Dziesięć cytatów o homoseksualizmie, które podzieliły Sejm na pół [ZWIĄZKI PARTNERSKIE]

- Pomiędzy dwoma mężczyznami albo dwiema kobietami może istnieć jedynie przyjaźń, nie miłość - mówił w Sejmie Artur Górski z PiS. - Popatrzcie na nich. Żyją w nieformalnych związkach? Gorszych od waszych małżeństw o te kilka gramów złota na palcu - stwierdził z kolei Wincenty Elsner z Ruchu Palikota. Zobacz 10 najmocniejszych cytatów dzisiejszej debaty ws. związków partnerskich.
W dzisiejszej burzliwej debacie nt. projektów ustaw regulujących kwestie związków partnerskich padło wiele bardziej i mniej merytorycznych argumentów po obu stronach. Wybraliśmy dziesięć najmocniejszych wypowiedzi - pięć zwolenników i pięć przeciwników związków.

Najmocniejsze cytaty przeciwników związków partnerskich

- Nie ma przecież wątpliwości, że pomiędzy dwoma mężczyznami albo dwiema kobietami może istnieć jedynie przyjaźń, nie miłość, a już zupełnie nie miłość małżeńska. To nie jest kwestia tylko religii, ale i biologii. Miłość małżeńska prowadzi do prokreacji, osoby tej samej płci nie mogą się rozmnażać, nawet teoretycznie - Artur Górski z PiS.- Społeczeństwo nie może fundować słodkiego życia nietrwałym, jałowym związkom osób, z których społeczeństwo nie ma żadnego pożytku, tylko ze względu na łączącą ich więź seksualną - krzyczała z sejmowej mównicy posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.- Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą. Projekty są sprzeczne z konstytucją, są szkodliwe, niesprawiedliwe, naruszają zasadę równości, prawo do intymności. Ekshibicjonistycznie pozwalają obnosić w przestrzeni publicznej skłonności seksualne, czym naruszają poczucie estetyki i moralności większości Polaków - Krystyna Pawłowicz z PiS.

- Homoseksualizm od wieków uważa się za poważne zepsucie. Propagatorzy homoseksualizmu podjęli podstępną próbę zrównania związków homoseksualnych z heteroseksualnymi - Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski.

- Dekalog jest podstawą dla wszystkich prawników. Tam jest napisane: Nie pożądaj żony bliźniego swego, a nie partnera swego - Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska)

Najmocniejsze cytaty posłów popierających związki partnerskie

- To historyczny moment, w tej izbie nigdy jeszcze nie mieliśmy okazji dyskutować o związkach partnerskich. Nie zmarnujmy tego - Robert Biedroń z Ruchu Palikota.- Trzeba was (do posłów prawicy - red.) wyleczyć. Z homofobii i nietolerancji - Wincenty Elsner z Ruchu Palikota.

- Mówicie o nich "związki nieformalne". Popatrzcie na nich. Żyją w nieformalnych związkach? Gorszych od waszych małżeństw o te kilka gramów złota na palcu - Wincenty Elsner z Ruchu Palikota.

- Niezależnie od tego, czy to się komuś podoba, czy nie, ludzie żyją w wolnych związkach. Mają do tego prawo - Agnieszka Kozłowska-Rajewicz z PO.

- Jest nauka, która mówi o szczęściu, felicytologia. Zachęcam, szczególnie prawą stronę, do poczytania o filozofii - Ryszard Kalisz z SLD.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Dziesięć cytatów o homoseksualizmie, które podzieliły Sejm na pół [ZWIĄZKI PARTNERSKIE]
Zaloguj się
 • nebukadnezar

  Oceniono 78 razy 68

  Poseł /choć uważam, że "poseł" w tym wypadku to spore nadużycie/ górski był łaskaw skwitować wybór Obamy na pierwszą kadencję słowami : "...to koniec ery białego człowieka.../sic/". Niestety, pis - to koniec ery człowieka w ogóle...cynizm, szowinistyczna paranoja, bigoteria i skrajny nacjonalizm...ekstremalnie rasistowska karykatura czegoś co w cywilizowanym świecie nazywa się chrześcijańską wartością jaką jest tolerancja i solidaryzm społeczny...ręce opadają!

 • peter-321

  Oceniono 55 razy 51

  Pawlowicz , p....oslanka PIS, profesor z nadania nie za wiedze ,z niedoszlej IV RP, producent nawozu i nic wiecej , solo zyjac,a bo kto chcialby z takim koczkodanem wspolzyc.

 • tadzislaw666

  Oceniono 58 razy 44

  Ja pyerdolę! Powoływanie się na starą magiczną księgę, wiekowość zabobonów, pofszechnom opinię, kościelne prawo naturalne bez związku z nauką? Przerażające.

 • pani_basia

  Oceniono 46 razy 42

  Poseł Górki gada głupoty. Pobierają się też ludzie (heteroseksualni) po pięćdziesiątce i wiadomo, że wspólnych dzieci mieć nie będą, bo kobiety w tym wieku już nie rodzą. I co? Zabronić ślubu, bo nie ma szans na dzieci?

 • bibelotx7

  Oceniono 35 razy 35

  A moze ''bozia''' tak chciala , zeby rozne gatunki na swiecie mialy kilka wersji pociagu seksualnego. A moze natura broni sie przed nadmiernym przyrostem naturalnym na Ziemi organizujac milosc w parach jednej plci. Zbyt malo wiemy o sobie i naszej naturze . Polski parlament jest szczegolnie daleki.

 • r.maszkowski

  Oceniono 36 razy 34

  Rzeczywiście Dekalog zakazuje pożądania żony, a nie wspomina o mężu. Wynika z tego, że Dekalog chroni w 100% tylko związki lesbijskie.

 • wazps

  Oceniono 31 razy 31

  Prosze pana Gorskiego i pania profesor Pawlowicz o nie tworzenie nowych praw biologii,nie macie panstwo zielonego pojecia o tych sprawach,jestescie z tego typu ludzi,ktorzy podlozyliby pierwsi ogien pod stos Galileusza w imie obrony chorych wymyslow zdewocialych starcow,potocznie zwaneych "wiara".

 • maura4

  Oceniono 39 razy 29

  Można było dziś obejrzeć mapkę, na której wyraźnie widać, że cywilizacja zatrzymała się na Odrze i Nysie. Należymy niestety do wschodu mentalnie i cywilizacyjnie.

 • heterofob2

  Oceniono 26 razy 24

  prawo do adopcji to jest przypominam prawo DZIECKA, żeby mieć rodziców, rodzinę. To jest prawo dziecka, aby wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa, w pewności, że w razie nieszczęścia zaopiekuje się nim najbliższy krewny, na przykład wujek (z partnerem) lub ciocia (z partnerką): www.facebook.com/photo.php?v=520923744597803

  W klasie dzieciaka: www.youtube.com/watch?v=9IyBknpkCUQ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX