Olejniczak: Słowami Kaczyńskiego powinni się zajmować nie specjaliści od lotnictwa, tylko psychiatrii

- Ci, którzy przekonują do teorii zamachu, robią to nie z głupoty, ale z politycznego wyrachowania. Tak jak Kaczyński - stwierdził Marek Siwiec. - A słowami Kaczyńskiego powinni się zajmować nie specjaliści od lotnictwa, tylko psychiatrii - ostro dodał Wojciech Olejniczak. Europosłowi SLD pogroził Adam Hofman. - Zostanie pan pozwany przed świętami, po co to panu?
Goście audycji "7. dzień tygodnia" w Radiu Zet dyskutowali m.in. na temat Smoleńska. - Są ludzie, którzy są przekonani, że w Smoleńsku miał miejsce zamach. Nie mam do nich pretensji. Oni mogą być przekonani o tym w dobrej wierze, bo słuchają ludzi z politycznego piedestału. Ci, którzy przekonują do zamachu, robią to nie z głupoty, ale z politycznego wyrachowania - ubolewał europoseł Ruchu Palikota Marek Siwiec.

"Kaczyński mówi o zamachu z powodu cynicznego wyrachowania"

- Z wyjątkowego, cynicznego wyrachowania. Robi tak Kaczyński czy Macierewicz, i do nich mam pretensje. Nie spotyka się to z odpowiednią kontrą tych, którzy wiedzą, że było inaczej - powiedział Siwiec.

- Słowami Kaczyńskiego powinni się zajmować nie specjaliści od lotnictwa, tylko psychiatrii - ostro dodał Olejniczak.

- Niech pan uważa - przestrzegł poseł PiS Adam Hofman. - Zostanie pan pozwany przed świętami, po co to panu? Sugerowanie komuś choroby psychicznej to przypomina PRL. Niech się pan wstydzi. Jak można do człowieka, który był w Polsce premierem, tak mówić. Poszedłby pan do spowiedzi, może to panu pomoże - sugerował Hofman.

Chwilę wcześniej prowadząca audycję przywołała słowa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił, że Lech Kaczyński byłby i tak zamordowany, gdyby nie Smoleńsk, jak by leciał do Stanów Zjednoczonych, to byłby zamach.

- To jest domniemanie, że tak by się stało. To jest odpowiedź na pytanie, jakie były powody Smoleńska. Czy Lech Kaczyński przeszkadzał Rosjanom, czy jego wizyta w Gruzji była istotnym punktem polityki zagranicznej? - tak Hofman tłumaczył słowa prezesa PiS.

"Granica między groteską a dramatem jest tak płynna"

Politycy mówili też o zwrocie wraku. - To, że polski zajączek jest słabszy od rosyjskiego niedźwiedzia, to wszyscy wiedzieli. Bez oficjalnego zwrócenia się rządu o wrak jesteśmy skazani na porażkę - wskazał europoseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. - Zastanawiam się, co o naszej dyskusji powiedzieliby Grzegorz Dolniak, Sebastian Karpiniuk, Maciej Płażyński. Warto nabrać w tych sprawach powściągliwości. Granica między groteską a dramatem jest tak płynna. Trzeba się zastanowić, co zrobić, żeby ta sprawa nie dzieliła Polaków - dodał.

- Całym problemem są te publikacje. Był zamach, a może go nie było. Nawet w sprawach poważnych mamy podział polityczny. Ci, którzy wierzą w zamach, uważają, że Rosjanie nie oddają wraku, bo nie chcą, żebyśmy to odkryli. Inni bagatelizują ten temat. Rząd i prokuratura zbyt późno zabrali się za odpowiedź na takie durne publikacje - mówił Olejniczak.

"To będą poważni naukowcy"

Poruszona została też kwestia konfrontacji ekspertów smoleńskich Macierewicza z naukowcami z komisji Millera.

- Zachęcałbym, żeby eksperci Millera skorzystali z zaproszenia. Wszystkim wątpiącym uświadomi to, gdzie jest racja - mówił polityk PO Jacek Protasiewicz.

- Nie będzie żadnej atmosfery wiecowej - uspokajał Hofman. - To będą poważni naukowcy. To będzie uniwersytet. To będą fakty, dowody, poszlaki. Zamach to nie jest kwestia wiary, ale dowodów.

- Jestem zwolennikiem takiej dyskusji. To nie jest tak, że osoby, które nie wierzą w zamach, lekceważą argumenty drugiej strony. Ci tzw. eksperci, bo często są profesorami, ale nie z dziedziny lotnictwa - wskazywał prezydencki doradca Tomasz Nałęcz.

- Prof. Binenda brał udział w konstruowaniu dreamlinerów - chwalił Adam Hofman.

- Dla mnie to było charakterystyczne, ile on dokonał zwodów, żeby nie spotkać się z prokuraturą - skwitował Nałęcz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Olejniczak: Słowami Kaczyńskiego powinni się zajmować nie specjaliści od lotnictwa, tylko psychiatrii
Zaloguj się
 • sisi64

  Oceniono 48 razy 38

  Czy ten cholerny Smoleńsk kiedyś się skończy????

 • sisi64

  Oceniono 43 razy 35

  Przecież każde, nawet średnio rozgarnięte dziecko w Polsce wie, że kacza poczwara to totalny świr!

 • jezierskiadam

  Oceniono 38 razy 30

  Dawno o tym wiadomo, że psychiatrzy powinni leczyć J. Kaczyńskiego.

  W zeszłym tygodniu:
  Zbigniew Z. w programie Moniki O. stwierdził, że Gabriel Narutowicz był związany z kościołem.
  Wypowiedź ta świadczy o skandalicznej ignorancji Zbigniewa Z.
  Nagonka na Gabriela Narutowicza polegała głównie na oskarżaniu go o zdeklarowany ateizm i przynależność do masonerii.
  To, że Zbigniew Z. jest zarozumiałym ignorantem nie zdziwiło mnie.
  Wiem o tym od bardzo dawna.
  Zdziwiło mnie, że niejaki Nałęcz uczestniczący w tym zebranku transmitowanym przez radio nie zareagował.
  Trudno podejrzewać, żeby Nałęcz, profesor historii, specjalista od historii II RP nie wiedział, że Zbigniew Z. bredzi.
  Postępowanie Nałęcza jest niezwykle szkodliwe.
  Jego brak reakcji spowoduje, że brednie Zbigniewa Z. będą powtarzane przez ludzi słabo wykształconych.

  Nałęcz znowu wystąpił na zebranku u Moniki O. Nie wytłumaczył się. Należy go zmusić, żeby przeprosił za swoje chamskie zachowanie.

 • artanek58

  Oceniono 33 razy 25

  Ciekawe że w Stanach nikt nie zna prof.Biende ? A już jako specjalisty od lotnictwa to nie znany jest wogóle w tym srodowisku.Jeszcze jeden prof. który chciał zaistniec i udało mu sie ale tylko w Polsce w USA dalej nikt nic o nim nie słyszał.

 • krukpl

  Oceniono 29 razy 23

  tak nie zostanie pozwany do sądu w trakcie procesu wymagane będzie stwierdzenie czy ma rac czy nie a wiec poddanie Kaczyńskiego badaniom psychiatrycznym i się okaże kto ma racje

 • 3gd

  Oceniono 23 razy 21

  Mam juz po dziurki w nosie tegoSmolenska i tych politykow co pieprza takie teorie o zamachu.

 • zorn.gottes

  Oceniono 19 razy 19

  jestem zdania, że olejniczak ma rację.
  jarkacza - niedojdę już dawno powinno się izolować, bo o leczeniu nie ma mowy.
  to są ewidentne kompleksy i pogarszające się stany paranoidalne. nieodwracane stany obłędu maniakalnego, występujące z utratą postrzegania rzeczywistości i w połączeniu z lekami, bądź ich bakiem lub przedawkowaniem może mieć to katastrofalne skutki dla naszego kraju.
  i taki rozchwiany emocjonalnie świr ma aspiracje rządzenia państwem? przecież ten nieodpowiedzialny pomyleniec gotów jest wypowiedzieć wojnę naszym sąsiadom, bądź doprowadzić do wojny domowej.
  raz kocha braci moskali a po paru dniach (zaraz po przegranych wyborach prezydenckich) prowokuje konflikty nagminnymi kłamstwami i bezczelnymi insynuacjami.
  zapowiada poprawę i zmianę wizerunku, po czym oskarża prezydenta i prapremiera o zamach, trąby powietrzne i koklusz.
  ja nie chce takiego czuba w rządzie, bo strach żyć w jednym kraju z takim idiotą..
  jego miejsce jest w izolatce bez klamek.

 • arvelli_net

  Oceniono 12 razy 10

  ... w Afrykańskim buszu nawet są poszukiwania specjalistów od psychiatrii, jednak każdy z którym się rozmawia odmawia kategorycznie leczenia, usprawiedliwiają się takimi słowami: Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem:)... coś w tym jesst, przestałem dyskutować zz takimi jak kaczyński i macierewicz o ZdziczałymChłopieKonkurencieKota nie wspominając... patrząc zaś wstecz, warto aby pan hofman powściągnął swój brutalny język a więcej czasu poświęcił na ponowną analizę życiorysu prezesa (słowo to, nawet dziś kojarzy mi się ze słowem ZESRAŁ) bo może wyjść jeszcze tak że po upublicznieniu utajnionych akt kaczyńskiego macierewicza czy hofmana, czerwienią wstydu się oblejecie... może wyjść tak że taki olejniczak, oleksy czy miller to przy was harcerzyk z pzpr-u, prawdziwymi tuzami byliście, być może - WY!... tradycyjnie w tym dniu, tak uroczystym pozdrawiam wszystkich którym wolność, pomyślność rodziny jest najwyższa, reszcie, w tym hofmanowi, tradycyjnie, zdziczenia i konkurencyjności kota... bądź wycieraczki:)

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 14 razy 10

  Psychiatra ( B.Klich) kierował MSW w latach gdy niektórzy rozrabiali jak wataha radosnych świrów....i co? Wskórał coś?...
  Częściowo wyeliminowali się sami, ale jak widać, słychać i czuć sporo zostało i trzeba czekać aż ruszą masowo na Moskwę....jak dobrze pójdzie wykruszą się już pod Mińskiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX