"Kwaśniewski dorabia jako doradca? Najzajadlej moralizują ci, którzy nie mają żadnych intratnych propozycji..."

"Kwaśniewski jako doradca... Po przełomie byliśmy nadzy i bezbronni. Żarłoczność dorabiania się namieszała nam w głowach, a mechanizm komercyjny zmienił nas wszystkich. I wszystko jest na sprzedaż, czasami za spore pieniądze" - pisze w najnowszym "Wprost" Tomasz Jastrun.
Pisarz odnosi się do informacji, która niedawno obiegła media - że były prezydent Aleksander Kwaśniewski doradza prezydentowi Kazachstanu Nursułtanowi Nazarbajewowi. "Tu interesujące zdają się dwie sprawy: jak jawi się w tym świetle współczesna lewica i jakie okoliczności wyjadły ją od środka" - komentuje w najnowszym "Wprost" Tomasz Jastrun.

I punktuje, że jeśli nowe role Aleksandrowi Kwaśniewskiemu nie przeszkodzą w scalaniu lewicy, "to znaczy, że tam tylko trociny".

"Żarłoczność dorabiania"

Jastrun w swoim komentarzu podkreśla, że sprawa zajęcia Kwaśniewskiego ma też "wymiar globalny" - "wszystko jest na sprzedaż, czasami za spore pieniądze".

"Najtrudniejszą sytuację mają ludzie moralni, którzy mają kilkoro dzieci. Oni na straconej pozycji. Dziecko dzisiaj za wiele kosztuje. A najzajadlej moralizują ci, którzy sami w potrzebie, a nie mają żadnych intratnych propozycji" - pisze publicysta "Wprost".

Cały komentarz w najnowszym wydaniu tygodnika.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
"Kwaśniewski dorabia jako doradca? Najzajadlej moralizują ci, którzy nie mają żadnych intratnych propozycji..."
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 3 razy 3

  Pan kwaśniewski jest bylym prezydentem. Mógłby sobie siedzieć w fotelu i oglądac tv, jeździć po świecie, spotykać się z ludźmi. Ale chce pracować i skoro ktoś chce go zatrudniać i płacić, to niech pracuje. Zazdrościmy? Chyba tak. Bo o pracę, zwłaszcza dobrze płatną, trudno. Ale takich stanowisk do obsadzenia i tak niewiele, więc nic nam nie da, jeżeli Kwaśniewski etacik zwolni.

 • pannamarianna777

  Oceniono 5 razy 3

  Nie interesuje mnie, co robi były prezydent. Jego zarobki też są mi obojętne. Nie mają wpływu na moje dochody.
  Ale temat jest. Szkoda, że nie ma czegoś ciekawszego.
  Ale kto lubi, poplotkuje

 • jakub1975wawa

  0

  po trzecie kwasniewski nadala bierze od nas kasę jako były prezydent i nie powinien robić nieczego wątpliwie moralnego ani nieuczciwego

 • jakub1975wawa

  0

  panie kwasniewski jest takim doradca jak z koziej d**y trąba po pierwsze to kulczyk mógłby doradzać i z tego dobrze żyć i nie potrzebuje żadnych rad on się tylko opłaca kwachowi za to ze mu robił dobrze jako "pierwszy". po drugie co może doradzić dyktatorowi: kazachstanu jak trzymać za mordę naród na pewno nie przecież z tego żyje , jak oddać władze tylko głupi by oddawał jak się ma tyle krwi na rękach. kwachu jest jest z blairem i innymi politykami tylko obwoźną wystawą gadających małp które mają piarowsko uwiarygodnić kazaskiego kacyka w oczach opini publicznej i polityków w UE.

 • buk.horror.dulszczyzna

  Oceniono 4 razy -4

  To sa moje przypuszczenia..
  Abyło to tak:
  Ty mnie załatwisz to i to
  a jak skończy sie kadencja dam ci stanowisko i kase.
  I nikt nie powie ,że wziłeś łapówke

 • nodens_pn

  Oceniono 9 razy -7

  Panie Jastrun,
  pan tak poważnie, czy jaja sobie robi? Opalony, PZPRowy aparatczyk, który komunizm zamienił na mariaż z kapitalizmem, pracujący za pięćdziesiąt kafli miesięcznie dla Kulczyka i pewnie pięć razy tyle dla Nazarbajewa, ma być ikoną nowej linii politycznej oraz objawieniem polskiej lewicy? Ów wygadany prawie magister, bezideowy i antypatriotyczny urzędnik nie wiadomo jakich przekonań w imię nie wiadomo czyich zasad, co to sobie dynastię swego imienia zakłada, ma być lekiem na całe polskie zło?!
  Pan jest po prostu bezczelny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX