Paradowska: Anna Fotyga jest super! Jej zdaniem ''pakt fiskalny to realizacja Pax Germanica''!

- W Sejmie odbyło się pierwsze starcie na temat paktu fiskalnego, i to starcie na krzyki i demagogię - mówiła w Poranku TOK FM Janina Paradowska. - A najbardziej podoba mi się wypowiedź Anny Fotygi, byłej szefowej MSZ, według której ?pakt fiskalny poddaje nasz kraj pod władzę państw eurostrefy? - dodała.
Prowadząca Poranek TOK FM Janina Paradowska odnosiła się do wspólnego posiedzenia komisji spraw zagranicznych, ds. Unii Europejskiej i finansów. Posłowie obradowali nad projektem ustawy ratyfikującej pakt fiskalny. - To było pierwsze starcie na temat paktu fiskalnego. I to dosłowne starcie, nie merytoryczne, ale na krzyki i demagogię - skomentowała Paradowska. - Najbardziej podoba mi się wypowiedź Anny Fotygi, b. szefowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, że "pakt fiskalny poddaje nasz kraj pod władzę państw eurostrefy. To realizacja Pax Germanica, który Angela Merkel realizuje konsekwentnie od 2008 roku" - dodała.

"No, ale Anna Fotyga jest super!"

- W trakcie wczorajszych obrad nie zabrakło transparentów narodowców, którzy wtargnęli na salę obrad, nie zabrakło również argumentów, że pakt to ograniczenie suwerenności Polski za plecami narodu i na dodatek to wszystko - i to jest porażające - odbywa się w czasie świąt Bożego Narodzenia - kontynuowała Paradowska, komentując słowa jednego z narodowców.

- No, jak narodowi można w czasie świąt Bożego Narodzenia wycinać taki numer z paktem fiskalnym? To się w głowie nie mieści... Ale wiadomo, temu rządowi - jak to mówi Jarosław Kaczyński: najgorszemu rządowi ze wszystkich - tylko złe rzeczy przychodzą do głowy, zwłaszcza zakłócanie świąt Bożego Narodzenia paktem fiskalnym - ironizowała prowadząca Poranek TOK FM.

- To dopiero początek awantury o pakt fiskalny - podsumowała Janina Paradowska. - No, ale Anna Fotyga jest super! Przypominam: "pakt fiskalny poddaje nasz kraj pod władzę państw eurostrefy. To realizacja Pax Germanica".

Pakt fiskalny, czyli porozumienie

Pakt fiskalny to porozumienie dotychczas 25 krajów UE (bez Czech i Wielkiej Brytanii), które ma doprowadzić do zaostrzenia dyscypliny finansowej w krajach strefy euro, m.in. poprzez wprowadzenie kar za roczny wzrost długu tzw. strukturalnego ponad 0,5 proc. PKB.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (161)
Paradowska: Anna Fotyga jest super! Jej zdaniem ''pakt fiskalny to realizacja Pax Germanica''!
Zaloguj się
 • villk

  Oceniono 263 razy 233

  jak merytorycznie dyskutować z "poglądami" Pani Fotygi ---DOPRAWDY NIEWIEM....

 • chri-s48

  Oceniono 230 razy 208

  Jesteśmy w Unii ,doimy ją na razie jak tylko się da, ale jak trzeba być razem i tworzyć coś razem to my w tył zwrot
  bo to niepatriotyczne. Mamy jednak coś z Kalego - całe szczęście,że nie wszyscy..........

 • saidakbar

  Oceniono 228 razy 194

  fotyga :-):-):-):-) jej IQ jest równie wysokie jak innych "ludzi" z pisu :-) coś na poziomie deski sedesowej

 • nieztegopodworka

  Oceniono 198 razy 184

  Jak ktos taki jak Pani Fatyga mogl byc szefem MSZ??? Przeciez to jest obled! Tak samo mozna by pacjenta z szpitala psychiatrycznego na to stanowisko mianowac.

 • adreswstopcepostu

  Oceniono 166 razy 148

  Ta bezcenna poranna dawka wesolosci...
  Juz mniejsza o to, co ten kocmoluch ma do powieddzenia.
  Sam wyraz twarzy i ten wzrok teskniacy za rozumem...

 • wilkor111

  Oceniono 147 razy 137

  jak Jarosław chwilowo się nie wypowiada, zawsze można liczyć na panią fotygę

 • zoryan

  Oceniono 144 razy 130

  Piszcie o o PiS jak najwiecej ,nic nie kompromituje ich tak, jak ich wlasne wypowiedzi. PiS of shit.

 • jerzysm42

  Oceniono 111 razy 99

  Nie ma sensu zajmować się urojeniami garkotłuka.

 • lateksowy_dzin

  Oceniono 77 razy 17

  Problem w tym, że przez panią Fotygę i innych nie da się normalnie dyskutować o pakcie fiskalnym, który rzeczywiście trąci lekkim szaleństwem. Nie ma tu mowy o żadnym Pax Germanica itp., ale o pogłębianiu integracji europejskiej w sposób, który jest szkodliwy dla europejskich społeczeństw i ekonomii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX