Kowal: Dwulicowej PO zależy tylko na awanturach. A sprawy dostępu do informacji medycznej dotąd nie załatwiła

Paweł Kowal ocenia, że PO dla awantury zdecydowała się na zaangażowanie w sprawę związków partnerskich. - Wszyscy powinni się zastanowić, czy chcą takiej dwulicowości politycznej. Która przed wyborami ma rekolekcje, a po wyborach idzie w przeciwną stronę - mówił lider PJN w TOK FM. Wg Kowala, gdyby PO naprawdę zależało na załatwieniu realnych problemów, to już dawno przedstawiłaby projekt dot. dostępu do informacji medycznej.
Według Pawła Kowala postawa części posłów PO w głosowaniu na temat ustaw o związkach partnerskich nie powinna zaskakiwać. Przypomnijmy, 46 posłów opowiedziało się za odrzuceniem projektu przygotowanego przez ich partyjnego kolegę Artura Dunina.

Jak przypominał lider PJN, w oficjalnym programie Platformy Obywatelskiej nie ma śladu o związkach partnerskich. - A poza tym ta partia przed wyborami organizowała rekolekcje, więc w ten sposób zdeklarowała, jaką ma wizję małżeństwa. A skończyło się na wywoływaniu awantur o związki partnerskie i in vitro - podkreślał gość "Popołudnia Radia TOK FM".Dlatego zdaniem Kowala wszyscy powinni zastanowić się, czy "chcą takiej politycznej dwulicowości".

A sposoby są

Jak przekonywał lider ugrupowania Polska Jest Najważniejsza, gdyby Platformie faktycznie zależało na rozwiązywaniu konkretnych problemów, znalazła by na to sposób.

- Gdyby faktycznie chcieli ułatwić dostęp do informacji medycznej, przeforsowaliby swój pomysł. Moim zdaniem można to zrobić bez problemów. I myślę, że sejmowa większość poparłaby takie regulacje - uważa Paweł Kowal. I podkreśla, że Platformie zależy przede wszystkim na awanturze.- Oni potrafią tylko złożyć projekt, pokrzyczeć i mieć w pogardzie cierpienie kogoś, kto naprawdę nie mógł dostać informacji o stanie zdrowia, śmierci osoby bliskiej.

Nie musimy papugować

Pawła Kowala nie martwi to, że posłowie znowu odrzucili projekty ustaw o związkach partnerskich. Bo do zwolenników takich regulacji nie należy. - Gdybym zdecydował się do życia na kocią łapę, to nie mam poczucia, że zaraz państwo powinno w to ingerować. Widzę niekonsekwencje części zwolenników związków partnerskich. Z jednej strony mówią, że chcą wolności. A z drugiej - koniecznie chcą swój stan regulować przez urzędnika - stwierdził.

Polityka nie przekonuje argument, że znaczna część krajów Unii Europejskiej wprowadziła już regulacje dotyczące związków partnerskich. Bo jak podkreślał, "nie zawsze musimy naśladować, jak papuga".

- Mamy swoją bardzo dobrą tradycję. Na przykład Polska była jednym z pierwszych krajów, który pozwolił głosować kobietom - przypomniał szef PJN.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Kowal: Dwulicowej PO zależy tylko na awanturach. A sprawy dostępu do informacji medycznej dotąd nie załatwiła
Zaloguj się
 • ekomorda

  Oceniono 8 razy 8

  Kowal nie pitol tylko pokaż swoje osiągnięcia w EU. Zostałeś tam posłem nie dlatego że cię tak ludzie chcieli a tylko dlatego że Zbychu Z. zrobił świetny wynik i dlatego się załapałeś...Czyli bierz się do roboty w Brukseli a nie wycieraj się po wszystkich możliwych radiach i tv. Zobaczymy kto cię teraz wybierze bo wybory do EU się zbliżają.

 • demolka666

  Oceniono 7 razy 7

  dlaczego niegłupi kowal gada tak głupie rzeczy?... czy on nie rozumie, że to przynosi wstyd jego inteligencji??

 • anakonda22

  Oceniono 7 razy 7

  ..wszystkie pisdzielcowate mendy cały czas walą na "niepolslie' publikatory"...A jak telefonik zadzwoni, to ryje pchają przed kamery...Ten kretyn zamiast być dziś w Brukseli, poniedziałek spędził na wizytach w przeróżnistych niepolskich stacjach..horror...

 • realizmforte2

  Oceniono 6 razy 6

  Odezwał się siedmiolicowy Kowal.

 • androsak

  Oceniono 7 razy 5

  czy Kowal zrezygnował z mandatu europosła, bo pełno go wszędzie z wyjątkiem Brukseli

 • ciemnyludd

  Oceniono 4 razy 4

  Kowal to facet inteligentny i obyty w świecie... FASCYNUJE, JAK ON MOŻE NADAL "ROBIĆ" ZA MAGNETOFON JARKA w stylu Błaszczaka, czy Hofmana o wyjątkowo pancernych głowach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX