Gliński: Gdybym był posłem, być może poparłbym Annę Grodzką

- Gdybym był posłem być może poparłbym Annę Grodzką. Nie mam żądnych uprzedzeń do osób, które np. zmieniły płeć. Natomiast kwestią pierwszorzędną byłyby kompetencyjne, a nie bardzo wiem, jakie kompetencja ma pani Grodzka - mówił w TOK FM prof. Piotr Gliński.
Posłanka Anna Grodzka została oficjalnie kandydatką prezydium Ruchu Palikota na stanowisko wicemarszałkini Sejmu. Prezydium poparło ją jednomyślnie. Grodzka ma zastąpić Wandę Nowicką. Aby to się stało, musi uzyskać poparcie Sejmu, a z tym może być kłopot. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak już zapowiedział w Polskim Radiu, że nie będzie poparcia dla tej kandydatury.

Tymczasem prof. Piotr Gliński, kandydat na premiera wysuwany przez Prawo i Sprawiedliwość nie wykluczył możliwości poparcia kandydatury Grodzkiej. - Gdybym był posłem to być może bym poparł Annę Grodzką. Nie mam żądnych uprzedzeń do osób, które np. zmieniły płeć. Natomiast kwestie pierwszorzędne byłyby kompetencyjne, a nie bardzo wiem, jakie kompetencja ma pani Grodzka - mówił w "Popołudniu Radia TOK FM"

"Styl Pawłowicz nie do zaakceptowania"

Prof. Gliński pytany przez Grzegorza Chlastę o ocenę ostrych wypowiedzi posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, przyznał, że nie akceptuje ich stylu. - Nie należy ludzi obrażać. Jeżeli były to wypowiedzi obrażające, to ze stylem się nie zgadzam. Ale co do ich treści to uważam, że pani Pawłowicz w jakimś zakresie ma rację, chociaż musiałbym ustosunkować się do konkretnych opinii. Stylu nie akceptuję - mówił socjolog. Zaznaczył, że jest przeciwny wprowadzeniu związków partnerskich.

"Nie wykluczam koalicji z SLD"

Już w przyszłym tygodniu do Sejmu ma trafić wniosek o wotum nieufności dla Donalda Tuska. Jego następca, według wnioskodawców, ma być właśnie Gliński. Jednak szanse na rząd "ekspercki" kandydata PiS są wyłącznie matematyczne.

Socjolog mówił, że nie wyklucza koalicji nawet z SLD. Co na to prezes PiS Jarosław Kaczyński? - Ja mam wolną rękę w takich rozmowach. Tak przynajmniej się umówiliśmy. Ja się nie zgadzam z przeszłością, ideologią, ale to jest partia, która funkcjonuje i trudną ją eliminować - mówił w TOK FM Gliński.

- Za to partia Palikota w sposób świadomy, jak mi się zdaje, chce niszczyć życie publiczne w Polsce i demokrację polską. Jeżeli ktoś w sposób świadomy i cyniczny obraża symbole religijne ważne dla milionów Polaków, to troszeczkę się sytuuje poza dopuszczalnym obszarem debaty publicznej - uważa prof. Gliński.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (58)
Gliński: Gdybym był posłem, być może poparłbym Annę Grodzką
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 87 razy 79

  ".....A gdybym był młotkowym, w fabryce z młotkiem szalał......"

 • jamcijest44

  Oceniono 61 razy 53

  "A gdybym był inteligentny, nie robiłbym u prezesa za słupa"...

 • krukpl

  Oceniono 56 razy 44

  Gliński ,Gliński gdzieś to nazwisko słyszałem ...a teraz pamiętam ten co myśli ,że jest premierem. W dodatku wczoraj pisałem o nim, no patrzcie jak łatwo i szybko o nim się zapomina .
  Jak to dobrze ,że tv i radio o nim mówią bo by chłopa normalnie się zapomniało całkowicie.

 • michr

  Oceniono 42 razy 40

  Gdyby pan Gliński był posłem PiS-u to głosowałby tak jak każe Jarosław Kaczyński

 • ciemnyludd

  Oceniono 47 razy 39

  K ł a m c z u s z e k... O ile by prezes pozwolił...

 • rot.leszek

  Oceniono 40 razy 32

  I dziwic sie ze Glinski znika co jakis czas zagadkowo Pewnie po takich czy innych ( nie wierzy w zamach) wypowiedziach , PiSowska czarna wolga porywa go na Zoliborz .do zakonspirowanego mieszkania Plaszczaka ..na dolek

 • ekomorda

  Oceniono 33 razy 29

  "Dopuszczalny obszar debaty publicznej" a co to jest i czym się to je? I coś mi się wydaje że posłowie szczególnie jednej partii notorycznie przekraczają dopuszczalne normy w debacie. Złóżcie już ten wniosek o wotum nieufności, niech się to już przewali i będzie spokój na jakiś czas...dopóki znowu nie zaczniecie kogoś odwoływać.

 • konigin

  Oceniono 35 razy 27

  Te wypowiedzi przeczace sobie to profesorska nowowmowa czy juz belkot zarazonego pisem ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX