Piętak: Kaczyński dał się zmanipulować. Na naszych oczach powstaje PiS bis

- Wywiad "Gazety Polskiej" jest uplątany z samych sprzeczności i półprawd. Dowodzi, że Jarosław Kaczyński nie wie, o czym mówi. Ten wywiad jest czystą prowokacją wymierzoną w PiS. Kaczyński dał się zmanipulować - mówił w programie "Fakty po faktach" Piotr Piętak. Zdaniem byłego opozycjonisty za wszystkim stoją Antoni Macierewicz i Tomasz Sakiewicz. Tego drugiego nazywa "brutalnym cynikiem".
Piotr Piętak, były opozycjonista i podsekretarz stanu w MSWiA za czasów rządów Jarosława Kaczyńskiego ostro zareagował na wywiad, którego udzielił prezes PiS dla "Gazety Polskiej". - Dlaczego robisz sobie z nas, ludzi podziemia, kpiny? - pytał.

Kaczyński opowiadał tam m.in. o swojej opozycyjnej przeszłości. - To, że mnie nie internowali, było dla mnie niemiłym zaskoczeniem - twierdził.

Piętak i Kaczyński znają się z Ośrodka Badań Społecznych NSZZ "Solidarność" Regionu Mazowsze, w którym pracowali na początku lat 80. - Jarosław Kaczyński pisał doktorat, ja pracowałem w bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego; przez kilka ładnych miesięcy dyskutowaliśmy o polityce. Polubiliśmy się - mówił Piotr Piętak w TVN24.

Przyznał, że wpis powstał w dwie minuty. - Napisałem wściekły - mówił Piotr Piętak o swoim słynnym wpisie na blogu.

Kaczyński jest zakładnikiem Macierewicza

- Wywiad ["Gazety Polskiej - red.] jest uplątany z samych sprzeczności i półprawd. Dowodzi, że Jarosław Kaczyński nie wie, o czym mówi. Ten wywiad jest czystą prowokacją "Gazety Polskiej" wymierzoną w PiS. Kaczyński dał się zmanipulować - mówił w programie "Fakty po faktach" Piotr Piętak. Tomasza Sakiewicza, redaktora "GP", nazwał "brutalnym cynikiem".

- Kaczyński wie, że był nikim. Opublikował dwa artykuły w "Głosie" w 1980 i 1981 roku. Działalność opozycyjna to pisanie artykułów? To są kpiny po prostu - mówił w programie "Fakty po faktach" Piotr Piętak.

Mount Everest vs. Gubałówka

"Głos" był pismem KOR-u [Komitetu Obrony Robotników - red.] założonym przez Antoniego Macierewicza, którego Piętak nazwał "bohaterem opozycji i » Solidarności «". - Jego pozycja wobec Kaczyńskiego, jeżeli chodzi o zasługi, jest jak Mount Everest do Gubałówki - stwierdził Piętak w TVN24. - Ten wywiad łamie hierarchię zasług w oczach aparatu partyjnego i wyborców PiS. Antoni Macierewicz może przejąć PiS - dodał.

- Na naszych oczach powstaje PiS bis, kierowany przez Macierewicza i Sakiewicza. Od tej pory sprawa smoleńska będzie dominowała. Jarosław Kaczyński stał się zakładnikiem Macierewicza po słowach o straszliwym mordzie - mówił Piętak.

Zdaniem byłego opozycjonisty PiS jest wewnętrznie podzielone między tzw. zakon PC i grupę smoleńską. - Ten wywiad jest znakiem, że stary aparat przegrywa - uważa Piętak. - Wszystko zostanie przejęte przez Antoniego Macierewicza, który kreuje się na bohatera narodowego. To będzie tragedia dla państwa i opozycji - dodał.

Gość Anity Werner podkreślał, że jego zdaniem "Jarosław Kaczyński jest wybitnym przywódcą politycznym w Polsce", ale jest też samotny i wyalienowany. - Zbigniew Ziobro, Ludwik Dorn, Adam Lipiński oddali mu władzę absolutną w partii. A ona degeneruje i demoralizuje. Kaczyński jest ofiarą własnej władzy absolutnej nad taką ilością pieniędzy i ludzi. Jest pijany od tej władzy - stwierdził Piętak, choć podkreślał, że "Kaczyński to bardzo skromny człowiek."

Kaczyński przeżył wielką tragedię

- Nigdy Kaczyńskiemu tego nie powiedziałem. A bardzo mu współczuję. Przeżył wielką tragedię i przeżywa ją cały czas. Od dwóch lat żyje tylko z matką i myśli tylko o swoim bracie, którego nieprawdopodobnie kochał i z którym był związany na śmierć i życie. Jest samotny, nie ma żadnego innego zajęcia. Polityka jest jego jedynym zajęciem i to jest obsesja, to chorobliwe - stwierdził Piętak.Podwójny nelson wykańcza Polskę

Jego zdaniem "tragedia Polski polega na tym, że od dwóch lat jest w podwójnym nelsonie, które państwo i naród wykańcza". - Prof. Karol Modzelewski mówił to samo, co ja. Że Polska może przez potworny konflikt symboliczny się bardzo zdegradować. Jeżeli ktoś jest odpowiedzialnym politykiem, a Jarosław Kaczyński jest politykiem odpowiedzialnym, powinien powiedzieć sobie, co zrobiłby mój brat na moim miejscu. To jest pytanie zasadnicze. Musimy pamiętać o tym, że od dwóch lat niszczeje państwo - stwierdził Piętak.

Błąd Tuska

Piętak dodał, że jego zdaniem Donald Tusk po katastrofie smoleńskiej popełnił zasadniczy błąd. - Zabrakło dymisji kogokolwiek z rządu. Donald Tusk wysłałby sygnał do przeciwnej strony, że czuje wspólnotę losu. Takiego gestu nie było, więc druga strona pomyślała "lekceważycie nasz ból". Zaczął się pogłębiać rów między nami i to jest tragiczne - mówił Piętak i podkreślał: - Jestem emigrantem, wróciłem po 20 latach do kraju i te fluidy odbieram mocniej, może histerycznie. Ale mi smutno.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Piętak: Kaczyński dał się zmanipulować. Na naszych oczach powstaje PiS bis
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 32 razy 28

  k.wa, jaka druga strona, przecież nie tylko pisowcy zginęli w tym samolocie, co ty pieprzysz, człowieku! zginęło tam też dużo wartościowych ludzi z PO, oni też cierpieli, doskonale sobie potrafię to wyobrazić, nie tylko pisowcy mają uczucia
  czy Tusk miał poświęcić kogoś dla rozwrzeszczanej "cierpiącej" prawicy, choć nikt z jego kancelarii za Smoleńsk nie ponosił żadnej winy? miał wylosować kozła ofiarnego? pan Piętak bredzi aż wstyd słuchać,
  raz, spontanicznie napisał prawdę o Kaczorze, a teraz zaciemnia i kombinuje - sorki, nie przekonuje mnie w żaden sposób
  zresztą już sam tekst "Jarosław K. jest odpowiedzialnym politykiem" wystarczy, dla mnie pan Piętak jest mocno pogubionym politykiem

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 24 razy 22

  SA.kiewicz przetłumaczy Arcyprezesowi że to co mówi Piętak jest objawem skrajnej paniki w dogorywającym obozie lemingów i świadczy o skuteczności retoryki uprawianej przez pismaków Gapola. Jarek znów to łyknie jak pijana kaczka śrutę i chocholi taniec zatoczy kolejny krąg.....
  ....alienacja wręcz granicząca z obłędem.

 • nebukadnezar

  Oceniono 22 razy 20

  "Kaczyński manipulowany...rękoma Macierewicza i Sakiewicza..."...?...choć wierzyć się nie chce, ale to wiele wyjaśnia i rzuca nowe światło na poczynania Kaczyńskiego / z pełnym uszanowaniem /. Facet w wielkiej smoleńskiej traumie, po przegranych wyborach /szósty raz/, osamotniony i rozgoryczony, większość "przyjaciół" wywalił z partii a co za tym idzie ze swojego otoczenia- które to nie tolerowało jedna Antka...pozostali najmierniejsi i giętcy w karku...Jasne, że Macierewicz wyczuł swoją szansę ! Sączy teraz prezesowi jad do ucha, trzymając za plecami "brutusowy" sztylet w gotowości...a całą resztę gawiedzi trzyma za twarz "teczkami"...NA WIOSNĘ ZMIANA WARTY...OT CO!

 • aniechich03

  Oceniono 14 razy 14

  Panie Piętak !
  "Przeciwna strona" zgodziła się na :
  1) pochowanie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu
  2) awanasowanie i odznaczenie generala Blasika
  3) niepodejmowanie wątku odpowiedzialności Kaczyńskich za doprowadzenie do katastrofy
  4) pozostawienie w błogim spokoju urzędników z Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  A oto "organizatorzy" z którymi nie rozmawia Prokuratura, Sąd, Eksperci z komisji badania wypadkow lotniczych, dziennikarze śledczy, pan Żakowski co sie nudzi itp :

  Szefem Zespołu Obsługi Organizacyjnej Prezydenta był za czasów Lecha Kaczyńskiego i jest nadal (sic !) pan Dyrektor Janusz Strużyna.
  Jego zwierzchnikiem i szefem Kancelarii Prezydenta był : Władysław Stasiak ( zginał)
  Zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta był : Jacek Sasin
  Szefem Gabinetu Prezydenta czyli bezpośrednim przełożonym Janusza Strużyny z tego Zespołu Organizacyjnego był : Maciej Łopiński
  Sekretarzem stanu ds. współpracy ze służbami odpowiadającymi ze bezpieczeństwo państwa była : Małgorzata Bochenek
  Doradca ds. bezpieczeństwa państwa był : Andrzej Zybertowicz
  Doradcą ds. bezpieczeństwa państwa był : Andrzej Surmacz
  Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego był : Aleksander Szczygło (zginął)

  Pozdrawiam

 • dwakurduple

  Oceniono 14 razy 14

  No sie spłakałam jak norka - taki samotny żuczek Kaczyński.A dlaczego,panie kochany ? A,bo manipulacja to coś co lubi najbardziej i podobnymi tygryskami się otacza.A kto mieczem wojuje od miecza ginie.panocku...
  Czego mu serdecznie życzę.Bo to egoistyczny i nieodpowiedzialny człowiek.
  Faktycznie był nikim i nikim pozostanie.

 • nikodem51

  Oceniono 15 razy 13

  Dreszcz mnie przechodzi ,gdy pomyslę ze Kaczynski móglby kiedykolwiek przejąć wladzę.Lud smolenski jest bardzo zdyscyplinowany i karny.Każą glosować na prezesa,będą glosować, na Macierewicza?A jaki problem.
  Jest to bardzo niebezpieczne gdyż oni postrzegaja prezesa jako zbawiciela i wszystkie jego wady przekuwają w zalety,a jemu chodzi tylko i wyłącznie o zemstę.

 • lodzermensz1

  Oceniono 14 razy 12

  Nie wiem czy zgadzam się w pełni z diagnozą pana Piętaka, ale doceniam, że próbuje dokonać głębokiej analizy obecnego stanu rzeczy. Niestety, to co napisał zostanie wkrótce zakrzyczane. On sam określony pupilkiem systemu i osobą dyspozycyjną wobec reżimu.
  Nie wiem, czy obecną eskalację absurdu można jeszcze przerwać, ale jestem pewien, że jedyną osobą, która mogłaby to zrobić jest sam Kaczyński. Z tym, że to oznaczałoby koniec jakichkolwiek marzeń o powrocie do władzy.

 • klan_fan

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Piętak. Spokojnie. Pan ma kręgosłup. Ja panu wierzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX