Borowski: Konserwatywne skrzydło szkodzi PO. Erozja elektoratu

Zdaniem senatora Marka Borowskiego PO zapłaci utratą poparcia za porażkę w sprawie związków partnerskich. Jak mówił w TOK FM, konserwatyści przynoszą Platformie więcej strat niż zysków. - W sprawie związków wielu ludzi liczyło na PO. A bardzo konserwatywny wyborca ma jeszcze do wyboru PiS czy SP - stwierdził Borowski
Zmian w rządzie na razie nie ma. Jarosław Gowin zachował stanowisko.

Według senatora Marka Borowskiego jest złym ministrem sprawiedliwości. I wykorzystuje stanowisko w rządzie dla "umacniania konserwatywnego i szkodliwego skrzydła PO". A najbardziej szkodzi to samej Platformie.

- Oczywiście konserwatyści przysparzają PO wyborców. Ale w pewnych momentach straty są większe niż zyski. Bardzo konserwatywny wyborca ma jeszcze do wyboru PiS czy SP. A w sprawie związków partnerskich wielu ludzi liczyło na Platformę - mówił senator w "Poranku Radia TOK FM".

Jak podkreślał, zawiedzione nadzieje liberalnych wyborców Platformy mogą się skończyć "erozją elektoratu". - Moim zdaniem sondaże pokażą, że strata poparcia jest - dodał Borowski.

Odwołać można niekoniecznie za brak lojalności

Senator niezależny rozumie rozterki premiera - odwołanie min. Jarosława Gowina jest trudne, ze względu na niewielką przewagę, jaką ma w Sejmie koalicja PO-PSL.

Borowski doskonale zdaje sobie sprawę, że ukaranie ministra dymisją po sprawie związków partnerskich byłoby wodą na młyn konserwatystów z PO. Ale zdaniem gościa TOK FM Donald Tusk ma wyjście. - Ocena działalności Jarosława Gowina jako ministra może uzasadniać jego odwołanie - uważa senator.

Zdaniem Marka Borowskiego lista win szefa resortu sprawiedliwości jest bardzo długa. - Nie bardzo widać pozytywne zmiany w sądownictwie. Jest projekt zmian w prokuraturze, który już wzbudza bardzo poważne kontrowersje. Jest deregulacja, która utknęła - wyliczał.

A może wotum nieufności?

Może się okazać, że nim premier zdecyduje się na bardziej radykalne kroki wobec niepokornego ministra, dojdzie do ofensywy sejmowych przeciwników Jarosława Gowina. Ryszard Kalisz z SLD zasugerował, że dobrym pomysłem jest przygotowanie wniosku o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości. Za złą sytuację w wymiarze sprawiedliwości, m.in. likwidację sądów w powiatach.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (68)
Borowski: Konserwatywne skrzydło szkodzi PO. Erozja elektoratu
Zaloguj się
 • hans_close

  Oceniono 145 razy 105

  Coś w tym jest, nawet ja jestem w stanie poprzeć Palikota, jeżeli nie zniszczy wolnego rynku i zerwie konkordat.

 • jael53

  Oceniono 69 razy 51

  Od lat czytam PO jako "Partia Obłudników". Na ich liberalizm nie dałam się nabrać. Ale nie tylko dla liberałów - dla przyzwoitych konserwatystów takie "tańce godowe", jakie wyprawia się wokół (kompromitującego) ministra są żenujące.

 • nadordynariusz

  Oceniono 71 razy 47

  Jeśli Palikot tego nie spierdzieli to w kolejnych wyborach koalicja PO - RP będzie jak najbardziej możliwa. Oczywiście mowa o PO po odcięciu prawego skrzydła. To otworzy możliwość kilku ważnych zmian w Polsce, które zapoczątkują wychodzenie naszego kraju z bagna w którym tkwimy.

 • papaleone

  Oceniono 37 razy 33

  Gowin musi odejść.
  Palikota na ministra

 • hrac

  Oceniono 33 razy 27

  W tym skrzydle PO , poprzez zakony czy coś, może ulokować się agentura obcego monarchy

 • w12121

  Oceniono 33 razy 23

  Coz sie dziwic, skoro tak wielu poslow PO ustawilo sie w jednym szeregu z kolegami z PiS do zlizywania smietany spod zadartej sutanny.

 • dekaton

  Oceniono 29 razy 21

  Słyszałem, że u jednego ze znanych posłów PO pojawiły się stygmaty objawiające się krwawiącymi ranami na końcach palców rąk. Udał się więc do lekarza w celu ustalenia przyczyny tego zjawiska. Podczas wywiadu lekarskiego oświaczył, że przed głosowaniem nt. związkow partnerskich bił sie z myślami i drapał po głowie. Chirurg przeciął skórę czaszki - a tam beton...

 • wol777

  Oceniono 19 razy 15

  Gowin bez PO bedzie szaraczkiem.W PiSie nawet teczki prezesa do noszenia nie dostanie.Partie którą ewentualnie chciałby stworzyć dostanie 1% poparcia.Kreuje sie na przywódce konserwatystów w PO,choc rzeczywistośc jest inna.To jego pięć minut.Koniec będzie tym bardziej bolesny,chyba że nastapi opamietanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX