"PiS zaproponowało debatę w sprawie katastrofy smoleńskiej. O, właśnie tego nam brakowało..."

"Brednie o zamachu, wybuchach i trotylu stały się już jazdą obowiązkową. Wyjścia z tego nie widać, i o to przecież chodzi. Mało tego, gdyby się zdarzyło, że Rosjanie nagle oddaliby nam wrak, to kwadrans później gruchnie po świecie wiadomość, że Rosjanie wymienili 90 proc. blach poszycia samolotu i dlatego nie ma na nim śladów trotylu" - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym.
Tym podsumowuje w swoim felietonie ostatni tydzień. Pisze m.in. o kwestii sprowadzenia wraku prezydenckiego tupolewa do Polski. Zdaniem publicysty, nawet jeżeli szczątki samolotu trafią do kraju, awantury polityków to nie zatrzyma. "Gdyby się zdarzyło, że Rosjanie nagle oddaliby nam wrak, to kwadrans później gruchnie po świecie wiadomość, że Rosjanie wymienili 90 proc. blach poszycia samolotu i dlatego nie ma na nim śladów trotylu. I to jest najlepszy dowód, że trotyl był, skoro go nie ma" - uważa Tym.

Publicysta "Polityki" zareagował też na pomysł PiS, aby o katastrofie smoleńskiej podyskutowali eksperci podczas debaty. "O, właśnie tego nam brakowało" - kwituje autor.

Kaczyński plecie androny

Stanisław Tym odnosi się też do słów Jarosława Kaczyńskiego o internowaniu. Prezes PiS wspominając stan wojenny stwierdził: "Wieczorem mnie wypuścili i było to dla mnie bardzo niemiłym zaskoczeniem. Nie ukrywam, że nieprzyjemnym, bo przecież działałem cały czas. Uważałem zresztą, że jestem w sytuacji dużo gorszej niż internowani".

Tym teraz komentuje, że możliwe, iż szef Prawa i Sprawiedliwości w tej "gorszej sytuacji" tkwi do dzisiaj i dlatego nie uznaje naszej niepodległości, wolności i demokracji. "Aż trudno uwierzyć, że w rocznicę zaprzeczającą tym wszystkim wartościom na serio plecie androny o tym, że prawdziwa wolność i niepodległość jest możliwa tylko pod rządami PiS, który zresztą na początku przyszłego roku przejmie władzę - jak entuzjastycznie krzyczał prezes na zakończenie manifestacji" - pisze publicysta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (108)
"PiS zaproponowało debatę w sprawie katastrofy smoleńskiej. O, właśnie tego nam brakowało..."
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 305 razy 279

  Dyskusja z KARTOFLANYMI o wodzie na Jowiszu miałaby WIĘCEJ SENSU niż rozmowa z nimi na temat tej SZCZEGÓLNIE IDIOTYCZNEJ pod każdym względem katastrofy lotniczej do której MUSIANO JESZCZE DODAĆ IDIOTYZM "ZAMACHU" na szczególnie niewydarzonego zresztą prezydenta...

 • jamcijest44

  Oceniono 285 razy 267

  A ja bym chciał nawet. Debata z Macierewiczem i jego "ekspertami" byłaby źródłem wielu uciech i inspiracji. Oto przykładowy jej fragment:

  - Samolot zszedł na zbyt niską wysokość...
  - DLACZEGO PAN KŁAMIE?
  - ... piloci ignorowali komunikaty systemu TAWS...
  - TO POTWARZ! ŻADNYCH KOMUNIKATÓW NIE BYŁO!
  - ... które słychać na nagraniach czarnej skrzynki...
  - KŁAMSTWO! TE NAGRANIA ZOSTAŁY ZMANIPULOWANE!
  - ... próbę poderwania samolotu piloci podjęli zbyt późno i nie byli już w stanie uzyskać siły ciągu gwarantującej pokonanie przyciągania ziemskiego...
  - I ZNÓW PAN KŁAMIE! JAK DOWODZI PROF. BINIENDA NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK PRZYCIĄGANIE ZIEMSKIE! TO WYMYSŁ PSEUDOELIT I LUMPENLIBERALIZMU!

  itd. itd.

 • rot.leszek

  Oceniono 251 razy 233

  Z wymiana blach poszycia bylby problem. Podejrzewam ze ruscy robia replike wraku - koronkowa robota i dlatego to tak dlugo trwa

 • momy

  Oceniono 161 razy 155

  Debatować można o sprawach o charakterze uznaniowym.

  Kwestia przyczyn katastrofy to nie jest kwestia poglądów, tylko faktów. Można więc co najwyżej wysłuchać tych, którzy sprawę badają i dopytać o znaleziska lub ich brak. Ale nie na temat tego, czy była bomba, hel i pancerna brzona, czy nie było.

 • hrkukus

  Oceniono 132 razy 118

  Co oni powiedzą po oddaniu wraku, tego Pan, Panie Stanisławie, ani nikt racjonalny przewidzieć nie jest w stanie. To będzie coś ekstra, co raz na zawsze potwierdzi prawdę o zamachu. Zresztą nie ma znaczenia co, byle brzmiało sensacyjnie i było kompletnie niezrozumiałe. I nie opuści nas ta brednia, jak trotyl, nitrogliceryna itd.

 • arche556

  Oceniono 100 razy 96

  Panie Stanisławie do doopy z taką demokracją skoro Jarosławpolskęzbaw nie jest przy władzy. To tak jak ze sprawiedliwością co nie jest po "naszej stronie". Jeszcze gdy prawo będzie po "naszej stronie" wtedy dopiero będzie "prawdziwa demokracja".

 • costa3500

  Oceniono 90 razy 86

  Po wynurzeniach dotyczącym bojów w stanie wojennym gnoma Jarusia z niecierpliwością oczekiwałem na bełkot w tej sprawie Hofmana i Błaszczyka bo wydaje mi się że na długo przed ogłoszeniem tego stanu działali w podziemiu i przechodzili szkolenie bojowe i na pewno ślady ich konspiracyjnej działalności gdzieś pozostały.

 • stef0909

  Oceniono 82 razy 70

  teraz czas na atak ze strony satyryków Kaczyński-obóz !! Pietrzak-Rewinski DO ROBOTY członkowie Jarkowej hołoty!!!!

 • kkryg

  Oceniono 51 razy 37

  ...a dlaczego w poprzednim numerze Pana (ST) nie było?? to po cholerę ja ten numer qpowałem? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX