Pitera: Gowin wczoraj w Sejmie nadużył trochę funkcji. Czasami kieruje się egoizmem

- Wypowiedział się w czasie dla członków Rady Ministrów, mówiąc jednocześnie swoje osobiste zdanie jako poseł. Z całą pewnością nadużył trochę swojej funkcji - tak wczorajsze sejmowe wystąpienie Jarosława Gowina ws. związków partnerskich oceniła w Radiu RMF FM Julia Pitera.
Wczoraj w Sejmie w czasie głosowań nt. projektów ustaw dot. związków partnerskich minister sprawiedliwości powiedział, że wszystkie trzy projekty są niezgodne z konstytucją. Nawet ten autorstwa jego partyjnego kolegi. Wypowiedź tę ostro skrytykował premier.

- To była sytuacja dość niezręczna. Pan minister Gowin jako człowiek tego rządu wykorzystał przepis regulaminu Sejmu i wypowiedział się w czasie dla członków Rady Ministrów, mówiąc jednocześnie swoje osobiste zdanie jako poseł. Z całą pewnością nadużył trochę swojej funkcji - stwierdziła Pitera. - Ja czasami odnoszę wrażenie, że pan minister Gowin często kieruje się takim własnym egoizmem - dodała.

- Myślę, że minister Gowin znowu wykorzystał taką sytuację, żeby podkreślić swoją samodzielność w polityce. On się czasami kreuje na takiego przywódcę prawego skrzydła w PO. Chyba trochę na wyrost - komentuje posłanka PO. Dodaje, że nie ma czegoś takiego jak jednolita frakcja konserwatywna w PO. - Jest grupa ludzi, która ma podobne poglądy i podjęła podobną decyzję. To nie była demonstracja w ramach frakcji. Absolutnie nie. Jestem pewna - powiedziała. Dzięki głosom Gowina i frakcji konserwatywnej projekty przepadły.

Wczoraj Ryszard Kalisz z SLD ocenił, że odrzucenie projektu ustawy autorstwa PO, to "kolejna odsłona procesu dezintegracji" tej partii. Polityk jest zdania, że jesienią tego roku nastąpią w Platformie pewne ruchy. - Oczywiście jest to proces, to nie od razu następuje, to jest kropla, kropla, kropla, ale znając szybkość procesów politycznych, ten moment będzie jeszcze w tym roku - zaznaczył wiceszef Sojuszu. - Czy PO jest jeszcze partią, to ja już w tej chwili mam wątpliwości. Platforma głosuje jak blok, nie jak partia, jak blok ludzi broniących swojej władzy. A tam, gdzie mamy projekty światopoglądowe, jest podział. Tak nie może być - dodał Kalisz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Pitera: Gowin wczoraj w Sejmie nadużył trochę funkcji. Czasami kieruje się egoizmem
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 12 razy 8

  Jest takim samym FUNKCJONARIUSZEM WATYKANU W RZĄDZIE TUSKA JAK KIEDYŚ ROKOSSOWSKI BYŁ FUNKCJONARIUSZEM SOWIETÓW W RZĄDZIE BIERUTA... Niech pani lepiej nie chrzani pani Pitera...

 • white_lake

  Oceniono 15 razy 7

  ta pinda jest w gruncie rzeczy taka sama, pamiętam jej histeryczny-homofobiczny występ w tv, chyba z Biedroniem myślałam, że zwrócę obiad...
  całe PO to jeden wielki farbowany syf, g.wno w kolorowym papierku, wsiowskie kołtuny w drogich, wyczyszczonych butach,
  powiem szczerze, że wolałam już Leppera - facet przynajmniej był szczery i miał jaja

 • kat-kk

  Oceniono 10 razy 6

  Acha no to wszystko trochę wyjaśniła.Nic się nie stało Julka, wybaczamy,tylko że my już będziemy głosować na Palikota.

 • aniechich03

  Oceniono 11 razy 5

  Była partia liberalna (PO) nie dość, ze klęczy przed biskupami, to na dodatek z wypiętymi w ich kierunku gołymi pośladkami i puszką wazeliny w garści.

 • czesarna

  Oceniono 1 raz 1

  A Pitera mocno nadużywa "trochę".

 • buk.horror.dulszczyzna

  0

  dlaczego Pani P.chowa uszy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX