek Siwiec pytał, czy młodzi ludzie rozumieją w ogóle, o czym my tu mówimy. - Polakom wciąż należy się uczciwe wspomnienie 13 grudnia, i właśnie w kontekście stanu wojennego, a nie w kontekście traktatów, marszów czy zagrożonej wolności - mówił Siwiec.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
U Lisa: Kaczyński dzieli bardziej niż Jaruzelski - ludzie skaczą sobie do oczu
Zaloguj się
 • oswiecony19

  Oceniono 62 razy 42

  Zabierzcie tego Kaczyńskiego z przestrzeni publicznej. Działa mi na nerwy. Widzę wyraźnie jakie szkody powoduje, będziemy potem pracować nad naprawą społeczeństwa przez lata. Niektórych szkód nie da się naprawić np. w skonfliktowanych rodzinach.

 • robwinnicki

  Oceniono 47 razy 33

  Najbardziej żenujący/zabawny jest wątek szalejącego Kaczyńskiego grożącego PRYWATNEMU właścicielowi który zwolnił z Gmyza, Lisickiego i Karnowskiego że jeżeli nie przywróci ich do pracy to powstanie Komisja Sejmowa.
  Po wygranych wyborach (tak... kiedyś Kaczyński jakieś wybory wygrał) i zrobieniu czystki w mediach publicznych Kaczyński sądził że wstawione PiSowskie słupy będą w mediach NIETYKALNE i dożywotnio zajmą się pilnowaniem 'właściwego przekazu'.
  I tu taki pech! Hajdarowicz nie mógł porozumieć się z kilkoma osobami i je zwolnił.
  Czas Jarosławie Ka zrozumieć że jak ktoś prowadzi interes to podejmuje i dobre i złe decyzje ale robi to na swoje własne ryzyko i ma do tego jako właściciel pełne prawo.
  To nie Jarosław Ka będzie wszystkim dyktował kto i gdzie ma pracować.

 • lehoo

  Oceniono 33 razy 27

  Kaczyński marszem uczci kolejną rocznicę przespania przemówienia Jaruzelskiego i wyłączenia telefonu w willi rodziców.

 • jezierskiadam

  Oceniono 39 razy 23

  Cyt. Frasyniuk zaznaczył, że Jarosław Kaczyński musi wreszcie zrozumieć, że w systemie demokratycznym "czasem też przegrywa się wybory". - Bo inaczej on zwariuje.

  kol Frasymiuk nie wypowiadajcie herezji medycznych.
  Kaczyński już dawno zwariował. To jest bardzo ciężki przypadek paranoi. Poczytajcie kol Frasymiuk podręcznik psychiatrii Bilikiewicza.

 • oswiecony19

  Oceniono 36 razy 22

  Dość tego! W Europie żyje ostatni dyktator - Łukaszenka. W Europie jest ostatnie państwo pod zaborem watykańskim - Polska! Masz już dosyć Kaczyńskiego, biskupów, trotylu, tupolewa i kolejnych bezsensownych marszy katolickiej prawicy? Zaprotestuj! Są ateistyczne billboardy, czas na drugi krok! Kto pierwszy wyprodukuję antyklerykalne czapki w wersji zimowej (letniej też mogą być) na wzór "papieski" z hasłami antyreligijnymi? Tak aby młodzież ( i nie tylko) mogła nosić na co dzień, protestując przeciw kościołowi i propagując ateizm. Efekt będzie następujący: z aptek gwałtownie zaczną znikać leki przeciw sraczkowe, wykupione przez biskupów, natomiast Polacy zaczną w końcu mieć uśmiechnięte twarze ... youtu.be/8HzO6s1vCxY

 • arvelli_net

  Oceniono 21 razy 17

  ... ja już to pisałem ale napiszę jeszcze raz: /... a czy to nie jest tak, że My, którzy w ten czy inny sposób walczyliśmy, cierpieliśmy, traciliśmy życie i zdrowie oraz nierzadko cały majątek w walce z komuną, dzisiaj chcemy spokojnie zbierać żniwo tamtej walki, spokojnie dożywać z wnukami na kolanach, wspominając przy okazji takich rocznic że tak było, że to przeżyliśmy i musimy iść dalej... a pewna grupka frustratów, którzy nie rzadko widzieli mundur milicjanta czy wojskowego... ale u siebie w szafie lub na karku tatusia, dzisiaj widzą że coś im umyka, że etos jednak powiedział im że byli tchórzami podczas gdy inni walczyli, byli bici, internowani i poniżani... to jest tak jak z tym "bochaterstwem" i "uczestnictwem" w PW przebywając w Starachowicach... /

 • india2010

  Oceniono 17 razy 11

  Arcyprezes przesiedział cały stan wojenny głaszcząc kota pod stołem więc musi jakoś odreagować.

 • czarna.beata

  Oceniono 15 razy 9

  ...trochę juz stało się to męczące,wciąż tylko kaczyński to kaczyński tamto.Nikt rozumny nie bierze tego wariata na poważnie.Po co tyle o nim pisać i mówić,przecież zapomnienie to najsurowsza z kar.Zapomnieć i zostawić jego z własna trudna naturą,wrogo nastawiona do wszystkich i wszystkiego.Wy dziennikarze macie ku tamu najlepsze instrumenty,jak nie będziecie go pokazywać, cytować to już połowa sukcesu.

 • saidakbar

  Oceniono 18 razy 6

  Generał Jaruzelski był inteligentny a to polityczne nic kaczynskie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX