PO poprze Grodzką? "Zwykle szanowaliśmy decyzje innych klubów"

Małgorzata Kidawa-Błońska liczy na to, że PO poprze kandydaturę Anny Grodzkiej. Posłanka RP ma zastąpić Wandę Nowicką na stanowisku wicemarszałek Sejmu. - Jak inne kluby proponowały kandydata, to PO zwykle szanowała tę decyzję - mówiła w TOK FM. Posłanka PO zasugerowała też, że Grodzka może mieć zbyt małe doświadczenie, żeby dobrze zastąpić Nowicką. Wg Kidawy-Błońskiej, Janusz Palikot robi Annie Grodzkiej "nie najbardziej szczerą przysługę", forsując jej kandydaturę.
Jeszcze w tym tygodniu dowiemy się, czy Anna Grodzka będzie kandydatką Ruchu Palikota na stanowisko wicemarszałek Sejmu. Janusz Palikot zasugerował, że to ona byłaby najlepszą kandydatką na stanowisko, które zwalnia Wanda Nowicka.

Kandydatura posłanki Grodzkiej może mieć kłopot ze zdobyciem poparcia większości posłów. Szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak, już zapowiedział w Polskim Radiu, że nie będzie poparcia dla tej kandydatury.

Jak zachowa się Platforma Obywatelska? - Do tej pory jak kluby proponowały kandydata, to PO zwykle szanowała tę decyzję. Chciałabym, żeby choć część cywilizowanych zwyczajów w naszym Sejmie została - stwierdziła wiceprzewodnicząca klubu Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska.

Nowicka lepsza...

Posłanka PO zasugerowała, że Annie Grodzkiej brakuje doświadczenia. - Mam wrażenie, że Janusz Palikot robi jej nie najbardziej szczerą przysługę, wystawiając w tak trudnym momencie. Wiele osób pozytywnie oceniało Wandę Nowicką, miała duży autorytet. Nie wiem, czy Anna Grodzka ma tyle doświadczania, żeby sobie z tym stanowiskiem poradzić - mówiła Kidawa-Błońska w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
PO poprze Grodzką? "Zwykle szanowaliśmy decyzje innych klubów"
Zaloguj się
 • szats69

  Oceniono 16 razy 14

  A dlaczego by nie miała poprzeć? Ten sejm to jest żenada, zastanawia się czy osoba, która zmieniła płeć może być marszałkiem... A dlaczego nie do cholery?

 • niktwazny126

  Oceniono 12 razy 12

  Poprze czy nie poprze, pani Anna nie będzie miała w tym sejmowym srodowisku łatwego życia. Ci tolerancyjni wybrańcy narodu zrobia wszystko, zeby jej pokazać swoją wyższość, żeby upokorzyć i zlekceważyć. Takie panny Krysie i inni jej podobni nie zniosą takiej "zniewagi" na sali sejmowej, w ktorej przeciez krzyż wisi "przez zasiedzenie". Śmieszny argument, czy pani Grodzka sobie poradzi ze stukaniem laską marszalkowską i z udzielaniem glosu...

 • ciemnyludd

  Oceniono 18 razy 10

  Platforma tak poprze kandydaturę pani Grodzkiej jak poparło "poparło" już 3 projekty ustaw w/s związków partnerskich... SPOWIEDNICY POSŁÓW NIE POZWOLĄ !!!

 • gabrielr

  Oceniono 1 raz 1

  Za te słowa Kidawa-Błońska powinna stanąć przed sądem Grodzkim.

 • szmaciarewicz

  Oceniono 13 razy -9

  Grodzka ma fujarę i nie podnosi nam partetu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX