Po co dolewać oliwy do ognia? Opozycja szkodzi Polsce, w sprawie pieniędzy na drogi

Opozycja zgodnie krytykuje rząd, po zablokowaniu przez KE pieniądze na budowę dróg w Polsce. PiS, SLD i Solidarna Polska mówią o nieudolności rządu Donalda Tuska. Jest już także pomysł, żeby odwołać ministra Sławomira Nowaka. - Dziwi mnie stanowisko opozycji. To nadmuchiwanie balonu, dolewanie oliwy do ognia. To w gruncie rzeczy szkodzi Polsce - ocenia Tadeusz Mosz.
Prawo i Sprawiedliwość chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w sprawie wstrzymania przez Komisję Europejską funduszy na projekty drogowe. Dla PiS decyzja komisji to dowód na słabość administracji i nieprawidłowości przy wydatkowaniu środków unijnych.

SLD chce dymisji szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i sugeruje, że stanowisko powinien też stracić szef resortu transportu - Sławomir Nowak.

Zbigniew Ziobro zapowiada, że będzie chciał dowiedzieć się, na jakiej podstawie KE podjęła złą dla Polski decyzję. Ale podkreśla, że zablokowanie środków na budowę dróg świadczy o "nieudolności rządu Donalda Tuska".Ofensywą opozycji zaskoczony jest Tadeusz Mosz. - Dziwi mnie to nadmuchiwanie balonu, dolewanie oliwy do ognia. To szkodzi w gruncie rzeczy Polsce. Dajmy rządowi spokojnie negocjować - apelował gospodarz magazynu "EKG".

Kara, dla tych którzy wykryli oszustwo

Z decyzją Komisji Europejskiej nie zgadza się były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Bo wstrzymanie pieniędzy to kara dla tych, którzy wykryli oszustwo. - Mam nieodparte wrażenie, że blokując pieniądze, chce rozwiązać, w taki nieczysty sposób swoje bieżące problemy z płatnościami - stwierdził poseł PO w "Poranku Radia TOK FM".

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zapewniło, że unijne pieniądze będą odblokowane do połowy marca.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Po co dolewać oliwy do ognia? Opozycja szkodzi Polsce, w sprawie pieniędzy na drogi
Zaloguj się
 • halinnka.beauty

  Oceniono 27 razy 17

  dla opozycji dobro naszego kraju niestety nie ma najmniejszego znaczenia, liczą się tylko słupki bo ciemny lud wszystko kupi

 • andrzej1.61

  Oceniono 19 razy 13

  Im gorzej tym lepiej. Tak myślą i działają nasi politycy a naród, naród niech zdycha.

 • janosikowa54

  Oceniono 17 razy 13

  Na tym wlasnie polega plan PiS u na dojscie do wladzy. Kazdy pretekst jest dobry do krytyki rzadu w czambul. Dla nich "im gorzej tym lepiej". I niewazne czy to zaszkodzi Polsce i czy bedzie jeszcze potem czym rzadzic. Nasze musi byc na wierzchu! Za wszelka cene!
  A my obywatele, sie temu biernie przygladamy, czasami powsciekamy na jakims forum i nic.
  Zacznijmy walczyc o Jednomandatowe Okregi Wyborcze. Moze tedy droga? Moze chociaz czesc tych oszolomow z Sejmu juz tam sie nie znajdzie?

 • kap_jeden

  Oceniono 18 razy 12

  jak to po co? , przeciez szansa PiSu jest tylko wtedy gdy bedzie zle. Wiec z Rydzykiem o mór, wojne i grad modlimy sie do Pana.

  nota bene zmowy cenowe sa wykrywane w roznych krajach EU co pewien czas wcale nie tylko w Polsce. Stad niezwyle restrykcyjne prawo i kary .

 • paw73

  Oceniono 13 razy -5

  Mosz i media mainstreamowe, Agora tvn24 itp. postanowiły, wytłuczemy wszystkie termometry więc nikt nie będzie wiedział czy mają gorączkę, tak tez nie mówimy o tym jak zwala Tusk z Nowkiem, to uwieża ,ze są super wodzami.
  Polska straciła przez rządy Tuska Nowak Pawlaka i Piechocińskiego PO PSL, 4,5 mld na kolej, 16 mld na drogi, i już odebrane 3,5 mld, razem daje to 24 mld zł.,więc Mosz tylko nie mówcie o tym jakim beznadziejnym premierem jest Tusk.

 • mrkolek

  Oceniono 17 razy -7

  Postuluje delegalizację wszelkiej opozycji w Polsce.
  Ostatnie przykłady pokazują, że jest ona niepotrzebna. Sprawiła kłopot premierowi np. przez swoje projekty zwiazków partnerskich. Gdyby nie te propozycje - nie było by głosowania i społeczeństwo wiedzałoby nadal, że mamy zjednoczoną PO a tak to ..... szkoda gadać.

 • srololot

  Oceniono 10 razy -8

  jak wiadomo jest pan zwolennikiem wszystkiego co nie ujrzało światła dzienno które ten rząd zamiatał pod dywan oficjalnie , a nieoficjalne tylko taki kibic jak pan to wie na i tylko dziwić aby inaczej pan apelował , więc tylko splunąć , przemądrzały leciwy pampers ..........

 • babulinex

  Oceniono 15 razy -9

  Wrzód należy przeciąć. Inaczej cały organizm zainfekuje panie redaktorze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX