Ks. Luter: To zaczadzenie PiS jest fatalne dla Kościoła

- Grzechem naszej polityki jest to, że rozmawiamy o wrakach, o zamachach, o trotylu, o nitroglicerynie. A nie rozmawiamy o tym, czy Unia Europejska się utrzyma, jakie będzie w niej miejsce Polski - mówił w Radiu Zet ksiądz Andrzej Luter. Bardzo ostro skrytykował część Episkopatu za zaangażowanie w partyjną politykę, co jego zdaniem "odbije się Kościołowi czkawką".
Ksiądz Luter w Radiu Zet ocenił, że w efekcie rozmów "o prowincjonalnych, polskich sprawach patriotyzm staje się taki funeralno-cierpiętniczy".

- Niewątpliwie istnieje to upolitycznienie, to coś, co kiedyś biskup Pieronek nazwał zaczadzeniem PiS. To jest fatalne dla Kościoła, dlatego że nie można angażować się politycznie w taki partyjny sposób. Jeżeli mówimy partyjnie, dzielimy ludzi. To jest antyewangeliczne. Nie możemy ładować kościoła w partyjność. To nam się odbije czkawką za parę lat - przypomniał ksiądz.

Zastrzegł jednak, że Kościół ma prawo wypowiadać się na tematy polityczne. - Zgadzam się z kardynałem Kazimierzem Nyczem, który mówił wczoraj, że Kościół nie może być wykluczony z polityki. Problemem nie jest to, czy mówimy o polityce i angażujemy się w politykę, tylko to upolitycznienie - stwierdził.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Ks. Luter: To zaczadzenie PiS jest fatalne dla Kościoła
Zaloguj się
 • zorn.gottes

  Oceniono 69 razy 65

  dopiero teraz się przebudzili?
  przecież niesiołowski trąbi o tym już od lat, że pis i rydzyk rozwalają kocioł od środka.
  należałoby jeszcze rozliczyć jego eminencję wielebnego kierownika radiowęzła z jego działalności politycznej i finansowej zamiast przyznawać mu licencję na mulipleksowe mieszanie łatwowiernym ludziom w głowach i łupienie ich z kasy.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 50 razy 48

  Następny do zakneblowania?...Nazwisko ma dobre by kilka Tez przyszpilić na drzwiach ePiSkopatu...

 • ciemnyludd

  Oceniono 43 razy 39

  Fatalne jest także że ani papież ani cała reszta kościelnych hierarchów nie zdążyła dotąd przeczytać TEZ (również) LUTRA przybitych do wrót katedry w Wittenberdze...gdzie zostały wymienione NAJWIĘKSZE GRZECHY kościoła katolickiego..w czym mieszanie się do polityki to tylko małe piwo...

 • saidakbar

  Oceniono 42 razy 36

  dlaczego pisiory to idioci? jaki szaman takie barany

 • jezierskiadam

  Oceniono 43 razy 35

  Czkawką?
  To jest poważna choroba !
  Śmierdzi trupem.

 • bushman14

  Oceniono 30 razy 30

  Może ten związek wyjdzie nam wszystkim na dobre. Od prawie ćwierć wieku wszystkie kolejne władze, czy to lewicowe, czy liberalne, flirtowały z kościołem, czyniąc parodię z wolności, z uczciwości, z prawdy. Mam nadzieję, że z znajdzie się w końcu rząd, który z kościołem który upadł tak nisko, który związał się z siłami jawnie niszczącymi Polskę, już flirtował nie będzie i wreszcie skończymy z promowaniem religii przez państwo.

 • czarna.beata

  Oceniono 13 razy 11

  już się odbija ale nie czkawka,to potężna zgaga. zgadzam się z Panem.

 • realizmforte2

  Oceniono 5 razy 3

  Kościół watykański założony przez tyrana, ludobójcę Konstantyna Wielkiego w IV wieku, na bazie pierwotnego chrześcijaństwa od samego początku jest permanentną polityką. To głupie, ciągłe tokowanie o "apolityczności" kościoła jest czystą polityką kościoła.

 • crumbman

  0

  "Kościół nie może być wykluczony z polityki". No jasne że nie. Przecież żadnej używki nie sposób tak z dnia na dzień odstawić. Jak zwykle obywatele polskiego demokratycznego państwa XXI wieku mają tu niewiele do powiedzenia. Jestem za jednoprocentowym podatkiem. Oczywiście nie wprowadzą go... wiecie dlaczego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX