Kurski i Sasin o Grodzkiej. Siwiec nie wytrzymał. "Jesteście homofobami. Szkoda mi was"

Marek Siwiec ostro zareagował na wypowiedzi Jacka Kurskiego i Jacka Sasina o Annie Grodzkiej. - Wkoło stołu latają bzdury i słowa niegodne. Jesteście homofobami. To jest pewna ułomność w waszym charakterze. Można z tym walczyć - stwierdził europoseł w Radiu ZET.
Kandydatura posłanki Ruchu Palikota Anny Grodzkiej poróżniła polityków w porannym programie Moniki Olejnik w Radiu ZET. Jacek Kurski z Solidarnej Polski krytykował tę kandydaturę. Jego zdaniem to wystawienie osoby transseksualnej na tak ważne stanowisko jest prowokacją.

"Seksualność to nie kompetencja"

- Ruch Palikota nie powinien posiadać wicemarszałka - stwierdził i dodał, że ta partia wprowadza do polskiej polityki "wszystko, co złe". - Z tego swojego transseksualizmu Anna Grodzka zrobiła program polityczny. Nie ma zgody na to, by przez mianowanie na najwyższe stanowiska w państwie promować pewne postawy czy preferencje seksualne. To wariactwo - stwierdził Jacek Sasin w "Siódmym Dniu Tygodnia". - Jedyną kompetencją do sprawowania funkcji państwowej ma być seksualność? - grzmiał Sasin w Radiu ZET.

"Ostentacja i prowokacja"

Sasin, partyjny kolega Krystyny Pawłowicz, nie chciał komentować jej słynnego występu w Mińsku Mazowieckim, kiedy pogardliwie wypowiadała się o Grodzkiej. Poseł uważa, że każdy ma prawo wyrażania własnych poglądów. A posłance Ruchu Palikota radzi, by skorzystała z prawnych możliwości, jeśli poczuła się obrażona.

Solidarna Polska - jak zapewniał Jacek Kurski - ma szacunek do Anny Grodzkiej jako osoby. Ale nie chce jej na marszałka. - Mamy do czynienia z ostentacyjnie-prowokacyjną poprawnością polityczną. Grodzka ma być marszałkiem nie dlatego, że jest doświadczona, tylko dlatego, że jest transseksualistką. Na tym polega poważna polityka, że się traktuje ludzi na równi i dokonuje wyboru merytorycznego - mówił Kurski i zachwalał kandydaturę Ludwika Dorna (również niewybrednie wypowiadał się o Grodzkiej). Kurski dodał, że jedynym dokonaniem życiowym Grodzkiej jest "dokonanie chirurgiczne".

Sprawdziliśmy, jak pracują w Sejmie posłanka Grodzka i jej najostrzejsi krytycy. Zobacz wykresy>>

Siwiec: Jesteście homofobami

Marek Siwiec na takie dictum nie wytrzymał: To jest pogardliwe, obraźliwe. Po co to? To nie ta klasa. Wokół stołu latają bzdury i niegodne słowa. Nie potraficie swojego oporu wewnętrznego wobec człowieka, który ma taką historię swojej seksualności, jasno określić. Mówicie, że jest niekompetentna, że to, że tamto. Jesteście po prostu homofobami - podsumował Siwiec. - Mi jest was szkoda, ja wam współczuję. To jest pewna ułomność w waszym charakterze. Można z tym walczyć. W przeciwieństwie do homoseksualizmu, który chcecie leczyć. Grodzka demonstruje seksualność? A wicemarszałek mężczyzna nie demonstruje? Każdy demonstruje to, co ma - dodał wzburzony Siwiec.

- Powoływać należy nie za zasługi, ale za to, co kto chce zrobić - dodał Wojciech Olejniczak z SLD. Zapewnił, że jego partia zagłosuje za kandydaturą Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu.

Lesbijki i geje od lat są obecni w życiu politycznym innych krajów europejskich. I piastują wysokie stanowiska [GALERIA ZDJĘĆ]

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (37)
Kurski i Sasin o Grodzkiej. Siwiec nie wytrzymał. "Jesteście homofobami. Szkoda mi was"
Zaloguj się
 • zorn.gottes

  Oceniono 32 razy 32

  tacy jak kurski, sasin, górski, pięta, hofman, pawłowicz, woźniak, girzyński i rydzyk, którzy mylą transwestytów z transseksualistami, to nie homofoby, tylko po prostu buraki i tyle. basta.
  jakieś pytania?

 • aniechich03

  Oceniono 16 razy 16

  Pan Sasin był w ekipie organizujacej eskapadę do Smoleńska
  Czy został przesłuchany ?

 • rot.leszek

  Oceniono 13 razy 13

  ..Su(K)sin , Ku(R)wski - niby heterosexualne egzemplarze , a na kazdym kroku ciala daja...
  ...takie meskie q .wy

 • berecik-niemoherowy

  Oceniono 9 razy 9

  A ja chciałbym jeszcze zapytać pisuarowe gnidy czy homoseksualizm karła i zera m nie przeszkadza?

 • arvelli_net

  Oceniono 8 razy 8

  ... no ja bym się tak panie kurski i sasin nie zapędzał, patrząc na życiorys i staropanieństwo kaczyńskiego, wychodzi że z nim też cosik nie tak, a i z wami, kochane przekupki też jakaś tajemna-tajemnica idzie:)... wychowałem się na Targówku gdzie co tydzień chodziłem albo z matką albo z babką tudzież nawet z sąsiadkami do magla lub na bazar... tylko tam można było usłyszeć pyskówki, bajania i inne produkcje wszelkiej maści "pierdół"... wychodzi na to żeście baby a nie chłopaki:) i takimi was Polacy postrzegają, roztrzęsionymi, złośliwymi babami:)... Pani Grodzkiej do was akurat daleko ale tylko dlatego że ni kapuchą ni ogórami nie handlowała jako wy:)

 • berecik-niemoherowy

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego to pobożne, pisuarowe bydło, jest takie nietolerancyjne???? Skąd im się to bierze? Z pielgrzymek do Częstochowy? Z obcowania z rydzolem i jego dziczą? Czy może te bezmózgi już takie się urodziły?

 • pannamarianna777

  Oceniono 4 razy 4

  Kurski, Sasin, Czarniecki, Brudziński, Kempa, itd......................................itd niestety

  "Głównym zajęciem płatnych służalców w polityce jest przerabianie głupoty swych panów na mądrość, podłości – na uczciwość, tchórzostwa – na odwagę i cuchnących słów na pachnidła"
  Aleksander Świętochowski

 • tegepe

  Oceniono 6 razy 4

  Słuchałem tego programu i dziwię się, że nikt nie zareagował na słowa posła Żelichowskiego, który powiedział o posłance Grodzkiej, że "dopiero od trzech lat jest dziewczynką". To było miim zdaniem bardziej chamskie niż wypowiedzi obu oczywistych homofobów Kurskiego i Sasina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX