Rozenek drwi z wywiadu z Kaczyńskim: Okazuje się, że jednak był ociupinkę internowany

Andrzej Rozenek w Radiu ZET wyśmiał wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla ?Gazety Polskiej?. - Okazuje się, że co prawda nie był internowany, ale był wybitnym opozycjonistą, w przeciwieństwie do Donalda Tuska, który coś tam robił, ale nic ciekawego - mówi poseł Ruchu Palikota.
- Okazuje, że Kaczyński jednak był ociupinkę internowany, ale jednak nie, bo ci źli esbecy go wypuścili. Kupy się nie trzyma ta cała opowieść, bardziej jest komiczna niż wstrząsająca - drwił Rozenek.

Poseł Ruchu Palikota dodał, że w historii lidera PiS "pojawia się coraz więcej martyrologii". - Można tu wyczytać, że w niedzielę dowiedział się o stanie wojennym, będąc w kościele. A następnie spotkał gdzieś swoją matkę. Trochę to dziwne, bo on mieszkał wówczas z matką. Więc nie wiem, gdzie ją spotkał, chyba w domu - dziwił się Rozenek.

"Szedłem z domu bocznymi ulicami"

Dzisiaj w "Gazecie Polskiej" ukazał się wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który opowiada o pierwszych dniach stanu wojennego. - Wieczorem mnie wypuścili, i było to dla mnie bardzo niemiłym zaskoczeniem. Nie ukrywam, że nieprzyjemnym, bo przecież działałem cały czas. Uważałem zresztą, że jestem w sytuacji dużo gorszej niż internowani - stwierdza Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS opowiada, co robił 13 grudnia. - Była niedziela. Dowiedziałem się [o stanie wojennym] w kościele św. Stanisława Kostki, dokąd poszedłem na mszę. (...) Szedłem z domu bocznymi ulicami i nie widziałem żołnierzy. Spotkałem moją mamę i Martę Fik i ona mi powiedziała, że w Związku Literatów powstał ośrodek, gdzie się można czegoś więcej dowiedzieć - wspomina Kaczyński.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Rozenek drwi z wywiadu z Kaczyńskim: Okazuje się, że jednak był ociupinkę internowany
Zaloguj się
 • choleryk_wwa

  Oceniono 112 razy 110

  Panie Rozenek, a czy któraś opowieść pana Kłamczyńskiego sie kiedykolwiek kupy trzymała? Niedlugo się dowiemy, że to Kaczyński własnymi "rencoma" kruszył mur w Berlinie parę lat później, dlatego go nie było 13 grudnia '81 przy wprowadzaniu stanu wojennego, bo już wtedy ćwiczył ostro na siłowni i tylko tam spędzał czas..

 • marika-live

  Oceniono 79 razy 77

  CO J. KACZYŃSKI ROBIŁ 13 GRUDNIA 1981? On sam opowiedział tylko wcześniej:)
  Z tego co pamietam, to chyba sam Kaczyński kilkanaście lat temu przyznał chyba w jakiejś książce, że 13 grudnia dowiedział się o stanie wojennym dopiero w południe, bo .... spał do południa.
  Tutaj kawałek, który warto przeczytać, o naszym bohaterze:
  "- Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła w kompletnej nieświadomości..." dalej:

  politykier.pl/kat,1025795,wid,14077779,wiadomosc.html?ticaid=6fb03
  www.se.pl/wydarzenia/kraj/co-jaroslaw-kaczynski-robil-13-grudnia-1981-spal-do-poludnia-potem-poszedl-do-kosciola_218101.html

 • india2010

  Oceniono 72 razy 72

  Jarek chciałby zbudować swoją legendę ale biedaczek pogubił się nieco.

 • milorex10

  Oceniono 56 razy 56

  Prezes J. Kaczyński smacznie przespał w ciepłym łóżeczku stan wojenny, zajadając się obiadkami serwowanymi przez patriotyczną Mamę. W związku z powyższym, jest teraz głównym znawcą tamtych trudnych czasów i wie dobrze, kto był kombatantem a kto tylko udawał. On sam wiele ucierpiał od komuny, miał nawet gorzej od tych w więzieniach. Taki już jest ten stetryczały staruszek, zwany Prezesem.

 • cleryka

  Oceniono 36 razy 36

  Znam takiego internowanego,którego po kilku dniach chcieli wypuścić za poręczeniem Jego przełożonego instytucji,ale ten za cholerę nie chciał wyjśc. Rozumiem teraz Jarka,że żałuje po latach,że nie mógł w ciepełku posiedzieć i podwiązać sie pod bohatera.

 • arvelli_net

  Oceniono 22 razy 22

  ... urwało się GOOWNO z domu, to i zatrzymali:)

 • artanek58

  Oceniono 21 razy 21

  pislamisci mają wodza na miare swojich ambicji .Historia nie kłamie o pseudo opozycjonalistach stanu wojennego .Jest taki kawał
  Idzie wycieczka po Warszawie i przewodnik staje przed pomnikiem bracpisze = "i Kaczynskich.
  na tablicy pamiątkowej pisze "- POMNIK NIEZNANYCH BOHATERÓW STANU WOJENNEGO tutaj leżą bracia Kaczynscy.
  Turysta zaskoczony pyta przewodnika - jak to jest ?Leża bracia Kaczynscy a pisze że pomnik nieznanych bohaterów ?
  Przewodnik tłumaczy - to proste .Braci kaczynskich wszystcy znali ale jako bohaterów opozycji nie znał ich nikt.

 • banwit

  Oceniono 20 razy 20

  Co za sku...el

 • tufo

  Oceniono 19 razy 19

  Prezes nosił też taki "mały pistolecik", pokazywał go w windzie Tuskowi.
  Trudno o większego zucha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX