Grodzka: Pawłowicz może mieć męski kariotyp. Ciekawa jestem, czy badała swoje geny

- Ciekawa jestem, czy Krystyna Pawłowicz badała swoje geny. Warto zauważyć też, że nie ma dzieci. Ta jej napaść jest dla mnie dziwna, bo wyniknęła tak nagle - mówi w rozmowie z portalem Onet.pl Anna Grodzka, komentując ataki posłanki PiS. Grodzka, transseksualna kandydatka Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu, zadeklarowała równocześnie, że jeśli wicemarszałkiem zostanie, nie będzie dążyć do przeforsowania w Sejmie adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
- Warto zauważyć, że pani Krystyna Pawłowicz nie ma dzieci. Ciekawa jestem, czy badała swoje geny - stwierdziła w rozmowie z portalem Onet.pl posłanka Ruchu Palikota.

Grodzka: Pawłowicz może mieć męski kariotyp

- Bo przy niewrażliwości na androgeny bardzo często osoba z kariotypem XY [męskim; kariotyp to pełny zestaw chromosomów komórki somatycznej organizmu, cecha charakterystyczna dla osobników tego samego gatunku i tej samej płci - red.] rozwija się w kierunku kobiecym, czyli po prostu jest kobietą, ale jej kariotyp jest męski - dodała Grodzka.

Komentując ataki posłanki Pawłowicz, stwierdziła, że "radykalnie nie podziela ani jej poglądów, ani jej agresywnego i napastliwego sposobu funkcjonowania w przestrzeni publicznej". - Zawsze się z nią witam i do tej pory mi odpowiadała. Ta jej napaść jest dla mnie dziwna, bo wyniknęła tak nagle. (...) Nie da się ukryć, że poglądy pani Pawłowicz - czyli dopasowywanie wszystkiego do jednej ideologii i eliminowanie z życia ludzi o odmiennych przekonaniach - przypominają faszyzm - stwierdziła Grodzka.

"Polska nie jest gotowa na adopcję dzieci przez gejów"

Kandydatka Ruchu Palikota na stanowisko wicemarszałka Sejmu podkreśliła też, że choć osobiście jest "za adopcją dzieci także przez pary homoseksualne", to w Polsce jest na to jeszcze za wcześnie.

- Nie homoseksualność powinna decydować o adopcji dzieci, ale jakość rodziny, która ma te dzieci wychowywać - mówiła Grodzka. - Uważam jednak, że Polska nie jest przygotowana na adopcję dzieci przez pary homoseksualne i na pewno jeszcze długo na to gotowa nie będzie - dodała. - W związku z tym mogę się zobowiązać, że jeśli zostałabym marszałkinią Sejmu, to nie mam zamiaru podejmować jakichkolwiek działań i deklaracji w tej sprawie - podkreśliła.

Anna Grodzka jest oficjalną kandydatką Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że kandydatki RP nie poprze, choć obyczaj sejmowy jest taki, że głosuje się za kandydatami do Prezydium Sejmu wyznaczanymi przez inne partie. Posłankę Grodzką w niewybrednych słowach skrytykował Ludwik Dorn.

Grodzka a jej krytycy. Sprawdziliśmy, jak pracują w Sejmie [WYKRESY]

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (38)
Grodzka: Pawłowicz może mieć męski kariotyp. Ciekawa jestem, czy badała swoje geny
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 70 razy 50

  ... absolutnie się nie ZGADZAMY!!!!... my mężczyźni nie zgadzamy się aby pawłowicz została mężczyzną!!!!!!!... kuźwa, jak pomyślę że miałaby razem z nami pić pivo, chodzić na dziewczyny... NIEEEEE!!!!!... a tak nawiasem: Czy zbadał ktoś kariotyp kaczyńskiego??? :)

 • ciemnyludd

  Oceniono 45 razy 35

  Jest prostsze wytłumaczenie.... Pawłowicz została UKĄSZONA przez Kościół katolicki nasz kochany....

 • kopandol

  Oceniono 39 razy 33

  Szanowna Pani Anno,
  chyba nie bardzo pani rozumie o co tu chodzi - nie ma sensu badać kariotypu ludzi pokroju Pani Pawłowicz ponieważ uważają oni , że Bóg stworzył ich takimi, a nie innymi i byłoby grzechem to zmieniać.
  A ponieważ większość z nich Bóg stworzył jako idiotów więc nie mają najmniejszego zamiaru udawać, że nimi nie są - ot i całe wyjaśnienie.
  Nie ma potrzeby zaprzęgać do tego genetyki...

 • fankover

  Oceniono 21 razy 17

  To było niepotrzebne Aniu. Pawlowicz sama się kompromituje. Nie zniżaj się do jej poziomu.

 • rot.leszek

  Oceniono 17 razy 13

  Normalnie Seksmisja...
  Niech jeszcze sie okaze ze Krycha ma owlosiona klate...

  Siostrooo! niech siostra mi zluzuje te pasy bo pisac nie moge

 • jezierskiadam

  Oceniono 12 razy 6

  Badania kariotypu braci Kaczyńskich zostały już dawno przeprowadzone.
  Podobnie jak badania kariotypów wszystkich co ważniejszych ludzi na świecie.

 • przybysz212

  Oceniono 11 razy 3

  Pani Anno, proszę nie zniżać się do tego poziomu dyskusji, który reprezentują Pani przeciwnicy. Po co to Pani?

 • macdorka

  Oceniono 5 razy 1

  Na początku kadencji pani Grodzkiej uważałam jej wystąpienia za happening Ruchu Palikota. Od pewnego czasu uważam że nie ma w sejmie bardziej kulturalnej i rzeczowej osoby. Myślę że jako marszałkini szansę wprowadzenia nowej jakości debat. O ile PIS pozwoli i powstrzyma swój neandertalizm.

 • lilianna1001

  0

  Kolejny tekst na temat wypowiedzi Pawłowicz? Skąd to się bierze? Tu jest odpowiedź:

  kontrowersje.net/dlaczego_artymowicz_nazwa_b_asika_chm_i_nadal_jest_profesorem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX