"Zmiana płci to nie kwalifikacja"? Anna Grodzka jako posłanka [SPRAWDZAMY STATYSTYKI]

Anna Grodzka została kandydatką na wicemarszałka Sejmu. Reakcja polityków PO i PiS? Do przewidzenia: "Happening", "prowokacja Palikota", "dziwaczność", "zmiana płci to nie kwalifikacja". A jakie są fakty? Kim jest Anna Grodzka jako posłanka? Sprawdziliśmy. Oto liczby.
PiS zapowiedziało, że kandydatury Grodzkiej nie poprze i wystąpi o ograniczenie prezydium Sejmu, tak, by nie było w nim miejsca dla przedstawiciela RP. Dlaczego? Bo - według Mariusza Błaszczaka - działalność Palikota "wystawia na szwank opinię Polski na arenie międzynarodowej" i "sprowadza debatę publiczną do parteru". Przeciw jest też SP. - Grodzka jako wicemarszałek byłaby traktowana jak dziwaczna ciekawostka. To nie służyłoby Sejmowi. To nie kwestia braku szacunku, taka jest rzeczywistość - mówi Ludwik Dorn.

Donald Tusk zapewniał, że PO poprze Grodzką. Ale członkowie jego partii nastawieni są raczej sceptycznie. - Palikot chce sprowokować Sejm, stworzyć polityczny happening - mówi Grzegorz Schetyna. - Zasługi Grodzkiej nie są zbyt wielkie, wicemarszałek powinien mieć wyższy staż, większe osiągnięcia. Palikot robi nieuczciwie, wykorzystuje ją, żeby mówiono o tym w mediach - twierdzi Stefan Niesiołowski. I dodaje, że zmiana płci to za mała "kwalifikacja, by być wicemarszałkiem".

Udział w głosowaniach? Ponad 93 procent

Czy rzeczywiście - jak chce Stefan Niesiołowski - jedynie zmiana płci przemawia za kandydaturą Grodzkiej? Sprawdzamy. Posłanka Ruchu Palikota została wymieniona w zeszłorocznym rankingu najlepszych posłów "Polityki". Nie znalazła się na podium, ale eksperci wskazywali na jej dobre przygotowanie merytoryczne. Ma na koncie 21 wystąpień i 45 interpelacji. Udział w głosowaniach? Ponad 93 procent.

Grodzka jest wiceprzewodniczącą komisji kultury i środków przekazu oraz Parlamentarnej Grupy Kobiet. Przygotowała projekt ustawy o określaniu płci. Założyła parlamentarny zespół zrównoważonego rozwoju społeczeństwa Społeczeństwo Fair - podobne działają w innych krajach UE. Ryszard Kalisz, przewodniczący komisji ds. sprawiedliwości i praw człowieka, w której zasiada Grodzka, mówi o niej w "GW": - Jest niezwykle aktywną i pracowitą posłanką. Często zabiera głos. Przygotowuje projekty ustaw.

Poniżej statystyki Anny Grodzkiej, posłanki. Dla porównania pokazujemy wyniki innych posłów wymienionych w tym tekście.

{"mainEntityOfPage":{"url":"https://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,13334141,_Zmiana_plci_to_nie_kwalifikacja___Anna_Grodzka_jako.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"\"Zmiana płci to nie kwalifikacja\"? Anna Grodzka jako posłanka [SPRAWDZAMY STATYSTYKI]","datePublished":"2013-02-01T14:21:00Z","dateModified":"2013-02-01T14:40:27Z","articleSection":"Tokfm","description":"Anna Grodzka została kandydatką na wicemarszałka Sejmu. Reakcja polityków PO i PiS? Do przewidzenia: \"Happening\", \"prowokacja Palikota\", \"dziwaczność\", \"zmiana płci to nie kwalifikacja\". A jakie są fakty? Kim jest Anna Grodzka jako posłanka? Sprawdziliśmy. Oto liczby.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.tokfm.pl","logo":{"url":"https://www.tokfm.pl/logos/276.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"asz, fp","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"\"Zmiana płci to nie kwalifikacja\"? Anna Grodzka jako posłanka [SPRAWDZAMY STATYSTYKI]","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/46/76/cb/z13334086V,Statystyki-Anny-Grodzkiej-jako-poslanki.jpg","name":"Statystyki Anny Grodzkiej jako posłanki","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
"Zmiana płci to nie kwalifikacja"? Anna Grodzka jako posłanka [SPRAWDZAMY STATYSTYKI]
Zaloguj się
 • zelalem

  Oceniono 61 razy 43

  @endriu
  to, że o czymś nie słyszałeś, nie oznacza, że tego nie ma.
  Płeć jest wielowymiarowym zjawiskiem.
  Rozrożniamy płeć chromosomalną, hormonalną i psychiczną.
  Szczęśliwi, ktorym wszystkie trzy aspekty się zgadzają.
  Ale upośledzenie jednego aspektu nie dyskfalifikuje. Są faceci bez fiutka, są baby z brodą. Czy są facetami, czy babami decyduje psychika. Ona jest najważniejsza.
  Dlatego pani Grodzka jest kobietą, choćby miała laskę na pół metra!

 • docsnugg

  Oceniono 19 razy 13

  Cieszę się, że Pani poseł Grodzka stara się wypełniać swoje obowiązki jak należy.
  Zresztą wiązanie transpłciowości z rzetelnością w pracy jest raczej bez sensu.

  Natomiast pani Poseł Grodzka jest posłem 2 lat., "gadzinowe prawicówki" snują różne teorie spikowe, dlaczego Wyborcza nie napisze jaki było jej dotychczasowe doświadczenie zawodowe i organizacyjne przed przystąpieniem do Ruchu Palikota ? Nie wypominając wieku musi być spore...

  Po co ciekawskich odsyłać do innych źródeł

 • rbik53

  Oceniono 9 razy 1

  wg. posłów są ludzie lepsi (tzw. nadludzie; dawniejszy odpowiednik to: rasa nordycka) i tzw. ludzie gorszej kategorii (dawniejszy odpowiednik to: żydzi, cyganie, słowianie, pederaści i tym podobny "wkład do gazu").

 • smaczek

  0

  Burza w szklance wody zakończy sie, gdy wniosek (a tak powinno się stać) o dymisję Nowickiej zostanie przez Sejm odrzucony. Efekt propagandowy zmierzający do tego by pokazać, że Polska jest w nurcie obecnie obowiązującym - zostanie osiągnięty. Polacy mają tendencję do doczepiania sobie do czapek pawich piór. Miejmy nadzieję, że tym razem tak się nie stanie.

 • sop3

  Oceniono 12 razy -4

  Nie mam nic przeciw homoseksualistom,Grodzkim etc.Co wiecej, mam w najbliższej rodzinie małżenstwo homoseksualne z którymi żyjemy w b.dobrej komitywie,ale na miły Bóg,skończcie juz z tym tematem bo rzygać sie chce i zaczyna to przynośic skutek odwrotny od zamierzonego.Strach juz lodówke otworzyć!

 • nodens_pn

  Oceniono 26 razy -14

  Piłsudski i Dmowski w grobach się przewracają.
  Niech ci wszyscy palikotowcy i tuskowcy, te wszystkie Płatki i Środy, Szczuki puki i Biedronie, żakowsko wołkowe trzudki i lisowo paradowskie kółka różańca nienawiści do tradycji i katolicyzmu, niech oni Bogu dziękują, że w/w wielcy Polacy już nie żyją.

  Poustawiali by klocki w trymiga.

 • przytomny2

  Oceniono 28 razy -14

  Tak naprawdę to ani pos. Pawłowicz nie jest z mojej bajki ani posłanki Nowicka czy Grodzka.
  Nowicka chyba bardziej mi podpadła swoja histeryczną narracją i (za przeproszeniem) pieprzeniem o "hańbie sejmu", którą sejm "musi zmyć wybierając Grodzką" ... może już dosyć tych surrealistycznych oświadczeń Pani Poseł ... nie Pani jest powołana do sporządzania "listy hańby" tak samo jak nie jest do tego powołany pos. Macierewicz. Aby wnosić nową jakość do polityki trzeba mieć coś niebanalnego do powiedzenia, nie wystarczy powtarzać z uporem maniaka i podniesionym głosem o "cywilizowanych standardach" tak jakby się samemu te standardy kreowało na użytek swojej partii i jakby nie było od nich odwołania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX