"Pan, przepraszam, pani". Tak Pawłowicz obrażała Grodzką. A potem się z tego śmiała

W sieci pojawił się film, na którym prof. Krystyna Pawłowicz wyśmiewa się ze zmiany płci przez Annę Grodzką. Posłanka PiS mówi tam o sytuacji z programu "Sterniczki", gdzie dwukrotnie zwróciła się do Grodzkiej per "pan". Potem - jak wynika z nagrania "Sterniczek" - przepraszała. Ale jej słowa z nagrania świadczą, na ile szczere były te przeprosiny.
Jak dokładnie wyglądała dyskusja w programie "Sterniczki" 18 lutego 2012 roku i jak wyglądają w jej świetle ostatnie słowa Pawłowicz? Rozmowa w "Jedynce" dotyczyła m.in. Funduszu Kościelnego. - Kościół bierze kasę od państwa - zaatakowała Grodzka. Na ostrą reakcję posłanki PiS nie trzeba było długo czekać. Zwracając się do Grodzkiej, dwukrotnie powiedziała "pan".

- Proszę nie pomawiać Kościoła, bo pan, przepraszam, pani, popełnia teraz przestępstwo. To jest bezpodstawne, mówię do pani Grodzkiej. Jakie pan ma dowody? Jakie pani ma dowody, przepraszam bardzo - mówiła Pawłowicz.

Do Grodzkiej per "pan". "Przepraszam". Czyżby?

- Niech pani się nie myli w formie, bardzo panią proszę - powiedziała wtedy posłanka Ruchu Palikota, która przeszła operację zmiany płci. - Przepraszam, to niezależne ode mnie, w ferworze dyskusji - tłumaczyła się Pawłowicz.

Czy przepraszała szczerze? Ujawnione niedawno nagranie temu przeczy. - Proszę ten ferwor [dyskusji] trochę pohamować - mówiła w "Sterniczkach" Anna Grodzka. Najwyraźniej na spotkaniu w Mińsku Mazowieckim posłanka Pawłowicz znów była w ferworze dyskusji. Znieważała posłankę Grodzką, kwestionując, że jest ona kobietą.

- Do tego Grodzkiego, bo jak widzę faceta obok siebie, to jak mogę się zwracać "proszę pani", mówię: "Jak się człowiek nażre hormonów, to nie staje się kobietą". W jednej audycji w radiu byliśmy razem i on udowadniał, że jest kobietą. No jaka pani, no twarz boksera - mówiła z wyraźną satysfakcją Pawłowicz, przy oklaskach rozbawionej sali. Najwyraźniej - jak widać - wyrzutów sumienia w tej sprawie nie ma."Pan Rydzyk" i "Pan Grodzka"

To nie pierwszy raz, kiedy Anna Grodzka usłyszała wobec siebie "pan". W podobny sposób zwrócił się do posłanki Ruchu Palikota poseł PiS Jan Dziedziczak na posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu, kiedy Grodzka zwróciła się per "pan" do o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
"Pan, przepraszam, pani". Tak Pawłowicz obrażała Grodzką. A potem się z tego śmiała
Zaloguj się
 • kiki_pawelek

  Oceniono 25 razy 21

  Aby wejsc do PIS trzeba chyba zdac specjalny egzamin na chamstwo. Pawlowicz zapewne zdala go z najwyzszymi ocenami. A swoja droga zastanawia to, czego uczy sie "katolikow"...wszyscy zyja w zgodzie z naukami KK, a chamstwo i nienawisc do blizniego az sie z nich wylewa....

 • niktwazny126

  Oceniono 18 razy 14

  Iście uniwersytecki poziom panny profesor. Skoro nie zrozumiała, że kompromituje zwłaszcza siebie, to intelekt w zaniku. Młodzi ludzie są teraz dość krytyczni, ciekawe, jak poważnie będą traktować taką panią profesor. Kształcić się u takiej to wstyd ogromny. Pokazła publicznie, jak nie powinien achowywać się dorosly, wykształcony, kulturalny człowiek. Wstyd.

 • ciemnyludd

  Oceniono 17 razy 11

  Poziom kultury pani profesor odpowiada poziomowi jej "profesury".... DOŻYWOTNIEJ I NADANEJ PRZEZ PAŃSTWO...jak to w Polsce. Gdyby była normalnym profesorem, czyli WYKŁADOWCĄ zatrudnioną przez jakąś wyższą uczelnię na świecie, JEJ PORAŻAJĄCA GŁUPOTA SPOWODOWAŁABY JEJ NATYCHMIASTOWE WYWALENIE NA PYSK PRZEZ PRACODAWCĘ, inaczej uczelnia po czymś takim by ZBANKRUTOWAŁA....Ale w polskim uniwersytecie NAPRAWDĘ NIC JEJ NIE GROZI, bo przecież ta paniusia ma patent na mądrość potwierdzoną przez samego prezydenta...

 • zelalem

  Oceniono 16 razy 10

  Boże, chroń nas przed takimi subtelnymi, delikatnymi i urodziwymi tworami, jak pani Pawłowicz!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 9 razy 7

  "Kabaret Moralnego ADHD" w głębokim terenie w trakcie prania moherowych beretów odnióslł kolejny, spektakularny sukces.

 • andrzej1.61

  Oceniono 11 razy 7

  Miłość bliźniego, tolerancja, nie czyń drugiemu co tobie niemiłe. Oto prawdziwe oblicze katolicyzmu ala rydzyk, episkopatu i tego całego szamba (nie łączyć z chrześcijaństwem) po prostu zwykła szumowina.

 • rot.leszek

  Oceniono 11 razy 7

  Podejrzewam ze Pawlowicz, wtedy w sejmie, tak do konca soba nie byla jeszcze, przypuszczalnie rzuca "miesem" na lewo i prawo na codzien

  A i pewnie (sorry) - przypier*olic potrafi ...

 • dadziobdg

  Oceniono 4 razy 2

  a która to ta o twarzy boksera?

 • plautilla

  Oceniono 2 razy 0

  STOP brutalnemu lobbingowi agentów lgbt na posłów RP !
  NIE CHCEMY, by nasze dzieci dostały przyzwolenie ustawowe na homoseksualizm !
  STOP tolerancji dla polityków promujących w sejmie legalizację związków pederastów
  i innych dewiantów seksualnych i moralnych !
  STOP krzykliwemu marginesowi społecznemu dewiantów, którzy mają dużo środków
  i czasu by lobbować za legalizacją występku. Ojcowie i matki zapracowani i zajęci wychowywaniem
  dzieci nie mają sił, aby bronić swych rodzin przed dewiantami.
  Kim są mocodawcy polskich wyrobników Wielkiego Geja promujący anarchię moralną ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX