Zieloni, liberałowie, demokraci i Palikot z Kwaśniewskim. Będzie nowa partia europejska?

- Po eurowyborach 2014 r. powstanie Międzynarodówka Federalistów Europejskich. Wejdą do niej zieloni, liberałowie, demokraci i Ruch Palikota z Kwaśniewskim - mówi poseł Janusz Palikot w rozmowie z Agatą Nowakowską i Dominiką Wielowieyską.
Na początku lutego Aleksander Kwaśniewski podejmie decyzję, czy stworzy własną listę do Parlamentu Europejskiego - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Janusz Palikot. - Spotkamy się 3 czy 4 lutego, sprawdzimy, gdzie jesteśmy. Czy Kwaśniewski chce, jaka ma być formuła, jak to ma się nazywać - mówi Palikot. Dodaje, że będzie namawiał byłego prezydenta, by sam wystartował w tych wyborach. Polityk jest przekonany, że Donald Tusk przestraszył się listy Kwaśniewskiego,

"Można wziąć wszystkie stanowiska"

Według Palikota po eurowyborach w 2014 r. powstanie nowa Międzynarodówka Federalistów Europejskich. - Wejdą do niej zieloni, liberałowie, demokraci i - jeśli do tego dojdzie - Ruch Palikota z Kwaśniewskim. Federaliści mogliby z socjalistami mieć w Brukseli większość i wziąć wszystkie stanowiska: szefa parlamentu, komisje, mieć istotny wpływ na kierunek rozwoju Unii. A Kwaśniewski nadaje się do tego jak mało kto - dodaje Palikot. Odnosząc się do zarzutów dot. zarobków byłego prezydenta, podkreśla, że ten może zarabiać u kogo chce.

Cały wywiad w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Zieloni, liberałowie, demokraci i Palikot z Kwaśniewskim. Będzie nowa partia europejska?
Zaloguj się
 • jwarenn

  Oceniono 1 raz 1

  Takie porozumienie = koniec Tuska i dlatego Goowniana znielubiła nagle Kwacha.

 • slad.po.trotylu

  0

  dla normalnych : www.youtube.com/watch?v=401jRWHVkq4 !

 • xymeon_x

  Oceniono 2 razy 0

  jeszcze jedna taka debilna akcja jak z tym 'protestem' antyradarowym Palikota i będzie musiał ostro wojować o 5%

  oczywiście alternatywą jest podłączyć się pod Kwaśniewskiego ... jak widać

  nie wiem tylko czy w tej parze to Kwaśniewski poprawi wizerunek Palikotowi czy Palikot zepsuje Kwaśniewskiemu

  jest sporo ludzi lewicy z którymi można tworzyć listę .. a krzykacz też się przyda ale nie na fotelu kierowcy .. jakoś nie przepadam jak ktoś 'jeździ' jak wariat

 • robson-w1973

  Oceniono 9 razy -1

  Jak słyszę,ze Janusz Palikot klepie coś o nowoczesnej lewicy to mnie pusty śmiech ogarnia. Jak facet,który jest za podniesieniem wieku emerytalnego,śmie o sobie mówić lewica. Jak tacy ludzie jak Palikot mówią,ze są nowa jakością lewicy, gdy są za zmniejszeniem najniższej krajowej o 25%.
  Palikot Kwaśniewski Cimoszewicz Siwiec Rosati i ich otoczenie, nie mają nic wspólnego z wrażliwością lewicowa, gdyż oni słabymi i biednymi ludźmi gardzą, ta samo jak PO itp. prawicowe bydło.
  Ten sabat to ściema medialna, ale nic dobrego nie zrobią na lewej stronie sceny politycznej, tym samym i dla kraju.

 • anna12-3

  Oceniono 7 razy -1

  Chwała im za to,że odczepili się od miana lewicy. Chcą utworzyć jakiś polityczny ,bliżej nie określony twór,wyłącznie na swoje potrzeby. Krzyż na drogę! Co do zarobków Kwaśniewskiego....Gdyby Kwaśniewski w ramach struktur europejskich ,chciał, jak kiedyś na Ukrainie,budować w Kazachstanie demokrację - byłabym z niego dumna. Jednak on bierze od satrapy pieniądze, a więc mu służy. Jest takie polskie powiedzenie "Pan każe,sługa musi". Branie kasy,zmusza do lojalności i posłuszeństwa,takie jest życie i logika. To,że tyran zaangażował za pieniądze, głośnych,europejskich polityków,świadczy wyłącznie o jego cwaniactwie, bo oni swoim autorytetem legitymizują jego tyraństwo wobec własnych obywateli i o to mu chodzi. Kwaśniewski do biednych nie należy,ale jak widać ,ciągle mu mało i na nic się zdadzą wielkie usprawiedliwienia niektórych polityków i celebrytów.

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy -3

  Partia ? Jaka partia?

  Kogel - mogel.

 • paw73

  Oceniono 5 razy -3

  Więc akcja ogłupiania obywateli Rzeczypospolitej Polskiej trawa i się rozwija.
  Media mainstreamowe, robią wrzuty medialne o niczym ważnym ,ale bardzo wygodne dla rządzących Tuska Piechocińskiego PO PSL.
  GDYBY MÓWIĆ O TYCH SPRAWACH, JUŻ BYŁOBY PO PRAWICOWJ PARTII TUSKA.
  -CISZA W MEDIACH O KATASTROFIE GOSPODARCZEJ SPADEK PRODUKCJI O 10% !
  -CISZA W MEDIACH O BARDZO SZYBKO ROSNĄCYM BEZROBOCIU DOCHODZI DO 14%!
  -CISZA W MEDIACH O KATASTROFALNEJ KONDYCJI SŁUŻBY ZDROWIA!
  PRAWICOWA PO NISZCZY POLSKĄ, A W MEDIACH O NICZYM CBA(którą to służbę tworzył POPiS), SĘDZIA TULEYA ITD.

 • ciemnyludd

  Oceniono 11 razy -3

  Słuchać tego co mówi poseł Janusz Palikot to prawie TAK SAMO jak słuchać co mówi europoseł Richard Czarnecki...

 • musa-kusa

  Oceniono 8 razy -4

  kolejna maseczka pana Palikota? po ozonowo-antypedalskiej, antyklerykalnej, lewicowej, liberalnej, antyfotoradarowej teraz federalistyczna? i to marzenie arywisty z Biłgoraja: weźmiemy wszystkie stanowiska!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX