Dorn o Grodzkiej: Chciałbym, żeby przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu

- Takie osoby otacza aura dziwności, dziwaczności, a od tego już tylko krok do śmieszności i braku powagi. Chciałbym, żeby ten przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu - tak poseł Ludwik Dorn ocenił kandydaturę Anny Grodzkiej na wicemarszałka.
Klub Ruchu Palikota zdecydował, że kandydatką na funkcję wicemarszałka Sejmu będzie Anna Grodzka. Posłanka ma zastąpić na tym stanowisku Wandę Nowicką.

Zdaniem Ludwika Dorna, którego z kolei Solidarna Polska wystawiła na stanowisko wicemarszałka Sejmu, Anna Grodzka nie jest dobrym kandydatem. Gość TVP Info podkreślił, że nie zarzuca posłance Ruchu Palikota braku kompetencji, ale chodzi mu o coś zupełnie innego.

- Odwołuję się do argumentu, że jest to osoba, pani która była panem, dokonała zmiany płaci. Takie zaburzenie identyfikacji płciowej, które zdarza się, choć bardzo rzadko, to wielki ciężar i wielki ból. Pani Grodzka rozwiązała ten problem w taki sposób [poprzez zmianę płci - red.]. I moim zdaniem jakiekolwiek komentarze polityków w tej sprawie są niestosowne. Natomiast oczywiste jest jedno: żyjemy w społeczeństwie, powinien obowiązywać zdrowy rozsądek, trzeźwa ocena jak jesteśmy postrzegani przez innych. Niezależnie od swoich osobistych zalet bądź ich braku, pani Grodzka postrzegana jest przede wszystkim jako osoba transseksualna - powiedział Dorn.

"Takie osoby otacza aura dziwaczności"

Zdaniem Dorna, jeśli posłanka Grodzka zostanie wybrana wicemarszałkiem, to nikt nie będzie myślał o jej kompetencjach, czy wyrazistości jako osoby.

- Jeżeli jest wyrazista, to jest wyrazista nie z racji swoich poglądów, ale z racji swojego transseksualizmu. To nie jest wina pani Grodzkiej, i to nie ma nic wspólnego z atakiem na nią. Mój podstawowy argument jest taki, że takie osoby otacza aura dziwności, dziwaczności, a od tego już tylko krok do śmieszności i braku powagi. Chciałbym, żeby ten przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu. Było nie było to jest organ władzy naczelnej RP - mówił Ludwik Dorn.

"Poza kompetencja ważny jest też zdrowy rozsądek"

Według członka klubu Solidarnej Polski przy wyborze kandydata do prezydium Sejmu powinien obowiązywać - poza kompetencjami - również zdrowy rozsądek. - Na temat kompetencji pani posłanki Grodzkiej nie chcę się wypowiadać. Powinien obowiązywać zdrowy rozsądek i rozwaga. Na to, że instynktowna reakcja, która przez ludzi dobrze wychowanych jest tłumiona, jest poczucie dziwaczności, uśmieszek, nic nie poradzimy - przekonywał polityk SP.

Dorn nie chciał mówić o tym, jak posłanka Grodzka jest postrzegana w Sejmie i czy to prawda, że niektórzy posłowie nie podają jej ręki.

- Nie zaobserwowałem. Ja jestem posłem na Sejm, a nie redaktorem Pudelek.pl. Proszę mnie traktować jak dziennikarza sejmowego - dodał poirytowany Dorn.

Poseł stwierdził, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której Anna Grodzka zasiada w fotelu marszałka Sejmu, i z tego powodu jest przeciwny jej kandydaturze.

- A co będzie, jak pan przegra w głosowaniu? - zapytał prowadząca w TVP Info.

- Jestem posłem od 1997 roku i jestem jednym z niewielu, którzy byli i na wozie, i pod wozem. Byłem ministrem, posłem, szefem klubu, marszałkiem Sejmu, innymi słowy nic nie jest mi obce. Porażka też - podsumował Ludwik Dorn i dodał, że i tak w przypadku wyboru Grodzkiej to nie on, tylko Ewa Kopacz, będzie płatnikiem tej decyzji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (44)
Dorn o Grodzkiej: Chciałbym, żeby przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu
Zaloguj się
 • jpjareck

  Oceniono 59 razy 47

  Dornie durnie gadasz. Daremnie 16 rok z koryta siorbiesz. Efekt z tego taki, że po sejmie psa oprowadzasz i po oranżadzie język ci kołowacieje. Dziwaczne te twoje kompetencje.

 • skynet1234

  Oceniono 45 razy 41

  Za to ja chciałbym aby w prezydium Sejmu nie było głupoty i chamstwa! A już na pewno hipokryzji Pana Dorna skaczącego z kwiatka na kwiatek jak sprzedajna szuja!

 • white_lake

  Oceniono 46 razy 40

  odezwał się normalny!!!
  :))))))

 • rot.leszek

  Oceniono 42 razy 38

  Kon by sie usmial
  I to mowi facet , b,Marszalek Sejmu - ktoremu funkcjionariusze BORu wyprowadzali w godzinach sluzbowych psa na spacer...
  Pelna powaga Sejmu!

 • drummerin

  Oceniono 37 razy 29

  Logika Dorna wprawiła mnie w zażenowanie. Biedny, ograniczony homofob, który onegdaj zamienił się na łby ze swoim psem.

 • choleryk_wwa

  Oceniono 30 razy 22

  Dorna od lat otacza aura śmieszności i jakoś mu to nie przeszkadza. Grodzka to nie Marianna Rokita co prawda, nie ta aparycja i nie ten ... przebieg, ale Dorn powinien komentarze powstrzymać bo się tylko pogrąża.

 • frajtak

  Oceniono 25 razy 21

  Też bym chciał, ale niestety przylega już od dawna - marszałkiem był niejaki Lepper oraz inne indywidua o wątpliwym moralnym kręgosłupie...

 • ciemnyludd

  Oceniono 25 razy 19

  A Dorn to NIBY CO ?

 • jk1962

  Oceniono 26 razy 16

  Pijany Dorn:

  pl.gloria.tv/?media=117870

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX