Kłótnia Kalisza i Ziobry u Rymanowskiego: Pan by wszystkich zamknął do więzienia! Wszystkich!

- Pan by wszystkich zamknął do więzienia! Wszystkich! - krzyczał w TVN24 Ryszard Kalisz do Zbigniewa Ziobry. Kiedy szef SP zarzucił mu brak potępienia dla metod stosowanych przez UB, Kalisz wybuchł: - Mój ojciec był przez wiele miesięcy więziony. Pan nie ma prawa tak mówić! To jest skandal po prostu! Prowadzący Bogdan Rymanowski miał problemy z zapanowaniem nad sytuacją: Panowie, mam zrobić przerwę? Panowie, błagam o odrobinę szacunku dla prowadzącego!
- Kiedy zostałem ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym, marzyłem, żeby Polska była bezpiecznym i uczciwym krajem. Ten wyrok pokazuje, że te działania, jakie wtedy podejmowaliśmy, były w pełni zasadne, dlatego, że sąd tak niechętny i prawie że nienawistny w stosunku do mnie osobiście, Mariusza Kamińskiego, prokuratorów, CBA, musiał przyznać, że zebrane w tej sprawie dowody były tak twarde, że można skazać doktora G. - mówił w programie "Kawa na ławę" Zbigniew Ziobro.

Szef SP przypomniał, że jego dziadek był brutalnie przesłuchiwany w czasach stalinizmu. Kiedy prowadzący zdecydował się oddać głos kolejnemu rozmówcy, Ziobro zaczął go przekrzykiwać. - Ja też byłem przesłuchiwany, przez 12 godzin, do 3 w nocy, jako świadek za własną zgodą przez rząd Donalda Tuska! Ja byłem przesłuchiwany, jak już nie byłem ministrem sprawiedliwości za to, że ścigałem korupcję, kiedy premierem był Donald Tusk! - denerwował się.

- Pan był przesłuchiwany za metody, które pan stosował i pan tolerował. Nie za to, że pan ścigał - powiedział Adam Szejnfeld z PO. - A wie pan, jaki był finał tej sprawy? To były bezpodstawne śledztwa! Wszystkie umorzone! - krzyczał dalej Ziobro, nie dając dokończyć wypowiedzi posła PO.

Kalisz do Ziobry: Nie ma pan żadnej refleksji

Następnie Ziobro uderzył w SLD. - Fundacja Batorego przygotowała raport, z którego wynikało, że po dwóch latach naszych działań wyraźnie spadła korupcja oraz aprobata wobec korupcji. Za czasów waszych rządów Polska pikowała na liście krajów, w których bierze się łapówki, w których jest najwyższa korupcja. Komisja Europejska nas piętnowała, Bank Światowy, i dlatego podjąłem te działania, służąc najlepiej Polsce - argumentował Ziobro. - Już pan dziesiąty raz to powtarza! Piętnasty! - docinał mu Kalisz.

- Pan nie dziwi się metodom opresji stosowanym przez UB, bo pan jest z formacji, która jest spadkobiercą tamtego okresu - odciął się szef SP. - Nie ma pan żadnej refleksji, to pana informuję. Pana tam nie ma, a ja tam jestem. Jestem wpisany na listę dwóch tysięcy ludzi represjonowanych przez organy bezpieczeństwa PRL-u. Chcę panu powiedzieć, że mój ojciec był przez wiele miesięcy zamknięty w 1947 roku na Zamku Lubelskim za organizowanie strajku przeciwko sfałszowaniu referendum. I niech pan przestanie w ten sposób mówić! Pan nie ma do tego prawa! - krzyczał Kalisz.

Rymanowski: Panowie, błagam o odrobinę szacunku dla prowadzącego!

Mimo że prowadzący próbował oddać głos innym politykom, Kalisz nie dawał za wygraną. - Zamykać już pan na szczęście nie może! Pan by wszystkich zamknął do więzienia! Wszystkich! - krzyczał do Ziobry, zagłuszając pozostałych gości. - To, co robi Ziobro, to jest skandal po prostu! - kontynuował.

- Panie pośle, ale ja tutaj jestem decydentem, jeżeli chodzi o udzielanie głosu, i teraz głos ma poseł Eugeniusz Kłopotek - próbował uspokoić Kalisza Rymanowski. Na niewiele to się zdało. - Chcemy rozmawiać o rodzinach?! Pan chce rozmawiać o rodzinach?! - krzyczał do Ziobry polityk SLD. - Panowie, czy mam zrobić przerwę? Nie wiem, czy to jest najlepsza formuła rozmowy! - powiedział już zdenerwowany Rymanowski i po raz kolejny oddał głos posłowi Kłopotkowi. - Ryszard, Ryszard, dosłownie dwa, trzy zdania... - zaczął poseł Kłopotek. Niestety, nie zdążył wiele powiedzieć. Między Ziobro a Kaliszem znowu zaczęła się słowna przepychanka. - Panie pośle... Panowie, błagam o odrobinę szacunku dla prowadzącego! - upominał Rymanowski, próbując uspokoić atmosferę.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (44)
Kłótnia Kalisza i Ziobry u Rymanowskiego: Pan by wszystkich zamknął do więzienia! Wszystkich!
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 95 razy 89

  Ja bym nie zdzierżył.....Zero by dostał po pysku i stempel od podeszwy na zadek.
  Brawo Kalisz.

 • niktwazny126

  Oceniono 78 razy 76

  Biedny, pokrzywdzony Ziobro. Powie i zrobi wszystko, byle o nim nie zapomniano. Bo przecież nauczył się przy prezesie, że trzeba wszystko i wszystkich krytykować, a siebie zawsze w centrum. On nadal uwaza, że służy Polsce najlepiej, ten Zioberko. I tej megalomanii chyba nie da się uleczyć.

 • ciemnyludd

  Oceniono 74 razy 70

  Jak można WYZEROWAĆ każdy program medialny... Zaprosić do programu Ziobrę (o ksywce "zero")... I to by było na tyle...

 • ciemny_lud

  Oceniono 58 razy 58

  Ziobro był już prawomopcnie karany (w procesach cywilnych) za oszczerstwa. Wisi nad nim groźba postawienia przed Trybunałem Stanu.
  Więc na jakiej zasadzie zaprasza się takiego gościa do studia na równych prawach z innymi?
  Oczywiście w nadziei na awanturę. Czyli na zainteresowanie gawiedzi,. Czyli na forsę dla stacji i jej pracowników.
  No to skąd może sie brać odrobina nawet szacunku dla gospodarza czyli redaktora Rymanowskiego?

 • robson-w1973

  Oceniono 56 razy 52

  Gdy taka szuja jak Ziobro wrastała w polityce, to dziennikarze , gó...e tvn24 i gazety wyborczej ,pomagali mu rosnąć i rozwijać w swoim mózgu, te chore wizje zamykania wszystkich.
  W latach 2003 -2005 Ziobro najmniej 3 razy w tygodniu gościł na łamach gazety i w tvn24, teraz macie to coście wyhodowali.
  Gdy Ziobro dostał władzę to już było za późno, a gazeta próbował udawać,ze to oni nie wyhodowali chwasta w politycznego w mediach.
  Ziobro to min. śmierć pani minister Blidy, Ziobro to złamanych kilkanaście karier w służbach i mord na polskim lecznictwie. To,że taki Ziobro wrósł to wina przede wszystkim dziennikarzy!!!

 • atleista

  Oceniono 53 razy 49

  Chyba tylko ostatni naiwniacy myślą, że "politycy" pokroju Ziobry, czy jego kolesie Kurski albo Kempa są zapraszani do telewizji przez Rymanowskiego, Olejnik i innych prowadzących programy (zwanych z uporem dziennikarzami) tylko dlatego, żeby reprezentować swoją partię. Błąd. Ten krzykliwy polityczny plankton jest zapraszany, bo gwarantuje wybuch pyskówki i podniesie temperatury w studio. A to, jak wiadomo, zwiększa oglądalność (czytaj: wpływy z reklam). Na tej samej zasadzie wciąż musimy oglądać/słuchać/czytać Terlikowskiego, Semkę, czy inne intelektualne wynalazki, na siłę promowane przez media. W tym, niestety, przez TOK FM. Wystarczy zaprosić do studia takich "ekspertów" od wszystkiego, rzucić hasło "Smoleńsk" i mamy zapewniony godzinny program, w którym będzie się coś działo i kotłowało.
  A że przy okazji słuchacz/widz jest traktowany jak bezmózgi debil, to nieważne. Ważny jest wypełniony czas na antenie i kasa za reklamy.

 • waclawa_obrotna

  Oceniono 47 razy 45

  Że Z. Ziobro jest zerem ocenił już dawno pewien polityk lewicy. Ja natomiast z innej beczki.
  "Kontynuować dalej" - powiedział kreujący się na tuza polskiego dziennikarstwa pan Rymanowski. To jeden z wielu błędów językowych, które popełnił w tym programie, że o innych nie wspomnę.
  Jakie dziennikarstwo, takie tuzy. Wstyd, panie Rymanowski, wstyd!

 • ciemnyludd

  Oceniono 44 razy 40

  Co to za sensacja że Putin uściskał Depardieu... Katarzyna II też Voltaire'a uściskała ... Ale sensacją byłoby dopiero gdyby Putn uściskał... Kaczyńskiego.

 • defhead

  Oceniono 23 razy 23

  Ziobro jest podly,ale o tym wiedza wszyscy,ktorzy trzezwo oceniaja zachowania innych osob. Smiem watpic w to,by dziadek Ziobry byl poddawany wymyslnym torturom a to dlatego,ze przed wczoraj w innym programie wg Ziobry torturom poddawany mial byc jego ojciec,ale to moja opinia. Coz,przyzwyczail sie klamac-to latwe. Ten maly czlowieczek z rozdetym ego zrobi i powie wszystko-lizal tylek Kaczynskiemu i gwarantuje,ze teraz wylize kazdemu. Rydzyk,Terlikowski,wszystko jedno,oby tylko powiedzieli,ze byl najlepszym szeryfem. Nawet nie beda musieli sie specjalnie podmywac. Parcie na szklo skutecznie nie pozwala byc mu CZLOWIEKIEM

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX