Frasyniuk: Kiedy Macierewicz pluje na naszą historię, przypomina mi się jego artykuł...

"Mam temperament, który bardziej pasuje do PiS. Ale to temperament na czas stanu wojennego" - mówi w "Newsweeku" Władysław Frasyniuk. Legenda "Solidarności" tłumaczy się ze swojego ostrego języka. "Prawica od 20 lat mówi: ten zdrajca, ten tchórz. Jestem wolnym człowiekiem, poza polityką. Reaguję na głupotę" - mówi Frasyniuk.
"W demokracji trzeba to rozgrywać spokojniej, szukać kompromisu, a nie konfliktu, tak starałem się funkcjonować, kiedy byłem w polityce. Ale teraz nie waham się używać mocnych słów, jak chcę coś podkreślić" - mówi w rozmowie z Marcinem Mellerem w "Newsweeku" Frasyniuk. Zaznacza, że "złośliwego języka prawicy" używał i używa świadomie, bo prawica "tak mówi od 20 lat".

"Dlaczego nikt nie zapyta Macierewicza o Smoleńsk?"

"Kiedy więc Macierewicz pluje na naszą historię, to mi się zaraz przypomina jego artykuł z lat 80., w którym doradzał prymasowi Glempowi rozmowy z Jaruzelskim, rezygnację z Solidarności na rzecz chrześcijańskich związków zawodowych" - atakuje Antoniego Macierewicza Frasyniuk.

"Wyobraża pan sobie, aby Wałęsa coś takiego popełnił? Macierewicz by go zabił, Kaczyński by go zabił - mówi "Newsweekowi" Frasyniuk. I dodaje, że zastanawia się, dlaczego nikt nie zapyta Macierewicza o katastrofę smoleńską: "Dlaczego pan wsiadł do pierwszego pociągu i wrócił do kraju, a nie pojechał pomóc kolegom zabezpieczać ślady przestępstwa?".

"Władek, dlaczego ty nie przywalisz tym mięczakom z Sejmu?"

"A on wraca do kraju i staje się bohaterem, który walczy ze zbrodniarzami, czyli przede wszystkim z Tuskiem" - kpi Frasyniuk i tłumaczy, że język musi być "adekwatny do rozmówcy", bo inaczej ten "traktuje cię jak skończonego frajera, a twoje kulturalne zachowanie i poprawne słownictwo jako słabość". Pytany o niedawne "pójście na ostro" wobec Jarosława Kaczyńskiego, odpowiada pytaniem: "Na ostro?" i wspomina kolegę z więziennej celi (Frasyniuk siedział za działalność opozycyjną, kolega - poznany w celi - za zabójstwo), który pytał go: "Władek, dlaczego ty nie przywalisz tym mięczakom z Sejmu?".

Więcej w najnowszym "Newsweeku".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Frasyniuk: Kiedy Macierewicz pluje na naszą historię, przypomina mi się jego artykuł...
Zaloguj się
 • nikodem51

  Oceniono 141 razy 125

  Z pisowcami trzeba rozmawiac wlasnie w ten sposób bo inny język do nich nie dociera.To oni krzycza o zbrodniach,zamachach,trotylach ,bombach i to ich przekaz dociera do ludzi.Jak nie bedziemy odpowiadać tak jak chociazby Frasyniuk to będzie słychać tylko glos Macierewicza Kaczyńskiego ,Hofmana itp.

 • felis.catus.pl

  Oceniono 93 razy 81

  Trafne spostrzeżenie bravo Władek,PIS-owcy sami nie wierzą w to co mówią to tylko gra obliczona na głosy.Widać to po tych którzy zostali wywaleni z PIS,Kurski i Ziobro to były niezłe psy prezesa a teraz w zamach nie wierzą.Odmieniło się biedaką :)

 • ciemnyludd

  Oceniono 86 razy 76

  Dyskutować z Macierewiczem to tak jakby DOBROWOLNIE włożyć głowę DO WIADRA ZV POMYJAMI....

 • elkalu

  Oceniono 73 razy 67

  Z PIS-owcami w ogóle nie ma co gadac, bo jak kazdy idiota, ściągną cie do swojego poziomu a potem pokonaja doswiadczeniem.

 • vbn53

  Oceniono 66 razy 64

  Brawo Panie Frasyniuk. Jest Pan z nielicznych odważnych, którzy mogą się przeciwstawić tej hołocie.

 • niktwazny126

  Oceniono 54 razy 52

  Do pisu pan nie pasujesz. Tam tylko nawiedzeni frustraci, uparcie prowadzący partię na dno.

 • qbba77

  Oceniono 52 razy 46

  Macierewicz jest współczesnym Rumburakiem, poprzednik był wersją lajtową...

 • villk

  Oceniono 38 razy 34

  w uzupełnieniu " doradzał prymasowi Glempowi rozmowy z Jaruzelskim, rezygnację z Solidarności na rzecz chrześcijańskich związków zawodowych"
  ciekawie o tym jest napisane na

  www.konserwatyzm.pl/artykul/7828/niedoszly-sojusz-macierewicz---jaruzelski

 • robson-w1973

  Oceniono 37 razy 29

  Dzisiejsi politycy wszystkich partii i frakcji tam będących, to ludzie bez zasad idei, o czynnościach i działaniach honorowych włączenie.
  Każdy dzisiejszy polski polityk, od najniższego szczebla po najwyższy( wykluczam każdego Prezydenta, byłych i obecnego, oni podlegają innej ocenie), to pyszni ludzie pragnący tylko władzy. Politycy obecnie, nie potrzebują seksu,za to chcą być w mediach. Politycy POPiS PSL Ruchu Palikota SLD Solidarnej Polski, weszli w buty polskich celebrytów- Nieważne jak napiszą czy powiedzą, byleby głośno i prawidłowo wypowiadali nazwisko. Nasi politycy od prawa do lewa, to miłośnicy ostryg i kawioru, problem w tym ,że większość nie potrafi tego jeść i nie wiedzą z czym się to jada.
  Władysław Frasyniuk, to ostatni polityk, który nie udaje ,że jest kimś innym niż jest. Szansą na powrót takich ludzi do parlamentu są okręgi jednomandatowe, wtedy zdobyłby największą ilość głosów w kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX