Anna Grodzka kandydatką na wicemarszałkinię Sejmu

Posłanka Anna Grodzka została oficjalnie kandydatką prezydium Ruchu Palikota na stanowisko wicemarszałkini Sejmu. Prezydium poparło ją jednomyślnie. Grodzka ma zastąpić Wandę Nowicką.
Grodzką rekomendowało prezydium klubu Ruchu Palikota. - O godz. 15 przedstawię kandydaturę Grodzkiej na posiedzeniu klubu. Mam nadzieję, że wynik głosowania będzie podobny - mówił po prezydium Janusz Palikot.

- Mamy tradycję, że kluby, które weszły do Sejmu, mają prawo do takich funkcji jak wicemarszałkini czy wicemarszałek. Liczę na to, że PO, SLD i PSL będą wierne tej tradycji - podkreślił szef Ruchu Palikota. - Jesteśmy teraz trzecią siłą w parlamencie, a może po wyborach trzecią będzie Platforma i tej tradycji powinniśmy bronić - dodał.

Miller: Wątpię, by Nowicka została odwołana

Co na to SLD? - Jak marszałek Nowicka zostanie odwołana, w co wątpię to wtedy będziemy się ustosunkowywać. A do dzisiaj nie wpłynął wniosek o odwołanie marszałek Nowickiej - powiedział poseł SLD Leszek Miller.

- Jeśli moja kandydatura uznawana jest za prowokacyjną, to świetnie. Moją misją zawsze było dbać o to, żeby ludzie byli traktowani równo - powiedziała posłanka Anna Grodzka.

Nagrody i odwołanie Nowickiej

Klub Ruchu Palikota wycofał w ubiegłym tygodniu poparcie dla Wandy Nowickiej jako wicemarszałkini Sejmu i zapowiedział wniosek o jej odwołanie. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 r. - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie.

Wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne. Poza Ruchem Palikota żaden z klubów nie zdecydował się jednak odwołać swojego wicemarszałka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Anna Grodzka kandydatką na wicemarszałkinię Sejmu
Zaloguj się
  • ergo_zywy

    Oceniono 7 razy 1

    Pełno tu polskich skrajnie chamskich wpisów, da się to wytłumaczyć tym że inteligencja została wymordowana przez naszych sąsiadów,a pozostał jedynie klepiskowy motłoch!!!!Motłochu chce zaważyć że Polska jest już od 20lat wolna!Czas na naukę kinderszuby, ja wiem, że inteligencję nabywa się z upływem wielu pokoleń a to nie takie proste!Spóbuj motłochu bo może się to w wolej Polsce kiedyś przydać!

  • arkadiusz_ch

    Oceniono 4 razy 0

    Osobiście całkowicie pochwalam tę propozycję. Ale już widzę reakcje kołtunów po wyborze pani Grodzkiej na to stanowisko. Obawiam się, że przy najbliższej okazji w sejmie RP dojdzie do rozlewu krwi. Potencjał nietolerancji jest zbyt duży. Nie można jednak stać w miejscu, czas na TRANSFORMACJę w mózgach większości posłów. Trzymam kciuki - pani Anno!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX