Po "debacie" Tuska z użytkownikami Twittera: "Rozczarowanie", "Kiedy odpowie pan na pytania twitterowców?"

Premier miał dzisiaj przez godzinę odpowiadać na pytania użytkowników Twittera na antenie TVN24, a odpowiedział raptem na kilka, i to przygotowanych przez prowadzącego Jarosława Kuźniara. "Rozczarowanie" - komentują twitterowcy.
Miał być wielki wywiad z premierem na Twitterze, a wyszło... No właśnie, wyszło średnio. Jarosław Kuźniar, moderujący dyskusję, zadał Donaldowi Tuskowi dziewięć pytań, z czego pięć merytorycznych. Nie otrzymał żadnej konkretnej odpowiedzi, a jedynie sugestię, że premier nie wyklucza zmian na półmetku obecnej kadencji.Użytkownicy zawiedzeni

Pytań do premiera padło dużo, często bardzo poważnych, np. czy rząd rozważa kolejne ścięcie składki do OFE lub wręcz likwidację funduszy i pozostawienie tylko ZUS? Czy z nową perspektywą finansową UE ruszy projekt budowy elektrowni jądrowej w Polsce? Dlaczego mamy dopłacić 1 mld zł do LOT? Co z obiecywanymi laptopami dla każdego ucznia?

Na te pytania premier nie odpowiedział m.in. dlatego, że prowadzący ich po prostu nie zadał. To użytkownikom Twittera się nie spodobało.Dorota Zawadzka, znana jako Superniania, wytykała: "Rozczarowanie. Warto może 2013 poświęcić na poduczenie się, jak działa TT". Armand Ryfiński z Ruchu Palikota: "Jestem pod wrażeniem, takie trudne pytania dla premiera... ;), teraz już wiem, że wygramy wybory". Maciej Ociepka: "Ach! Gawiedź się cieszy na możliwość czytania pytań i odpowiedzi pomiędzy @premiertusk a @jarekkuzniar". Paweł Rybicki: "To ja mam pytanie do @premiertusk na zakończenie debaty z twitterowcami: Kiedy odpowie pan na pytania twitterowców?". Sergiusz Lelakowski: "Pomysł rewelacyjny, wykonanie znacznie gorsze. Miały być pytania od Twitterowiczów, a były głównie od @jarekkuzniar".

Tusk: proszę o wyrozumiałość

Zarówno premier, jak i Jarosław Kuźniar tłumaczyli formę dyskusji tym, że to pierwsza taka dyskusja. Donald Tusk, poza rozmową z dziennikarzem TVN24, napisał do wszystkich obserwujących go użytkowników Twittera: "Proszę wszystkich o wyrozumiałość dla red. Kuźniara i dla mnie - to w końcu prapremiera:)", Kuźniar zaś podsumował wywiad z premierem: "PRAPREMIERA za nami! Bardzo dziekuje @premiertusk i tym, którzy dołączyli do nas".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (139)
Po "debacie" Tuska z użytkownikami Twittera: "Rozczarowanie", "Kiedy odpowie pan na pytania twitterowców?"
Zaloguj się
 • ergosumek

  Oceniono 300 razy 238

  Jak można brać udział w takiej szopce?
  Lud pyta, Tusk odpowiada, hehe, nie mogę!

 • jans21

  Oceniono 271 razy 209

  Kiepska podróbka ustawionych corocznych konferencji Putina w Rosji, no i ten wiarygodny prowadzący zawsze dotrzymujący danej publicznie obietnicy - żenada jak większość rzeczy w tym kraju.

 • sayuri70

  Oceniono 202 razy 166

  Widziałam ten żałosny cyrk medialny i pytam : czemu to miało służyć ?
  Cały rok robi się z ludzi idiotów i jeszcze w Sylwestra ???
  Czy TT służy do oglądana w tv, za którą abonamentu pan premier nie polecał płacić ?
  Czy premiera państwa nie stać na rzetelną rozmowę dostępną szerokiemu gremium ?
  Oj wkurza mnie to, a Was Polacy Rodacy ?

 • kiki_pawelek

  Oceniono 207 razy 159

  Juz wybranie Kuzniara na prowadzacego bylo kleska... nastepnym razem nalezaloby lepiej przygotowac takie debaty....

 • andrzej-en

  Oceniono 141 razy 119

  Czyżby za dużo niewygodnych pytań?

  Panie Tusk, w tym roku "elyta" polityczno-bankowo-korporacyjna znowu się nachapała a pospólstwo jest coraz biedniejsze i wciąż biednieje. Dlaczego pan ze swoją ekipą ministerialnych pryncypałów pogłębiacie tę przepaść? Dlaczego robicie z narodu ogłupiałych pariasów? Dlaczego wasze działania uderzają w zwykłych obywateli tego umęczonego kraju? Dlaczego wasze tzw. służenie społeczeństwu i krajowi jest jedynie wyżętą z człowieczeństwa atrapą?
  Takich pytań pan Premier nie usłyszy... Wielki Moderator czuwa!

 • pro-contra

  Oceniono 78 razy 68

  To w końcu była debata, czy nieudana próba expose mającego poprawić wizerunek leniwego premierka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX