Palikot o wypowiedziach posłów PiS: To jest język Himmlera

Janusz Palikot zapowiada złożenie do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej wniosku o ukaranie Krystyny Pawłowicz za wypowiedzi o Annie Grodzkiej i homoseksualistach. Planuje też oddać sprawę do sądu. - To są wypowiedzi faszystowskie. To taka sama mowa jak Himmlera w 1937 roku - przekonuje Palikot w TVN24.
- Posłanka Grodzka wygląda jak bokser - stwierdziła Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS. Mariusz Błaszczak, również z PiS, powiedział natomiast, że posłankę Grodzką zapamiętał tylko dlatego, że była kiedyś mężczyzną. Te wypowiedzi ostro skomentował Janusz Palikot: "To są wypowiedzi faszystowskie. Oprócz tego było kilka jeszcze innych".Tak samo mówił Himmler

- Mówienie, że homoseksualiści są bezproduktywni dla narodu, bo nie mają dzieci i w związku z tym powinni mieć ograniczone prawa, to jest język Himmlera, to jest język z 1937-1938 roku, głównych faszystów - stwierdził Palikot. Przytoczył też wypowiedź Heinricha Himmlera - jednego z przywódców III Rzeszy - z 1937 roku: "Niektórzy homoseksualiści uważają, że to, co oni robią, jest ich prywatnym życiem. Życie seksualne nie jest już prywatną sprawą, ponieważ dotyczy przeżycia narodu. To jest różnica między zawładnięciem świata a samozniszczeniem".

- To jest ta sama mowa, ta sama mantra - skomentował, odnosząc się do wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, Mariusza Błaszczaka i innych posłów ostro wypowiadających się o homoseksualistach podczas sejmowej debaty. - Na szczęście dziś jeszcze Kaczyński i Błaszczak nie rządzą w Polsce, nie wysyłają homoseksualistów do więzień. Ale to jest dokładnie ta atmosfera, ten język - podsumował.

Nie ma zgody na faszyzm

Janusz Palikot zapowiedział, że nie ograniczy się do wniosku do Komisji Etyki Poselskiej. - W związku z tym, że oni się zachowują jak faszyści, zatrudniliśmy adwokatów, którzy przygotowują odpowiedni bezprecedensowy wniosek - poinformował. Dodał, że właściwymi - w jego przekonaniu - konsekwencjami byłby zakaz pełnienia funkcji publicznych oraz zakaz prowadzenia działalności politycznej. - Trzeba zgodnie z konstytucją wyegzekwować niemożliwość promowania faszyzmu, czym zajmuje się pani Pawłowicz - podsumował.

Janusz Palikot określił też wypowiedzi Krystyny Pawłowicz i Mariusza Błaszczaka jako element świadomej polityki Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem to reakcja na zagrożenie ze strony Młodzieży Wszechpolskiej i ONR.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Palikot o wypowiedziach posłów PiS: To jest język Himmlera
Zaloguj się
 • kubadziu

  Oceniono 23 razy 23

  Popieram. Nie chcę, aby w moim kraju tak obrzydliwe wypowiedzi osób, które mają reprezentować społeczeństwo, były tolerowane.

 • banan125

  Oceniono 20 razy 20

  BRAWO Panie Palikot !

  niech wreszcie ktoś się dobierze do tych mieszczańskich polskich, katolickich KOŁTUNÓW..... ,
  którzy nie cpozytecznego dla Polaków nie robia oprócz
  - wiecznego lansowania się
  i
  - wchodzenia do d...py czarnej mafii

 • hiszpania170909

  Oceniono 17 razy 17

  brawo Palikot, trzeba pogonic te faszystowska "bura suke". Nie dosc ze brzydka to jeszcze chamska

 • skynet1234

  Oceniono 13 razy 13

  To jest język Himmlera i całej polskiej prawicy Do tego język KK w Polsce -> nawet w Cz-wie broni się kiboli, których język pozostawia wiele do życzenia. Swoją drogą współczuję studentom tej - o zgrozo - Pani Profesor... Ja bym się z takiej uczelnii wypisał a będąc Rektorem wywalił Krystynę na zbity pysk!

 • choleryk_wwa

  Oceniono 11 razy 11

  Skoro wg. Pawłowicz i PISu, homoseksualiści są bezproduktywni dla narodu, bo nie mają dzieci i w związku z tym powinni mieć ograniczone prawa, to ograniczanie praw powinno się zacząć od samej pani Pawłowicz i m.in. Kaczyńskiego. Nie dość że dzieci nie mają, to są już leciwi, więc będą jeszcze większym ciężarem dla budżetu i Państwa. Nie pozostaje im nic innego jak ulżenie budżetowi poprzez jakieś zbiorowe seppuku, czy coś w tym stylu. Chociaż z drugiej strony seppuku popełnić może klasa wyższa, a nasza zaściankowa prawica ze swoimi kretyńskimi anysemickimi i kseno- i homo-fobicznymi wypowiedziami do klasy wyższej się po prostu nie zalicza. Zostaje im in rzucić się pod rozpędzonego meleksa z Karolem Karskim za kierownicą!!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 9 razy 9

  ".....I znowu mówią, że Ford… że kino…
  Że Bóg… że Rosja… radio, sport, wojna…
  Warstwami rośnie brednia potworna,
  I w dżungli zdarzeń widmami płyną.

  Głowę rozdętą i coraz cięższą
  Ku wieczorowi ślepo zwieszają.
  Pod łóżka włażą, złodzieja węszą,
  Łbem o nocniki chłodne trącając.

  I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki,
  Spodnie na tyłkach zacerowane,
  Własność wielebną, święte nabytki,
  Swoje, wyłączne, zapracowane.

  Potem się modlą: “od nagłej śmierci…
  …od wojny… głodu… odpoczywanie”
  I zasypiają z mordą na piersi
  W strasznych mieszkaniach straszni mieszczanie."
  ---------------------
  I niech mi ktoś powie że coś się od czasów Tuwima zmieniło...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 6 razy 6

  Brawo p.Januszu!Trzeba straganiarzy nauczyć kultury, bo rozumu już nie da się wtłoczyć w te zastukane móżdżki.

 • yani-51

  Oceniono 3 razy 3

  Spotkalem w zyciu inteligentnych ludzi po szkole zawodowej...
  teraz, poznajemy chamow z dyplomami i tytulami profesorow

 • joaknessim

  Oceniono 3 razy 3

  Według mnie Palikot źle się do tego zabiera, sprawa powinna trafić do sądu na odstawie naruszenia dóbr osobistych, a nie faszystowskich wypowiedzi. Tym niemniej popieram.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX