Kaczyński o budżecie: Sztuczki Rostowskiego. Będzie wotum nieufności

Złożenie wniosku o wotum nieufności dla rządu zapowiedział w TVN 24 Jarosław Kaczyński. To jego odpowiedź na uchwalony dziś przez Sejm budżet na 2013 r.
- Budżet ma przede wszystkim jedną cechę - jest całkowicie nierealny. Poza tym jest antyrozwojowy - powiedział prezes PiS. Jego zdaniem "to są sztuczki ministra Rostowskiego". - Do niczego, poza poprawkami, czyli nowelizacją budżetu, nie będzie to prowadziło - stwierdził.

Kaczyński uważa, że rząd PO i PSL nie jest w stanie zmienić swojej polityki. - To jest bardzo smutne, odpowiedzią będzie wotum nieufności dla rządu - zapowiedział. Dodał, że PiS nad wotum będzie dyskutować "gdzieś na początku lutego".

Budżet na 2013 r. zakłada, że deficyt w przyszłym roku nie przekroczy 35 mld 565 mln 500 tys. zł, a dochody w przyszłym roku wyniosą 299 mld 385 mln 300 tys. zł, natomiast wydatki nie będą wyższe niż 334 mld 950 mln 800 tys. zł.

Więcej o budżecie tutaj >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Kaczyński o budżecie: Sztuczki Rostowskiego. Będzie wotum nieufności
Zaloguj się
 • halinnka.beauty

  Oceniono 24 razy 20

  lepiej mieć taki budżet i taki rzad niż powtórkę doświadczeń z IV RP

 • arvelli_net

  Oceniono 19 razy 15

  ... jaka przeszłość opozycyjna takie i votum nieufności :)

 • neumarkt

  Oceniono 18 razy 14

  Obywatele polscy, siedem razy wyrazili Panu Jarosławowi Kaxczyńskiemu i jego kamaryli, wotum nieufności. Czego jeszcze oczekuje? A może liczy na to, że starym zwyczalem, z honorami, zostanie wywieziony na taczkach z gmachu Sejmu

 • walk3r

  Oceniono 14 razy 12

  Ziew. Kaczyński zapowiada wotum nieufności? To ci dopiero nowina.

 • ciemny_lud

  Oceniono 11 razy 11

  Cóż to za tytuł?! "Będzie votum nieufności" - o rany! W istocie będzie kolejny wniosek PiS, który przepadnie.
  Ten portal jest w tej chwili pełen narzekań na spsienie dziennikarstwa, a jednoczesnie redaktor-wydawca (jeśli w ogóle jest taki) sam w tym spisieniu uczestniczy.
  Ze względu na to, że zarówno pogląd prezesa Kaczyńskiego jak i skutek jego "votum nieufności" są do bólu przewidywalne, to cała ta informacja raczej zasługuje na ulokowanie w dziale ciekawostek.

 • maciekblysk

  Oceniono 10 razy 10

  Czy to aby nie robi się nudne? Taki wniosek powinien być składany w wyjątkowej sytuacji i przy braku poparcia społeczeństwa, inaczej to nie ma sensu.

 • marpa1506

  Oceniono 8 razy 8

  Jeśli chodzi o "nierealność" to w tej kwestii prezes jest niekwestionowanym specjalistą.

 • mojepsy

  Oceniono 3 razy 3

  Panie prezesie, przecież pan nie rozumie ani słowa z tego, co mówił minister Rastowski. ANI SŁOWA! Pan jest ekonomicznym analfabetą.

 • peter-321

  Oceniono 4 razy 2

  Wotum nieufnosci dla bezzebnego paranoika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX