Grodzka: Terlikowski i Pawłowicz mnie upokorzyli. Tyle w nich nienawiści...

- Płcią nie są geny, genitalia ani ludzki fenotyp. Płeć mamy w głowie, w duszy, w sercu - mówi Anna Grodzka z Ruchu Palikota, w rozmowie z Renatą Grochal. Grodzka dziwi się posłance Pawłowicz. - Katoliczka, w której jest tyle nienawiści człowieka, zaprzecza chrześcijaństwu - dodaje.
- Moja kandydatura może być kontrowersyjna, ale jak ktoś mówi o prowokacji, to pytam, czym prowokuję? Cechami osobistymi, tym, że byłam kiedyś mężczyzną, a teraz jestem tym, kim się czuję, czyli kobietą? Jeżeli to jest prowokacja, to taką samą byłoby kandydowanie na wicemarszałka Sejmu kogoś czarnoskórego albo o innym pochodzeniu etnicznym. A może dla kogoś prowokacją byłoby, gdyby kandydował ktoś rudy albo leworęczny? Mam świadomość, że będzie taka dyskusja, ale o to także mi chodzi - mówi Grodzka.

"Pawłowicz katoliczką? W niej jest tyle nienawiści..."

Kandydatka na wicemarszałkinię Sejmu komentuje też słowa posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. - Pani Pawłowicz podkreśla, że jest katoliczką, ale myślę, że katoliczka, w której jest tyle nienawiści do drugiego człowieka, zaprzecza chrześcijaństwu. Ja jestem niewierząca, ale wiara chrześcijańska polega przecież na prymacie ducha nad ciałem, na miłości do drugiego człowieka - mówi.

"Kiedy poczuła się pani najbardziej upokorzona?"

- Poczułam się upokorzona wynurzeniami pana Terlikowskiego, który podważał moją tożsamość. Twierdził, że jestem mężczyzną i że nie można tego zmienić, bo geny o tym decydują. Pisał, że dostałam się do parlamentu tylko dlatego, że jestem transseksualistką. Pozwałam Terlikowskiego do sądu. A teraz poczułam się tak upokorzona wypowiedziami pani poseł Pawłowicz. Oni twierdzą, że płci zmienić nie można. Całkowicie podzielam tę opinię. Tyle że płcią nie są geny, genitalia ani ludzki fenotyp. Płeć mamy w głowie, w duszy, w sercu - dodaje Grodzka.

Cały wywiad do przeczytania w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Grodzka: Terlikowski i Pawłowicz mnie upokorzyli. Tyle w nich nienawiści...
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 19 razy 11

  Proszę się nie dziwić pani poseł....To najbardziej zjadliwa mieszanka RELIGIJNO - POLITYCZNEJ nienawiści stosowana z powodzeniem przez Kościół OD DWÓCH TYSIĘCY LAT....

 • przybysz212

  Oceniono 13 razy 7

  Pani Pawłowicz i pan Terlikowski "robią karierę" na "bullterierowaniu". Pan Terlikowski głosi swoje sądy w różnych mediach i nie przeszkadza mu wcale, że są one często i gęsto "lewackie". Pieniądz nie śmierdzi to raz, a dwa: może traktuje je jako swoistą ambonę w celu "nawracania". Problem tylko w tym, że swoimi wypowiedziami tacy ludzie "prawicy" w swojej faryzejskiej nadgorliwości przyczyniają się do laicyzacji i rosnącego antyklerykalizmu. Są więc "przeciwskuteczni".

 • dwakurduple

  Oceniono 6 razy 6

  Szanowna Pani Poseł Anno Grodzka.

  Naszeą siłą przewodnią narodu jest Kościół katolicki.A dla niego najważnieszą sprawą jest pisiorek i cipka - to,co się dzieje między tymi organami - ich zależności ,układy i to w sensie dosłownym - fizycznym.Oni kiedy o tym czytają,albo słuchają na spowiedzi,to widzą to w wyobraźni ! A za nimi te ich owieczki - dokładnie tak samo !

  Dlatoego ich zupełnie nie obchodzi to,co Pani ma w głowie,co robi dla innych i KIM Pani jest jako człowiek.- Niestety to niemożliwe.Bo zbyt zajmuje ich Pani płeć.

  Najchętniej więc zajrzeli by w Pani krocze żeby sprawdzić jak i Pani tam ma.---

  Ja wiem,że to wulgarne,wścibskie i w ogóle wstrętne.Niemniej to właśnie tak "myślą i czują" ci przewodnicy narodu polskiego,pełni miłości i wybaczenia itepe. - są zboczeńcami i w ogromnej mierze pedofilami.

  Bardzo proszę,żeby w miarę możliwości zajęła się Pani od strony prawnej tymi zboczeńcami w szczególności ochroną naszych dzieci przed nimi.

  KONKORDAT MUSI ZGINĄć !!!

 • tadzislaw666

  Oceniono 8 razy 2

  Płeć jest uwarunkowana biologicznie, ale to uwarunkowanie jest o wiele bardziej skomplikowane, niż sądzą konserwatyści.

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 6 razy 2

  @zdzisek1949

  Nie bądź wulgarny. Nie potrafisz być merytoryczny?

 • zuk.w.trawie

  0

  @jarum
  W twoim przypadku "głowa idzie z ciałem". Gratulacje! Mam nadzieje, że to co w głowie też. Jeżeli na czymś się znasz "tyle o ile", to nie wydawaj pochopnych sądów. O jakiej "modzie" piszesz? Jakoś nie obserwujemy grupowych wycieczek do gabinetów specjalistów w celu zmiany płci.

 • jarum

  Oceniono 7 razy -1

  Troche to nie tak .Glowa ma isc w parze z cialem.
  Niesli nie idzie , jest to anomalia.Jesli shizofremik ma zwidy to nie znaczy ze to co mu sie zdaje jest realne,
  Domy wariatow pelne sa napoleonow, chrystusow temu podobnych , co nie oznacza ze sa oni takowymi.
  Wiec jesli Grockiemu ( ckiej) wydaje sie ze jest kobieta, to jednak nie jest to takie normalne.Tolerancja owszem, ele poco tworzyc nowa mode lub religie. Jesli krol jest nagi, to jest.

 • pogonic_kaczora

  Oceniono 7 razy -1

  Nie rob jaj, sam sie upokarzasz.

 • pogonic_kaczora

  Oceniono 7 razy -1

  Nie rob jaj , sam sie upokarzasz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX