Nowicka: Wybór Grodzkiej zmyłby hańbę z Sejmu

- Jeśli Anna Grodzka zostanie wybrana, to zmieni oblicze parlamentu i w jakiś sposób zmaże hańbę głosowania nad związkami partnerskimi - powiedziała w ?Trójce? Wanda Nowicka, która dzisiaj prawdopodobnie zostanie odwołana z funkcji wicemarszałek Sejmu.
Decyzja o tym, kto zastąpi Nowicką, ma zapaść po południu na posiedzeniu klubu parlamentarnego Ruchu Palikota. Propozycję objęcia funkcji wicemarszałka dostała od szefa Ruchu Palikota posłanka Anna Grodzka.

Sama Nowicka oświadczyła dzisiaj, że poprze w głosowaniu Grodzką. - Każdy poseł ma prawo reprezentować parlament, jeśli spełnia określone kwalifikacje, Anna Grodzka je spełnia. A jeśli ten bardzo konserwatywny Sejm zagłosowałby za Grodzką, to byłaby wielka decyzja - powiedziała Nowicka.

"Stałam się symbolem pewnej zmiany"

Klub Ruchu Palikota wycofał w ubiegłym tygodniu poparcie dla Wandy Nowickiej jako wicemarszałek Sejmu i zapowiedział wniosek o jej odwołanie. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie. Wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne.

Poza Ruchem Palikota żaden z klubów nie zdecydował się odwołać swojego wicemarszałka. - Przyjmuję sankcję, która mnie spotkała. Ale nie czuję się winna, nie złamałam prawa. Zachowałam się zgodnie z obyczajami panującymi od lat. Stałam się symbolem pewnej zmiany - powiedziała Nowicka.

"Osoba transpłciowa jest w stanie podołać trudnym zadaniom"

- Jestem predestynowana, by kontynuować pracę Wandy Nowickiej. Wiem, o co jej chodziło, i mogę tę pracę podjąć - powiedziała Anna Grodzka w radiowej Jedynce. 

I zaznaczyła: - Jeżeli będę w stanie pokazać, że osoba transpłciowa jest w stanie podołać trudnym zadaniom, będzie to realizacja tej misji. Każdy powinien mieć szansę w polskim społeczeństwie. A problem osób transpłciowych jest zamiatany pod dywan. Wiele jest nienawiści w Polsce.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (63)
Nowicka: Wybór Grodzkiej zmyłby hańbę z Sejmu
Zaloguj się
 • zorn.gottes

  Oceniono 59 razy 31

  posłanka grodzka ma w sobie więcej wdzięku i powabu niż profesor(!) pawłowicz. o manierach i kulturze już nie wspomnę. jeśli chodzi o IQ - przepaść jest jeszcze większa.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 46 razy 28

  Hańbę z Sejmu może zmyć jedynie zerwanie Konkordatu. Taka decyzja radykalnie usprawniła by działanie Państwa i przywróciła zdrowy rozsądek pOsłom z fobią watykańską.

 • andy18m

  Oceniono 27 razy 23

  "Wybór Grodzkiej zmyłby hańbę z Sejmu"
  W Polsce nie ma tyle pudru aby ten syf przykryć.

 • ciemnyludd

  Oceniono 42 razy 22

  Ta wypowiedź świadczy o KLASIE pani Nowickiej, która ma ustąpić miejsca pani Grodzkiej....R Z A D K O Ś Ć...

 • robert9998

  Oceniono 32 razy 18

  Pani posłanka Anna Grodzka, jako wicemarszałek sejmu, to pokazanie światu,że Polska nie jest taka, jak tworzą Gowin Zalek Pawłowicz i cała koalicja POPiS PSL SP.
  Pragną też dodać, ze pani posłanka Grodzka, jest najkompetentniejszą osobą w klubie poselskim Ruch Palikota.
  pani Anno trzymam kciuki, pani zwycięstwo w tym głosowaniu, to zwycięstwo normalności nad ciemnogrodem i fobiami!

 • berecik-niemoherowy

  Oceniono 18 razy 6

  Czy zauważyliście, że tylko katolskie sqrwielstwo jest zajadłe, chamskie i nietolerancyjne? Nie wierzycie? Wejdźcie na forum SE!

 • von_seydlitz

  Oceniono 30 razy 6

  Jaką Hańbę?

  Podkreśliłby zidiocenie duuużej części Sejmu....

 • tulencja

  Oceniono 19 razy 3

  Pani Anno, trzymamy kciuki!

 • dylemacik

  Oceniono 33 razy 3

  Nie wiem, czy zmyłby "hańbę", ale byłby niezłym żartem. Media w wielu krajach miałyby ubaw po pachy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX