Miller: Kwaśniewski nie wróci do polityki. Musiałby wycofać się z biznesu

Nie będzie lewicowej listy wyborczej do europarlamentu stworzonej przez Aleksandra Kwaśniewskiego - tak uważa lider SLD Leszek Miller. W wywiadzie dla tygodnika ?Wprost? mówi też, że były prezydent w eurowyborach nie poprze konkretnej partii.
- Aleksander Kwaśniewski nie wróci do polityki i nie będzie budował własnego ugrupowania na przyszłoroczne eurowybory - twierdzi w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" były premier. - Nie zrobi tego. Gdyby to zrobił, musiałby się wycofać z biznesu. I to nie dlatego, że sam by chciał. Zmuszą go do tego jego sponsorzy. Biznes nie lubi angażować się w politykę, bo to jest za duże ryzyko - dodaje Miller. Jego zdaniem były prezydent nie chce rezygnować z biznesu.

Według Millera Kwaśniewski również nie poprze konkretnej partii w czasie eurowyborów. - Kwaśniewski, jak już będą listy, powie, że on na liście PO popiera Rosatiego, na liście Palikota Siwca, a na liście SLD Oleksego i to wszystko - mówi szef SLD. Komentuje przy tym odejście Marka Siwca z SLD i jego współpracę z Ruchem Palikota. - Siwiec bez Kwaśniewskiego jest nikim, więc rozpaczliwie walczy o życie. I niech wszyscy zabiegający o przychylność Kwaśniewskiego przeciwko Millerowi uważają. Bo jak się będą wciskać między te dwa kamienie młyńskie, a kamienie młyńskie się dogadają, to mogą stracić rękę albo coś więcej - mówi.

W grudniu 2012 roku europoseł SLD Marek Siwiec odszedł z SLD. Potem zaczął reprezentować Ruch Palikota w europarlamencie. - Na początku lutego Aleksander Kwaśniewski podejmie decyzję, czy stworzy własną listę do Parlamentu Europejskiego - stwierdził z kolei w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Janusz Palikot. - Spotkamy się 3 czy 4 lutego, sprawdzimy, gdzie jesteśmy. Czy Kwaśniewski chce, jaka ma być formuła, jak to ma się nazywać - dodawał.

Cały wywiad w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Miller: Kwaśniewski nie wróci do polityki. Musiałby wycofać się z biznesu
Zaloguj się
 • chudy_jak_pies

  Oceniono 2 razy 2

  Nie nazywajmy tego co robi Kwaśniewski biznesem, bo z biznesem ma to niewiele wspólnego. Facet odcina kupony i kasuje premie za dawne przysługi.

 • niktwazny126

  Oceniono 6 razy 2

  Jasne, że do polityki nie wróci. Tym bardziej, że nasza scena polityczna to bardziej magiel niż salony. A Kwasniewski przyzwyczajony do większej kultury. Teraz ma święty spokój, w biznesie czuje się potrzebny i doceniony. A w Parlamencie Europejskim ugoszczą go i uhonorują zawsze, gdy tylko zechce. On jest realistą, twardo stąpającym po ziemi. Nie zamieni komfortu na polityczną niepewność.

 • white_lake

  Oceniono 1 raz 1

  dalibyście już spokój temu emerytowi, ciągłe przywoływanie, zaklinanie Kwasa jak dżina z butelki, co to przyjdzie i cudu jakowegoś dokona, świadczy tylko o słabości, totalnym upadku polskiej lewicy

 • xymeon_x

  Oceniono 2 razy 0

  "Bo jak się będą wciskać między te dwa kamienie młyńskie, a kamienie młyńskie się dogadają, to mogą stracić rękę albo coś więcej - mówi."- piękny pokaz karlej megalomanii

  to jest właśnie powód dlaczego SLD nie będzie dłuuuugo miało więcej niż maks. 15% ... buta, małostkowość i umiłowanie własnej pozornej wielkości

  parafrazując panie Miller.... pan nie jesteś mały słoń, pan jesteś duża mysz ...i najwyższy czas na odrobinę pokory

 • ciemnyludd

  Oceniono 4 razy 0

  Nie ma to jak SZORSTKA PRZYJAŹŃ....

 • docsnugg

  Oceniono 8 razy -4

  "Na początku lutego Aleksander Kwaśniewski podejmie decyzję, czy stworzy własną listę do Parlamentu Europejskiego"

  Ja bym się nie obawiał, stworzy listę, i chyba w zasadzie nie mam wyjścia.
  Za to mu zapłacono - ma kilka rzeczy do wylobbowania w Parlamencie Europejskim dla swoich chlebodawców

  Nazwałbym tą listę roboczo: "Lista Kazachska", a przy pieniądzach, które pójdą na kampanię, wróżę jej spory sukces.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX